Alati i radionice

I ja sam se malo pojacao sa novim alatom.

2526936d08a647d8e4032251058fbb58.jpg
 
Ako je kvalitet kao nekad onda je to to..imam unior alata starih i 30 godina a kao novi..pogotovo volim okasto vilaste 30 ili 32 i slicni..prava stvar..i te rocangle,ma idi begaj..
 
Takva šved klešta (rolcangle ili kako ih ko krsti) koristim na poslu a imam i jedna starije proizvodnje kod kuće.
Nekako mi ta novija deluju slabija u odnosu na stara.
 
Hoće pogled da zaluta od takvih kalendara. :osmeh:

Divim ti se na kolekciji kamenja za sečenja. To je kod mene deficitarna roba. Koliko god da kupim, uvek mi fali.

------------------------------------------------------------
Današnji pazar. Sviđa mi se što je dosta jako odrađena. Grlo keramičko. I sijalica što je došla sa lampom je ispravna. :D
20170217_134201.jpg


Danas pazario na pijaci slicnu lampu (plasticna zastita) za 2.5 evra i 3 sitnija kljuca po pola evra.Takode i jedan sarafciger kod cigana od pola evra.Popravio mi je majstor metabo busilicu a u zamjenu za rad sam mu dao AEG busilicu kojoj je otiso rotor
 
Sve je islo do momenta....
gde je 10 kljuc...nema ga nema...ubi se vise od pola sata trazeci...a kljuc ostao na rezervoaru od 560 a vec sam haubu vratio...skidaj opet
ili kratak spoj na akumulatoru zbog kljuceva,padanja izolir trake sa blatobrana pa ako radim u radionici traka obavezno ode ispod ormara ili police a ako radim napolju otkotrlja se pa ker odnese hehe itd itd

dok sam radio aktivnije po koju prikolicu ili veca varenja bilo mi je u planu sto sa stegom,aparatom za varenje,mali nakovanj...sve sa elektro kutijom i uticnicama
sad ako krenem aktivnije sa traktorima napravim jos koja kolica i probni sto za alternatore i anlasere i dosta...valja i odmarati
 
Neznam postavt slike al ja sam sinoc lagan i kvalitetan poso odradio...da se ne zavlacim u kucu rano pokupim sve kljuceve ,malo spreja malo zicana cetka i na kraju ih prespricam ..chrom efekat sprejom...eno ih ko novi...valjda se nece farba lako skidat a i kad neko odnese nema sanse da ih ne poznam....Dosta ih ima..TANG..Jugoslavija i neke marke Rashol
 
Svaka cast imenjace! Drago mi je da je ova garnitura zavrsila kod tebe. Takodje sam bio zainteresovan za nju ali sam odustao zbog potrebe za jos jednom brusilicom. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

I Carleus garnitura je bila dobra ali nije imala ovako obiman sadrzaj.[h=1][/h]

- - - - - - - - - -

Odllična je, ako iimaš para kupuj

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk


Dali je posedujes? Imao bih nekih pitanja.:ppozdrav:
 
@Vladj Imam ja makitu, javim ti sutra koja je oznaka, mozda je bas ovakva, ili malo veca, jedina mana joj mali broj obrtaja, bar je moja takva.Ovako je dobra.
 
Imali neko iskustva sa ovom brusilicom? Planiram kupovinu pa se razmisljam sta je pametnije. Inace sklapa se u Rumuniji.


http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=GA9020




- - - - - - - - - -

Ovakvu sam kupio u 3. mjesecu prošle godine. Nisam imao nikakavih problema s njome. Samo onako iskreno da kažem, kad je uzemeš u ruke vidiš da to nije ipak profi mašina. Npr. imam iskrinu brusilicu od 1800 w i onako kad usporedim njih dvije iskra mi je mnogo kvalitetenija jedino što na Iskru idu 180 mm ploče. A nedavno sam radio sa Metabo velikom brusilicom. Teža je od Makite mnogo , ne može se zagušiti a i kad je držiš u rukama vidi se da je profi mašina.
 
Bosonoga Razumem sta hoces da kazes, jer imam Iskru 2500w 8500 o/min koja je zver u poredjenju sa ovom, ali svaka koju sam gledao u ovom cenovnom rangu je laksa od Makite, pa cak i Bosch iako je nesto snazniji po specifikaciji. Opet ova bi dosla kao ispomoc Iskri, za neke lakse poslove.
 
Nazad
Vrh