Alati i radionice

Na drugoj slici se vidi da su ti kontakti malo "popustili", na toj stampanoj ploci , nemoj skidati tu plastiku , vec sa druge strane predji lemilicom sve te lemove , lemilicom i polako topi lem po lem.
To se radi duvaljkom i pastom , ali mozes i sa obicnom lemilicom, ne moras sve , vec te koji su pocrneli , sa desne strane , kako ploca stoji na slici i ubedjen sam da ces resiti problem, probaj pa javi
Prelemio sam kontakte ali builica se ponaša isto.
Pošto je prekidač specifičan odlemio sam ga sa štampane ploče.Ovaj prekidač bi lako postavio u ležište rukohvata ali ne znam kako da vežem struju.Pošto se ne razumem u neizmeničnu struju,prekidač sam probao sa jednosmernom od 12 V.



Na zadnjoj slici sam probao da skiciram šta sam ustanovio.

Kada pritisnem prekidač pipak na 2a pokazuje struju.Kada spojim 2a i 6, priključak za četkice pod br.9 ima struju .
Ako pipak 2a spojim sa pipkom br 7 priključak za četkice pod br 8 ima struju.
Polugica na prekidaču koja menja smer okretanja bušilice funkcioniše .Ako su spojene 2a i 6 svetli 9 ali ako pomerim polugicu u drugi položaj svetli 8 .Isto se dešava ako spojim 2a i 7 . Pipci 3,4 i 5 nemju nikakvu struju.
Da li neko zna kako ovo da povežem ?Gde da vežem žice koje idu na stator ?
Ako ovo ne uspe probaću sa drugim prekidačem ali moram širiti ležište na rukohvatu.
 
ako ti uspe podelii sa nama ostalima koji imaju taj kvar
jel ima to da se kupi novo?naprimer na e bay?
 
Nisam uspeo da nadjem .Bila je u servis ali ne mogu da nabave takav prekidač pošto se više ne proizvodi.
 
Imam tocilo rucne izrade.Motor preko kaisa pokrece osovinu.Na krajevima osovine sam imao ploce koje sam ponekad koristio za secenje,brusenje.Posto to sad retko kad koristim,te ploce bih zamenio necim sto bih koristio za ostrenje i poliranje kuhinjskih nozeva.Sta mi je potrebno za taj posao i gde bih to mogao kupiti? Gledao sam po nekim radnjama,ali nisam nasao nesto sto bi mi odgovaralo...
Ne dobih odgovor,pa da pokusam ponovo... :osmeh:
 
Ima u Požezi na jednom otpadu mašinska tocila, nova su i mislim da su oko 300-400 rsd po kilu. Sitne su granulacije i odlična za oštrenje noževa,ima raznih prečnika, e sad ako negde ovamo prolaziš mogao bi da svratiš da pogledaš pa da izabereš ako ti koje odgovara.
 
Ja imam neki veliki kamen za tocilo koje treba da napravim samo sto tocilo za ostrenje mora manja brzina i obavezno voda. Znaci treba i kamen koji to trpi.Ima kamenova koji se pod uticajem vode brzo krune tako da nisu rentabilni. Ovaj kod mene je stric dobio od nekog majstora koji nemoze da iskoristi taj precnik vise a za mene je ogroman jer 50cm u precniku a ima 5cm debljine. Planiram felgu da raskrojim i ubacim ga u nju pa na glavcinu pogon
 
Evo kako tocilo kod mene izgleda.Ja sam prezadovoljan.Naostrim noz kao skalpel.
p2200143.jpg
[/IMG]
 
Ma koristim ga redovno nego mi je pored mlin za mlevenje kukuruza koji se koristi svaki dan i koji pravi i previse prasine.
 
Koliko god da pravim garaznog prostora uvek mi treba jos.Ovaj mlin ne bi tu trebao da bude ali nazalost nema gde na drugom mestu.
 
Prilikom popravki kamionskih stranica i stubova neizbjezan alat mi je onaj sajcug za vadjenje motora, samo sto sam vec pokidao dva komada i morao da napravim jedan koji me moze trpjeti.

fotografija0516.jpg


fotografija0513.jpg
 
Nazad
Vrh