Alati i radionice

Evo interesuje me jos i da li se ovde gde pise OIL dodaje ulje ili sta vec, tu ima srafic koji se imbusom odvije

06062011692.jpg


i ova posudica sto se srafi cemu sluzi?

06062011693.jpg
 
imam i ja takav pistolj..nije losa stvar...nego kolko kostaju elektrode za svajs aparat 4mm(za 160ampera) i koja marka su dobre ?Ja sam koristio jadrans s ,zelena kutija....:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Vidim da raspravljate o UNIOR alatima , Profesionalno radim vodovodne i termo instalacije , povremeno odvrcem cevi i holendere koje po 20 ,30 godina nisu dirana ili mazana sa farbama , firnajzom ili zapekla od korozije i kamenca i JOS NISAM NASAO da je nekom pukla UNIORova rolcangla .
Firma Andrija komerc u Pozarevcu distribuira njihov alat i prodavac nam napomenuo da cuvamo racun , ako polomimo dobijemo nove od proizvodjaca a od njega rucak gde hocemo.
Ja sam polomio jedne od 2 cola al sa prekrtom od 6m znaci CELA BEZSAVNA CEV je sluzila kao prekrt (odvijao sam osovinu na tanjiraci V tanjiraci) a nisam imao zelje da grejem osovinu.
Znaci UNIOR postujem
 
Cuo sam da se dosta majstora vraca unior alatima.Ja gledam nekad kad naletim na unior polovne kljuceve u dobrom stanju na vasaru ili pijaci kupim uvek nesto makar jedan.Zale se na gedore alat da su losijeg kvaliteta nego ranije
 
To je prava stvar,komplet isti kao moj nov,a taj je starije proizvodnje sto je kvalitetniji od mog novog......
 
Evo interesuje me jos i da li se ovde gde pise OIL dodaje ulje ili sta vec, tu ima srafic koji se imbusom odvije



i ova posudica sto se srafi cemu sluzi?

jeste , tu se sipa ulje , ne mnogo par kapi s'vremena na vrijeme

a ova posudica je separator za vlagu (vodu) , znači odstranjuje vlažnost iz kompresovanog vazduha da ti ne bi oštetilo pištolj , da ne dodje do hrdjanja radnog kola
i na ovoj posudici imaš vijak koji odvrneš da ispustiš vodu kada se nakupi , naravno prije toga isključiš vazduh
 
jeste , tu se sipa ulje , ne mnogo par kapi s'vremena na vrijeme

a ova posudica je separator za vlagu (vodu) , znači odstranjuje vlažnost iz kompresovanog vazduha da ti ne bi oštetilo pištolj , da ne dodje do hrdjanja radnog kola
i na ovoj posudici imaš vijak koji odvrneš da ispustiš vodu kada se nakupi , naravno prije toga isključiš vazduh
Bez pritiska nije interesantno , sraf nece nigde odleteti
 
I kod mene u selu se nasadni ključevi "vikaju" gedore. Razlog tome je prost. Prvi nasadni ključevi koji su se pojavili u Srbiji bili su marke Gedore. Isti je slučaj i sa setvospremačem kojeg mnogi nazivaju Kon(g)skilde bez obzira što je to naziv korporacije koja se bavi mnogočime pored proizvodnje poljoprivrednih oruđa.
 
Evo vam mog alata na "jednom mjestu". Doduše imam još dvije stalaže, ali one su toliko zabacane svime i svačim da nije imalo smisla slikati. Slike nisu neke ali vidi se.

Lijevo set okastih ključeva komplet Unior od 10-32 mm, osim ključa 24-26 koji je Hazet. U sredini u laticama set nasdnih ključeva -gedore Unior. Desno viljuškasti ključevi većinom Unior ali ima i Gedore, Hazet, Heyco i još 2,3 marke. U sredini ostali alat.




I moj najdraži alat vodoinstalaterska kliješa mi kažemo papagajke od 2" i manje od 1" bilo su jedne srednje ali su se zagubile da li sam ih nekom posudio pa nije vratio neznam više. I dva cijevasta ključa Heyco s polugom bez koji odvratnje guma na traktoru i prikolici ne mogu ni zamisliti.

 
Nazad
Vrh