Alati i radionice

Neznam kakv je novi Unior, ali stari je ekstra kvalitetan, jer ga imam starog 25 g. i služi i dan danas bez greške. Od novog imam samo jedan okasti ključ 18 -19, njega često koristim. I mogu reći da nisam primjetio da nije kavliteta. ipak da napomen da ja alat koristim u prosjeku 3,4 puta mjesečno. Sad kako bi bilo da ga koristim svaki dan ne bih znao.
 
Gospodine Savoris,

Objasnite Vi meni kakve veze ima to koliko sam ja zavrtnjeva odsekao sekačem/brusilicom sa činjenicom da je bolje investirati u kvalitetan alat?
Ja kod kuće koristim alat marke Derby, TANG i barem još dve marke za koje u životu niste čuli, a koristio ih je još moj pokojni deda. Šta ima toliko loše u tome što želim da dokupim alat sa kojim će i moji unuci moći da rade pa to savetujem i drugima, te ste svi redom revoltirani mojim rečima?
Ono što sam rekao za Unior, to sam svojim očima video. A koliko sam još sličnih slučajeva čuo neću da navodim (bez obzira na to što ti ljudi nemaju razloga da me lažu), iz prostog razloga što nisam lično prisustvovao događaju.

Stvarno vas ponekad ne razumem. Ja sve što kažem - kažem dobronamerno. A vi mi odmah skačete za vrat i pravite gabulu niokočega. Oladite malo.
 
Ja imam par alata Unior koji su kupljeni u skorije vreme , dosta ih često koristim . Možda je i do upotrebe alata , koliko se neki alat pravilno i adekvatno koristi . A predpostavljam da ima i raznih kopija unior-a .
 
Gospodine Savoris,

Objasnite Vi meni kakve veze ima to koliko sam ja zavrtnjeva odsekao sekačem/brusilicom sa činjenicom da je bolje investirati u kvalitetan alat?
Ja kod kuće koristim alat marke Derby, TANG i barem još dve marke za koje u životu niste čuli, a koristio ih je još moj pokojni deda.

Stvarno vas ponekad ne razumem. Ja sve što kažem - kažem dobronamerno. A vi mi odmah skačete za vrat i pravite gabulu niokočega. Oladite malo.

:haha: znači nisi ni jedan ''ocvikao'' :haha: i kako ti sada da znaš koji ključ valja a koji ne kada nisi išao do krajnje granice snage alata

a i za ovo dobronamjerno , niko ne pravi gabulu ni oko čega nego mi tu držiš predavanja šta valja a šta nije a samo si na slikama vidio ključeve , nemaš ISKUSTVA sa njima , znati nešto o nečemu može svako da nauči , ali iskustvo se ne uči , nego stiče
i sve dok mi budeš ti (ili bilo ko drugi) brkao iskustvo sa teorijom normalno da ću da protestujem

On je mislio,da si sraf rukom "odcvikao"!

izgleda sam samo nažalost ''mislio'' , nema on kila da odcvika šraf izgleda
 
@Attila ma pusti ti Savorisa kad bude kod gazde rasturanje polovnjaka za presu pa te vodim da ide da lomis sarafe jer tamo nema odvrtanja i trosenja spreja nego samo racna i udri.

Kakva je Takeda japanska kao marka,zet samo takedu spominje i kupuje mada ih koristi samo za po stanu i malo oko auta.
 
Gospodine Savorise, nemojte više drobiti, tako Vam 'leba.

Lomio sam i ja zavrtnjeve tako što sam navlačio cev na svoje ključeve! Fazon je što moji ključevi niti su pukli niti su se savili kao onaj Uniorov 17x19 o kojem sam pričao! I to je poenta cele moje priče! Taj ključ ili nije ni Č od čelika video, ili su totalno skurcali proizvodnju!

Neka radi ko kako hoće. Ne osećam potrebu da se natežem sa ljudima koji misle da su popili celu pamet ovoga sveta.
 
Ja sam Unior kupio u gvozdjari,platio sam gedore 13500 ,klesta 1400,komplet srafcigera 1350,a okasto-viljuskaste (HM - Mullner) 800 din......a Unior komplet je veoma masivan ,a i majstor do mene kaze da je original.........
 
eto ostavi me čovjek bez teksta :haha: neznam šta da radim sa sebe sada :haha:

moram dati oglas da kupujem krokodila da mi zubima odvrće :haha:
 
Ima nečega u tome što piše Attila, meni je jedan prodavac objašnjavao da postoji 3 vrste Unior alata: hobi, profi i izvozni profi (za zapadno tržište). Kaže da je jedino taj izvozni profi ravan sa onim starim alatom iz SFRJ, a ostali su slabiji. :sta: Treba samo znati kako da se raspozna.
 
Attila M. Nelupaj stalno o svemu kao da si majstor.Unior je dobar alat cak i za pofi upotrebu ali je dosta skup u odnosu na alat koji se sada moze uzeti na pijaci u N.S. a i taj zadovoljava potrebe jedne radionice.Kupovao sam razne marke alata i uz pravilnu upotrebu ga nisam uspevao slomiti nego sam ga uvek gubio na terenu.A taj srafciger sto spominjes nije se sam okrunio nego je tu radio i cekic a tako bi polomio i bilo koji drugi.Nego hajde ti nama reci sta si to popravio pa da mozemo da podelimo tvoje iskustvo preko foruma a mozda i naucimo nesto novo.
 
Interesantno kako me uvek napadaju jedni te isti ljudi a sa svima ostalima mogu normalno da se sporazumem. Nemam ja šta da se pravdam takvima. To što vi lečite svoje komplekse time što omalovažavate znanje i iskustvo drugih, to je vaš problem. Zato me vaše mišljenje i kurčenje uopšte ne interesuju. :cao:
 
Aj bre Attila, pa vidis li da su te provalili da se peckas pa te sad mrdaju i levom i desnom.U PRAVU SI, unior alat je tesko sranje, ali smo izgleda mi deca komunizma oa sve sto je nase je najbolje a Boga mi nismo ni znali za bolje.Evo ti primera, Leatherman-multi tools ili ti ono sranje sto se vojska pali na njega, ono 100 u 1, pa ta igracka ima dozivotnu garanciju, znaci sjebe se prilikom upotrebe i dobijes nov.A unior, ima li to:haha:Pa onda najobicnija klesta, odma dobiju luft u osovini, za blankiranje klesta, sranje i jos drugih primera.Al nismo znali za bolje, pa nam to bilo vrh.Sad, kad za bolje znamo, nemamo pare, pa kupim ja recimo, komplet srafcigera za 500-600din i trazim da budu vrh.E nece brate, Wurth daje isto dozivotnu garanciju na krstasti al kosta 20e.Skupo, a?E plati pa klati.
 
  • Like
Reagovanja: 740
evo moje radionice:
16c53ex.jpg

2ij3o7c.jpg

1zzklg7.jpg

eti648.jpg

3150lef.jpg

am2qf9.jpg

os7508.jpg

2hwizs.jpg

2dl3dli.jpg
 
Činjenica da je neki alat sranje nema veze sa tim da li poznajem ili ne poznajem vašu "majstorsku" terminologiju koja se menja od sela do sela. Najobičniji beta osigurač ima minimum tri narodska imena, a o ostalom i da ne pričam. Ja zavrtnjeve ne "cvikam" već lomim ili sečem.
Niti je nečija fizička snaga faktor koji utiče na tačnost ili netačnost tvrdnje da je proizvodnja UNIOR alata skurcana do bola. Nekima ovde logika nije jača strana.
 
Nazad
Vrh