Alati i radionice

amac86rs je napisao(la):
ljudi treba mi boca za CO2 od 30 kg.ako ima neko da prodaje ili zna gde ima polovnih nek javi

probaj na "najlon" pijaci u Novom sadu ili Buvljak-bubanj potok Beograd.Siguran sam da ima u Bgd-bubanj potoku.Svake subote jedan redovno dolazi i donosi boce a ima ih još.Možda da pozoveš Tehnogas Pančevo i da pitaš....(raspitaš možda nešto ispod ruke ili sl.)
 
amac86rs je napisao(la):
ljudi treba mi boca za CO2 od 30 kg.ako ima neko da prodaje ili zna gde ima polovnih nek javi
Ne pise od koliko je kila ova boca ali deluje da je velika.
http://www.kupindo.com/kupovina/Boca-CO2/9304808/aee2cf417fc83cad1384285c21a873ed9/be61a3e81be857974eb6a4fc8ef617976/c60312efd57a8cd64fb7f54d5d8e4c2dd

Ima i ove od 43 kg http://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-Alati/Masinski-alat/boce-CO2-43kg/2266292

I ovaj prodaje boce http://zrenjanin.olx.rs/boce-za-co2-iid-58623010
 
juce kupljena stubna busilica,120 e 9 brzina, od 386-2500 obrtaja, hvata do fi 16. doneo covek iz nemacke za sebe kasnije svatio da mu netreba, pa mi ponudio.
 
Ta stubna,pretpostavljam da je profi varijanta,je prava stvar a cena vrlo pristupačna.Još bi bolje bilo da si oklačio sliku.Srećno.Pozzz.
 
REFO je napisao(la):
Molim cenjene forumaše,ko poznaje ovaj aparat za zavarivanje da mi kaže što više o istom,jer sam potpuni laik za njih,cenio bi Vaše mišljenje.Takođe potrebno mi je za isti kupiti POLIKABAL i gasnu bocu ali neznam gde se to može nabaviti i po kojoj ceni.Dali su ti kablovi univerzalni ili se mora tražiti specijalno za njega.Kakve su njegove mogućnosti i slično.Unapred Hvala za odgovor !!!!! :cao:
aloq36.jpg

Ovo je vrhunski aparat za argonsko(WIG) i elektrolučno(REL) zavarivanje.
Ima mogućnost sa 2 i 4 takta rada, vodeno hlađenje (ali koristi antifriz obavezno) za WIG-TIG zavarivanje.

2 takta > jednom stisneš prekidač i odmah počinješ sa zadanom jačinom struje npr.130 A , drugi puta stisneš prekidač i prekidaš zavarivanje (struju).

Šlaufpaket odgovara za Fronius i Rehm, obavezno nabavi duži- do 10m.
Koliko si platio taj aparat?

4 taktastisneš prekidač i počinješ sa ,,početnom strujom" npr.40A- držiš stalno prekidač i tražiš mjesto ili najbolji položaj pištolja za zavarivanje, pustiš prekidač i pojavljuje se ,,zadana struja" 130 A, zavaruješ koliko je potrebno i ako dolaziš do nekog mjesta gdje je potrebna jača struja (manji luft za provar ili treba nešto pretopiti) stisneš drugi prekidač i pojavljuje se ,,viša struja" npr.150 A sa kojom radiš sve dok držiš stisnut taj prekidač.
Kad pustiš drugi prekidač pojavljuje se opet ,,zadana struja" sa kojom radiš dok ne dođeš do mjesta gdje zavšavaš sa zavarivanjem, ponovo stisneš prvi prekidač i pojavljuje se ,,završna struja" kojoj konstatno opada snaga do potpunog prekida.
 
Antonio,puno Ti hvala za komentar,mnogo mi znači,jer zaista se ne razumem puno o aparatima a tako bi želeo, da se malo bolje edukujem u toj sveri .HVALA !!!!!! :ppozdrav:
 
Kad smo već kod bušilica evo i moje za 40 Evrica nova kupljena u metrou za ono što meni treba zasad radi poso.

16kbdhs.jpg
 
Od 1,5mm do 13mm i ima 5 brzina ,a tvrdu plastiku i drvo sam bušio sa glodalom od 25 mm bez problema
Kupio sam je pre dve godine
 
Nazad
Vrh