Alati i radionice

Onda mi se ucinilo, svaka cast inace... Lepo je videti da neko u ovoj drzavi povecava radionice u vreme kada svi smanjuju i traze izgovor da ne rade. kod nas strugari katastrofa moras prvo Boga pa onda njih da molis da rade.. Ja imam u planu da nabavim strug za svoje potrebe, imas neki savet da nije skupo a da je dobro. ne mora biti veliki ali bi voleo da je 3 fazni i da moze i osovinu koju da obradi a ne samo drvo i plastiku :osmeh:

Kad ti treba dase nešta uradi na strugu i glodalici kad ideš do Bača svratiš do Damira Balića sveti se odradi brzo iprofesijonalno
 
Koliko realno vrijedi ovo cudo i kakve su njegoce mogucnosti,5,5 kw snaga
[IMG
]upload images free[/IMG]
sadik2.png
[/URL]image upload no compression[/IMG]
sadik.png
[/URL]image upload no resize[/IMG]
sadik3.png
[/URL]photo uploading[/IMG]
 
Koji je radni zahvat,preko metar?
1000-1500e,trebalo bi da je pun norton,kakve su klizne p. itd.
 
130cm ako sam dobro razumio kolegu,on se zanimao za ovaj stoj pa reko da vidimo valjal cemu,jer ima ovdje ljudi na forumu koji dobro poznaju ove masine
 
Ja sam kupio takav ali nije u takvom stanju. Strug je stajao sigurno 8 godina. Kupio ga za 1200 eura ali treba jos jedno 300 eura malo ulaganje. To je Prvomajski tes 3 strug pun norton. Cene su mu izmedju 1200 kao moj i 2000 eura. Ovaj ti vredi barem 1500 eura ali da ti da i linete.
 
To je metarski strug,nikako nije duzi..1500je jaka cena za takav,makar i sa linetama,mana su mu mali otvor glavnog vretena,mali konus u pinoli,i ono najglavnije,na glavnom vretenu nema kuglicni lezaj,vec bronzanu cauru,pa ako ima lufta,daje ovalnost i vibrira u radu.ali to se da lako proveriti..
 
Ja sam slican takav platio 1500 malo veci doduse sa nesto alata.Pa ti stariji su uglavnom bez lezaja na vretenu,al zavrse pricu za manje poslove,inace ovaj je u lepom stanju za svoje godine.
Jbrtka@ ti imas zasce masine mani se ovih bronazanih biksni to su za manje ozbiljne strugare:haha:.Ja bi ga uzo samo da mu stavim glavu sa 4 pakne da ne menjam kad treba.
 
Otvorena je nova sezona kupovine alata "sa trave i betona".



Ovoj mali moment sam kupio prošle godine.Nije mogao nigde da se koristi pošto je na kraju imao zavaren nasad od 12 mm.Preuređen je, sada može da koristi nasade od 1/4 cola.





 
Nije tajna ,račna 100 dinara a šrafcigeri (sva tri) 200 dinara.Šrafcigera imam baš mnogo ali nemam unior-a.Za šrafcigere se nisam cenkao.
 
Imam ja takvu racnu i bas je dobra. Cena za nju je više dzabe nego za pare.

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Nevjerovatno kako se kod vas u SRB može naći povoljan polovan alat. Ovdje u BiH/RS/FBiH cijene su da te zaboli glava čak i na travi i najlonu, preko Interneta da i ne spominjem, ovdje bi takva racna bila 10 eura i više, znači dobro preko 1000 dinara.Gledao sam oglase na KupujemProdajem i može se naći baš dobrog alata ali niko neće da šalje ovamo preko granice. Jbte naručim nešto iz Kine i pošalju a iz Srbije neće niko...
 
Koliko zacjenjuju polovno, jeftinije mi kad odem u zeku komerc i kupujem nov kineski alat i sluzi me evo godinama. Za moje potrebe i vise nego odlican.
 
Preko interneta slabo kupujem ,pogotovo sitniji alat.Razlog ,dosta je skuplje nego na travi a treba plaćati i dostavu.
 
Nevjerovatno kako se kod vas u SRB može naći povoljan polovan alat. Ovdje u BiH/RS/FBiH cijene su da te zaboli glava čak i na travi i najlonu, preko Interneta da i ne spominjem, ovdje bi takva racna bila 10 eura i više, znači dobro preko 1000 dinara.Gledao sam oglase na KupujemProdajem i može se naći baš dobrog alata ali niko neće da šalje ovamo preko granice. Jbte naručim nešto iz Kine i pošalju a iz Srbije neće niko...
A tek dostava u BiH... i tu deru smrtimice...
 
Nazad
Vrh