Alati i radionice

Radio sam sa pneumatskim nepoznate marke nov 35eura. Na balirci, na traktoru sam popusto i odvrto sta god sam htjeo. Za jednu kucu i vise nego odlican. Dobijes i 6 ili 7 gedora i kratki produzetak. Ako hoces kvalitet i dugotrajnost i da mozes rec kupio sam robu, mindjusar je prosle godine uzeo cikago pneumatik. Top masine. Koriste se po cijelom svijetu.

High-Quality-1-2-Inch-Half-Inch-Drive-Air-font-b-Impact-b-font-Wrench-font.jpg


O ovakvoj robi je rijec.
 
Naisao sam na garnituru kljuceva IMT FOJT pa me zanima kakva su vasa iskustva sa njima nebih da kupujem neke kineze a ovo je ipak nase.

IMT Fabrika Otkovaka Jasa Tomic.To je iz mog mesta.Kljucevi nisu radjeni u njoj mada nose tu oznaku.Za FOJT je te kljuceve radila fabrika u Rumuniji.U zamenu za te kljuceve su prebijali za neke otkivke.Imam garnituru okastih kljuceva.Kvalitetnije kljuceve pod domacim imenom nikad nisam imao.Vec 20 god je ta garnitura nepoderiva.
 
Baća sremac zašto voziš Mercedesa a ne Zastavu?Tako ti je i sa ovim pištoljima.Kvalitetan ne osetiš u ruci dok ovi PRC kvaliteta odvaljuju ruke od vibracija.Sve ima svoje.
 
Maticu, vibracija ima, ali ni blizu toliko da se ne moze radit sa njima. Ipak 35 i 190 eura je velika razlika.
 
Landini može se raditi ali to nije to.Upoređivao sam rad sa Atlas Copco i Vilager pištoljem jer treba da uzmem pištolj na 1/2 jer sadašnji A.Copco ima 3/8 pa ne želim da ga upropastim.Uzeo sam od drugara Vilager na probu i zaključio da ipak ne treba žaliti novac pa ko kako hoće.
 
Komsija uzeo Einhelov pneumatski udarni odvijac ne moze da odvrne sraf sa tocka na autu,probali na vise kompresora ni da cuje.Mozda je do fabricke greske a mozda i nije,
placen oko 50e eno stoji mu kao ukras u radionici.
 
Ako je aluminijumska onda nije ni cudno. Ja sam jednom polomio kljuc na prekret, a nisam uspeo da odvijem sraf. Odem do vulkanizera i on sa odvijacem njegovim nije mogo.
 
Probali i na mom Jugu 55 celicne felne ni da cuje, jedva osecas da udara cekic mozda je bila fabricka falinka na alatu.
Komsiju mrzelo da ga vraca u prodavnicu da proba drugi.
 
Imam takav kao sto je Landini stavio sliku,samo je crvene boje....star je najmanje 20 godina...radi bezprekorno,ali ga godisnje jednom rastavim,ocistim,podmazem i gas dalje...
da sam znao da se vodi prica pistolju slikao bih,danas sam ga sredjivao,sad sam miran

sremac...moj odvrce srafove sa felni bez problema
srtcnite malo wd spreja u pistolj....vlaga,prasina,ulje sve se talozi u pistolj pa nema dobar protok vazduha i plocice ne izlecu...
 
Svaki pistolj ima moment koji se mjeri u Nm, tako da ne moze pistolj od 300Nm odvijat felge i takve stvari, bez obzira na marku, bio on toptul,gedore,hazet ili jedan gore pomenuti einhell ...
Primjer moj je Lincos 1490 Nm, 1/2" odvija sta god hoces, ali je bio oko 2000kuna malo manje od 300eura ..
 
Einhel nikako. Imam kuci, nije za nista. Bolje uzeti aku-odvrtač(makita,de walt) nego nesto na kompresor.
 
Ma i to je sranje, kolega kupio makitinu busilicu i brusilicu na baterije pljunio 400 eura za komplet odrezes 2 cjevi i stavi da se puni, i tako u krug, to je moje iskustvo bas sam s brusilicom radio i cisto se razocarao kolko su to nahvalili ...
 
Nazad
Vrh