Alati i radionice

sto se tice alata e tu sam prilicno oprezan, uglvnom od alata koristim i imam proxon i kljuceve i gedore i jos koje sta a od elektro alata koristim i imam makitu i bosch a neki sam se dan ponovio u kempija tj za one koji neznaju invertni aparat za varenje, 150 ampera je i pila je prava...
 

Probaj ovde pogledati http://www.tricom.rs/trgovina.php?sadrzaj=trgovina&podkategorija=28,ovaj oznake 160,mislim da je kvalitet bolji,a cene su priblizne.Moj komso ima takav einhel,ali nema toliko ampera koliko pise na njemu i dosta se brzo ugreje i iskljuci ako se vari na maximumu.za sitne poslove dobar.Ili dodaj par hiljadarki pa kupi vilagerov inverterski on je slicne snage a laksi za rukovanje,okacis o rame i udri.
 
Ko hoce da kupi dobar aparat za zavarivanje bilo REL, MIG/MAG ili sl. treba da ima malo strpljenja i da proceslja oglase, mogu da se pronadju dobri aparati za pristijne novce i da ga ne boli glava od pregrevanja,kvarova i sl. :ppozdrav:
 
Sto se alata tice cale i ja imamo zajednicki.On je bravar kasko kaze od rodjenja a ja sam se prihvatio od njega i tako.Nas alat je ovako nesto imamo ULJANIK aparat za varenje 0d 160 ampera koji lije kao san,dve brusilice male profi Bosch,jednu veliku Bosch 6600 o min,Busilicu profi Bosch veliku neznam koje je jacine ima i cekic,ulevo pogon,podesavanje brzine tasterom 1 i 2,podesavanje brzine u 7 nivoa na dugmetu za start i onda onaj sistem za zaletanje na potenciometru sto vise stisnes ona sve brze radi.Nikad nisam uspeo da ugusim tu busilicu ako u betonu naleti na gvozdje ona me okrene kao ringispil,strasno nesto.Sto se tice alata tipa kljucevi to je uglavnom UNIOR stari kljucevi jer je cale svercovao sa autima pa onda u Novom Sadu kupi stojadina u neko srecno vreme u Osjeku ga proda i pocupa alat.I tako u pedesetak auta po dva tri kljuca i eto.E sa gidorama oskudevamo ustvari imamo ih gomilu ali racni ni za lek.Imamo dve garniture cevastih kljuceva,kardanskih 13,17,19,22.Imbusa profi i onih naravno pijacnih pa kad treba da se opici nesto onda prvo gurnemo pijacarca pa onda oni crni profi neznam tacno marku.Eto to je to uglavnom.Ima tu i stolarskog alata,cirkulara,stonih brusilica.A da ako neko nema stonu prisilicu motor od ves masine je odlicna stvar odnos 1 naprema 1 znaci remenica na motoru koja postoji ista takva na osovini gde je kamen i to radi kao ludo ja sam spravio jednu a drugu za celicnu cetku ma radi ko zmaj.Eto toliko
 
5dwkzr.jpg

Da pozajmim ovaj kompletic . Koliko sada vredi jedna ovakva garnitura
 
Pozdrav ljudi, kupio sam pre par dana pneumatski udarni odvijac, i imam pitanje koliko se ulja sipa u sam pistolj i ona posudica mala gde se ubada crevo od kompresora a srafi na pistolj cemu sluzi, to sve nije znala da mi objasni prodavacica gde sam kupio!
 
Poslednja izmena:
Rale 83 Ova garnitura vredi isto koliko i Facom ili Stenvile Hazet itd. Facom ista garnitura (10mm-32mm, duzi i kraci nastavak prikljucak za odvijanje pod uglom i cekrtaljka) kosta 260chf ili 208e
 
Pozdrav ljudi, kupio sam pre par dana pneumatski udarni odvijac, i imam pitanje koliko se ulja sipa u sam pistolj i ona posudica mala gde se ubada crevo od kompresora a srafi na pistolj cemu sluzi, to sve nije znala da mi objasni prodavacica gde sam kupio!

Reci koji je model pa ćemo se lako snaći za podatke.
 
Dok se ne snadjete ta po vama posudica, a ima ih dve (jedno je sušač a druga zauljivač).Prva služi da izdvaja vlagu iz vazduha, a u drugoj se nalazi ulja i ima mogućnost podešavanja količine ulja koja će ići ka pneumatskim alatima.Postiji procedura podešavanja da Vam alat ne bi bio pun ulja.
 
Evo ovako ti izgleda to cudo za odvodnjavanje i podmazivanje.

Leva posuda je za odvajanje vode a desna za ulje koje mozes podesavati koliko ti ulja treba za podmazivanje. U sredini regulator pritiska.

e7080p.jpg
 
Kolega, ne bih da te ibijem u pojam, ali nije više UNIOR kao što je nekada bio. Ključevi im se savijaju, vrhovi odvrtača im se krnje...
Ako si uzeo alat za hobi-potrebe, onda još i đene-đene, ali ako ti treba za nešto ozbiljnije onda bolje šparaj malo duže i kupi neki normalan alat tipa USAG, BETA ili bilo koje renomirane marke.

Sve u svemu - neka te alat dugo i u zdravlju služi! :ppozdrav:
 
Ovo je savet koji sam dobio od ljudi koji imaju malo više životnog iskustva nego ja, a ja ga samo predajem drugima. Ko bude hteo da ga posluša - u redu. A ko neće - briga me.
Ja još uvek štedim upravo zato što želim da kupim dobar alat i da budem miran do kraja života.
 
Za dobar alat ako oces da imas sve da mozes da radis moraces dugo da skupis pare, ako dotle ne odes u penziju uspeo si. :ppozdrav:
 
I to što kažeš stoji. Ja sam pošao od pretpostavke da je i kolega Marko D kao ja, tj. da nije dovoljno bogat da bi mogao da kupuje jeftine stvari.
Nadam se da je razumeo da sam dobronamerno želeo da ga posavetujem za ubuduće i da moj savet neće uzeti kao omalaovažavanje. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh