Alati i radionice

::namigivanje:: bolje poznajes varenje nego belorusa , Kad procenim da je isplativo radim kompletan remont , komore donji rost I prosirim dimnu cev da bi mogao da radim L var sve napravim da su vidljivi
lako pristupani varovi , koristim R114 lim , za sitnice koristim autogeno nekako mi pouzdaniji u toj svrsi
 
Evo jedan neophodan alat koji bi trebao da bude u svakoj bolje opremljenoj radionici...

x1x3bc.jpg
 
s0zibd.jpg



ovaj co2 koristim već dve godine skoro mu je istekla garancija,praviomiga je čovek iz Sete ,dosad nisam imao nekih veći problema sa njim,Inače snage je 280a još nisam naišao na materijal da nije imao snage da ga zavari
 
oko 700 bez boce i ventila stalno varim sa 1mm a radio sam i sa 1,2mm samoje neka stara zica prljava pa sam je ostavio za "nedaj bože"
 
@ šandor

Prijatelju, ja imam sličan ovom stalku. Razlika je samo u nekoliko detalja.Stalak odrađuje posao ako imaš seći više komada profila jer je brusilica teška i namontirana na stalak ne beži. Jedina zamerka je da je postolje od lima a da je od punog materijala bilo bi puno stabilnije, ali " koliko para, toliko i muzike". Ja sam pravio dve dvokrilne kapije i prozore od profila i neverovatno sam brzo i lako isekao cevi, a koristim ga uvek kada imam više rezanja.
 
Ja bih izlio parče betona oblika kakvo je i postolje, ostavio bih par otvora i onda zašrafio za dno stalka.
 
Najobičnije go***, imam ja jednom montirao i nikad više,jako lagana i nestabilna.Dobra samo za neke sitnice ali baš sitnice,za iole ozbiljniji rad ::lose::
 
Otac je takav sličan nabavio prije 10-tak i kusur god. Dobra stvar, al ga moraš učvrstit na neki stol, napravio je i klizač-nosač cijevi koji drži drugi kraj iste. Naštimaš kut i samo piči, svaki isti.
 
Evo sta sve ima od alata u jednu garazu za popravljanje poloprivrednih masina. Ove alate ima svaka garaza ( servis). Nisam do sada imao prilike da fotografisem masinu za skidanje traktorskih guma , ali cu i to fotografisati i postaviti, obecavam. :cao:

671ert.jpg
1z9abk.jpg
 
Lepo sve ovo izgleda na slici, jel postoji jos neki ovakav servis kod nas u Srbiji?
 
E pa bogami postoji ,I to samo za traktore .ako se nevaram u begeicima kod zrenjanina ali neznam coveka a cuo sam za njega
 
Nazad
Vrh