Alati i radionice

Bas ovakav Gedore i ja imam. Tek sad vidim koliko je Dowidat veci. Nemam nesto puno Dowidat alata, ali po onom sto imam mogu reci da je vrhunski.
 
Pao je prvi strug.

jhvsp4.jpg
15dp89z.jpg
 
Nije za trgovinu jer je dosta star model. Za našu radionicu.

- - - - - - - - - -

Nisu mogli da ga natovare na prikolicu viljuškarom , pa su pozvali telehender. Bilo je komplikovano i izbalansirati ga na prik. Jer po saobraćajnoj dozvoli ne smem imati više od 140kg pritiska na kuku.


28s4ifm.jpg
j0d211.jpg
 
Tako kaže proizvodjač auta , a i na kuku prikolice piše maksimalna dozvoljena težina.
 
Srećno bilo kolega,neznam kolko je tezak,to je neprocenjiv teret,mog kad su stavili na iveka slepku lego je kamion ljucki.
Koji je model,bitno da ti završava poso.
 
Strug sam dobio na poklon , ali nista od alata nije bilo uz njega. Ja se nadam da ce mi sluziti .

Nije mi bilo jednostavno voziti sa strugom na prikolici , najteze mi je bilo to sto nisam znao koliko meri. Takodje nisam znao ni gde mu je sredina tezine , da bi znao da ga balansiram na prikolici. Najteze mi bilo jer u jednom trenutku se pojavila policija iza mene i pratili me nekih 3-4km. sreca sto me nisu dirali. Dzip nije osetio teret , a i prikolica je dobro podnela. Sve u svemu imao sam puno srece.
 
Strug sam dobio na poklon , ali nista od alata nije bilo uz njega. Ja se nadam da ce mi sluziti .

.

U tom slucaju odlican strug..:osmeh:
Imas glavu sa paknama, imas nosac alata i kljuc, a sve ostalo (vidija nozevi, konusne burgije, konusni reduciri, cesljevi za navoj, linete itd), nebi trebalo da te kosta vise od 350€..
Obo ti je pristojan strug najvise u pogledu gabarita, jer ne zauzima previse prostora, a glava je masivna i moze odraditi i vece stvari..
Od mene cestitke..
 
Imam problem sa brezonima na izduvnoj grani od auta koju treba da zamenim jer je protrula,kako da ih bezbedno otpustim a da ne puknu? Da li da ih grejem autogenom i nakucam čekićem pa da probam... sigurno da nikad nisu odvrćani a ne bih da mi se zalome.
 
U tom slucaju odlican strug..:osmeh:
Imas glavu sa paknama, imas nosac alata i kljuc, a sve ostalo (vidija nozevi, konusne burgije, konusni reduciri, cesljevi za navoj, linete itd), nebi trebalo da te kosta vise od 350€..
Obo ti je pristojan strug najvise u pogledu gabarita, jer ne zauzima previse prostora, a glava je masivna i moze odraditi i vece stvari..
Od mene cestitke..

Ne verujem da za tolko para može se uzeti tolko alata, ja sam pričao sa jednim majstorom koji ima više strugova i on kaže ako za neki solidan strug se plati oko 2500e još tolko računaj za početak na alate ali ni onda neću imati sve od alata.
 
Ovo nije CNC mori seiki, koji treba opremiti sa high tech opremom, gonjenim alatima, itd, vec starinska masina kojoj ono sto sam naveo radi posao.
Vidija noz je zavisno od velicine 5-10€, caure 5€,lineta 40-50 itd.
Da je masina moja ja bih tako uradio.
Ali nije problem da se poslusa taj dobar majstor i da se nakupuje alata i za 5k€.
Izvinjavam se ovima sto ne veruju sta rekoh na dezinformaciji..
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa brezonima na izduvnoj grani od auta koju treba da zamenim jer je protrula,kako da ih bezbedno otpustim a da ne puknu? Da li da ih grejem autogenom i nakucam čekićem pa da probam... sigurno da nikad nisu odvrćani a ne bih da mi se zalome.
Samo ih dobro zagrej i ima da popuste bez problema.
 
Brezone na uuspuhu je zeznuto skinuti i najbolje je granu oko brezona zagrejati brenerom okolo a vijak vodom ohladiti i pokusati tad odvrtati. ali kazem vrlo lako pukne jer je milion kaljenja primio i vrlo je krt
 
Bakarne matice na grani i komplet izduvnon sistemu su zakon. Samo sto prilikom prve demontaze idu celicne i posle pucaju brezoni.
 
Nazad
Vrh