Alati i radionice

Samo sam pitao nemoj da se ljutis.

Ma nije nikakva ljutnja kolega.Pisao sam cisto informativno.Ti colovni kljucevi se uglavnom vezu za masine iz Engleske ili Amerike.

Mislim da problem foruma i jeste sto se ponekad napisano ponekad protumaci pogresno.Zatim dode do rasprave koja ode predaleko.Ljudi se lakse razumiju kad razgovaraju ,al sta je tu je.
 
Konačno sam napravio pumpu za sipanje ulja u nepristupačna mesta.....
Uljna pumpa je od najboljeg traktora 558 :osmeh:, posudu sam sam izvario, ručkica od nekog starog tocila, jedino sam crevo kupio (celih 150din za 2,5m) i farba......

Poklopac se pravi......

Deran jedva čeka da sipamo ulje....................mislim da će biti ulja i gde mu nije mesto.....:osmeh:
 
Imam ovaj uredjaj vec 3 godine (dobio na poklon) i jos mu nisam nasao primjenu... Pumpa je bas uljna za vanjsku montazu velika kao stisnuta saka, rezervoar nekih 10l, cep za tocenje ulja od hladnjaka nekog auta skup s grlom da ne ide prasina. Netko se bas potrudio da napravi ali ja stvarno ne mogu naci primjenu za tu pumpu...
 
Po autu mi sarafa kolega u ovlastenom servisu a za neke poljoprivredne potrebe stvarno nisam jos naisao da lijevak s fleksibilnim nastavkom ne radi radnju...

Ideja za ovu alatku je prvoklasna i vjerujem da ima svoju namjenu. Zivo me zanima za koju namjenu ju je kolega KAMENI pravio.
 
Moracu se slozit sa Bobom. Neiskoristen alat 99,99%. Ne mislim nista lose. Svaka cast kolegi. Njemu mozda treba svaki dan.
 
Mozda za sipanje ulja u mjenjac. Kod mog zetora je vrlo ruzno prici do cepa i moze samo jedno pric tako da mjesta nema za dvoje da se potpomogne. Tad bi s ovim islo ko po loju

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Po autu mi sarafa kolega u ovlastenom servisu a za neke poljoprivredne potrebe stvarno nisam jos naisao da lijevak s fleksibilnim nastavkom ne radi radnju...

Ideja za ovu alatku je prvoklasna i vjerujem da ima svoju namjenu. Zivo me zanima za koju namjenu ju je kolega KAMENI pravio.
Bočni reduktori IMT traktora, dosipanje ulja u menjač kroz kontrolni šaf.... meni baš tako nešto treba
[video]https://www.facebook.com/grownmenstuff/videos/1689919574591263/[/video]
 
Ideja za ovu alatku je prvoklasna i vjerujem da ima svoju namjenu. Zivo me zanima za koju namjenu ju je kolega KAMENI pravio.


MONTOYA je već dao odgovor....
Bliži mi se interval zamene ulja u menjaču , prednjem mostu, bočni reduktori..............pa da se nepatim bezveze. Lakše mi je iz kante od 20 lit. sipati u posudu pa ko čovek držati crevo i kontrolisati nivo ulja ...........
A može se koristiti i za "usisavanje" ulja iz nekih kućišta, filtera.......



Ustvari, glavna namena mu je: IGRAČKA za najmljađeg DERANA :haha: :ppozdrav:
 
za diferencijale , razne male reduktore + gore nabrojeno ..ja imam bocu od freona i nadrukam je komprimiranim zrakom , nezamjenjivo
 
Po meni ova sprava je itekako korisna. Na ruskim traktorima ima dosta nepristupacnih mesta za sipanje ulja gde levak ne moze prici tako da bi ova sprava radila posao samo tako. Bilo bi dobro napraviti podeoke na posudi gde se sipa ulje da bi imao bolji uvid u kolicinu koju treba sipati negde prilikom zamene ulja, npr 3,5l. A ujedno je i veci protok ulja, tj brze sipanje.
 
To bi trebao napraviti, zupcasta pumpa ima mali protok ali napraviti da je moze okreteti busilica, tu netreba neka snaga za pogon i akku busilica sa regulacijom broja obrtaja bi radila jako dobro, a kako se ne koristi svaki dan to sa pogonom na busilicu bi moglo proci.
 
Kiraj moguce je da su to kljucevi za spec namene, zbog vece poluge i masivnije izrade.

- - - - - - - - - -

Danas stigla aku srafilica, opet Svapske proizvodnje, starijeg datuma. Marka King Craft, god "98 ako sam dobro uspeo protumaciti oznaku. Brzo stezuci futer, smer levo desno, dve brzine u zavisnosti da li je srafljenje ili busenje, potenciometar snage.



pyeUm






VgUlU
 
Najjači ključ sa kojim sam ikada radio je Dowidat No 11.Evo kako izgleda pored jednog normalnog.

Hazet 600 i Gedore No.1B. Takodje veoma masivni kljucevi. Narocito Hazet koji je na fazon tog Dowidata. Dosta je masivniji od ostalih kljuceva. Steta sto nemam celu garnituru. Odlicni za zatezanje prirubnica velikih kardana i mesta gde nemoze da pridje nasadni kljuc sa polugom:osmeh:.
Negde sam nasao kljuc 24/27, pise na njemu Sitomo Belarus. Verovatno izvadjen iz alata od Belarus traktora. Zna li nko nesto o njihovom alatu? Deluju bas masivno.
--------------------
Bobo, daj je meni ako ti ne treba:haha:. Meni treba cesto. Najvise za menjacko ulje koje je gusto, a na neprisupacnma mesta se mora ici crevom levkom, sto traje bas dugo.
Trenutno improvizujem sa levkom od FAMove kante od 10L i nekom manjom kanticom. Naspem u manju kanticu, levak gurnem u rupu, kantu okrenem naopacke i stiskaj kantu da brze izadje. Ako je ulje gusto (a obicno jeste jer je SAE 90 i sipa se veca kolicina), zna biti pomalo zamorno.
 
Nazad
Vrh