Alati i radionice

Rekao bi da su ovi jos iz stare garde i da su prenijeli na ledjnim diskusima [lancima] mnooogo tereta. Ja teret uglavnom natezem pa vise koristim na sajlu.
 
Naradili su se bogami lepo a cesto i auta havarisana sa njima istezem. Stara garda i starija od mene cak ali zato su i dobranooo placeni .Tesko ko tuc sto rekli
 
Danas nešto pretraživao o vodilicama za testeru i izbaci mi ovo čudo. Je li iko koristio, koliko je uopšte bezbjedno za rad?

7b906d3939b9cbfc19d18fa902da1296.jpg
 
I ja bih rekao da je za brusilicu jer vidim da pise na njemu da ima navoj M14 a to je std. za brusilice.Danas sam rasturio inverter da ga malo izduvam jer je poceo prilikom rada da baca prasinu napred. Unutra samo sto nije bilo krepalih pacova pa preporucujem svima koji imaju da ponekad to urade. Pogotovo zbog boljeg hladjenja tranzistora.

fotografija0239.jpg


fotografija0237.jpg
 
imam isti takav,istopio mi se prekidač za paljenje pa sam ugradio grebenasti prekidač :osmeh:
 
Meni je Gorane prva intervencija bila zamjena kablova. napakovao sam po tri metra kabla od 25 kvadrata i kvalitetna klesta za masu i za elektrodu a ono njegovo djubre od kablova i klesta sam zavitlao kod komsije u bastu odma.
Vica 22-da dobro je napucan , ima 24 tranzistora koja dobro pune kondenzatore i uopste ce ne gubi struja ni na 20m kablova.prezadovoljam sam sa njima.
 
Ovaj prvi[losiji na slici] je placen prije oko 4 god. 21 hiljadu i nesto a ovaj noviji sam platio prije godinu ipo 24700 a sad cujem da je oko 27000. a sto se tice aparata tu je sve kako treba.radio sam i po cijeli dan doduse sa 2,5 elektrodom i nikad se nije upalila termoska a ponekad nakon neprekidne zamjene elektroda stavim ruku naprijed i uvijek izduvava hladno, tako da sto se tice intermitence mislim da je tacna sa plocice.


2013-09-22-143730.jpg


Ako kupis pod obavezno moras zameniti kablove koji se jako greju i sa 2.5 elektrodama i sto kaze Goran, oce prekidac nekad da zeza, ali ja sam ga sredio tako da funkcionise i sa 3.25 elektrodama.
 
Bar kablove dobre imam i klesta da bi se mogao istopiti ceo aparat ko od sale. Znaci propratnu opremu imam samo jos aparat. Dace bog da se skupi novaca malo da se uzme i to. Imam co2 160/180 varstrojev i vareks 160/180 trafo aparat ali bazicna ima bolji var za deblje plocevine.Kad buzdovan nisam uzeo varstrojev inverter od 200A dok sam radio u firmi. Nudili a ja ko pravi koji ce mi ku.... E sad kad treba znam koji ce mi:sjasi:
 
Ti si ko i ja samo varstroj pa varstroj ali sta ces, kad jedno probas onda ne znas za bolje a sa ovim zadovoljan i onda tako ostaje. To da si uzao u firmi bilo bi sigurno nesto povoljnije dok u ducanu su skupi strast boze, a licno mislim da ne vrijade toliko i da nisu nesto posebno. A da treba zbog bazicne tu se slazem jer ne mo's porediti var bazicne sa obicnom, ne zbog izgleda nego zbog kvaliteta.
 
Meni je Gorane prva intervencija bila zamjena kablova. napakovao sam po tri metra kabla od 25 kvadrata i kvalitetna klesta za masu i za elektrodu a ono njegovo djubre od kablova i klesta sam zavitlao kod komsije u bastu odma.
Vica 22-da dobro je napucan , ima 24 tranzistora koja dobro pune kondenzatore i uopste ce ne gubi struja ni na 20m kablova.prezadovoljam sam sa njima.
sad kad si to spomenuo setih se da sam i ja menjao kablove,imam sad neke dugačke
ja slabo varim sa njim jer nisa dovoljno vešt,koristi ga moj majstor,varim samo co2
 
Mogu ti reci da varstroj inverter nije los. Radio sam 2007-8 u simanovcima gde smo po cele smene tukli sa bazicnom 2,5-3,2 elktrodom i po najvecim vrucinama su radili. Nijedan nije otkazao a bilo je preko 10kom.Jedan su samo pregazili kamioncicem. A mogao bez pdv da uzmem za pola plate.Samo je plata bila iskreno dobra .tad je bio oko 40 hiljada din koliko se secam ovaj od 200A
 
E pa to ti kazem, skupi u pm, a kod kuce zena , djeca,jedino sto mogu da kazem iz svog primjera da je te 2007-8 bilo [bar kod mene].najvise novaca
 
Mogu ti reci da varstroj inverter nije los. Radio sam 2007-8 u simanovcima gde smo po cele smene tukli sa bazicnom 2,5-3,2 elktrodom i po najvecim vrucinama su radili. Nijedan nije otkazao a bilo je preko 10kom.Jedan su samo pregazili kamioncicem. A mogao bez pdv da uzmem za pola plate.Samo je plata bila iskreno dobra .tad je bio oko 40 hiljada din koliko se secam ovaj od 200A
Dobru, sta vise odlicnu platu si imao:haha:
 
Rekog iskreno dobra.Jeste da se radilo sve i svasta i terenski i putovalo se svaki dan 140km ali od 45-80000 din sam zaradjivao tad.Ali nebi dugo i sve manje posla i odosmo kucama skoro svi
 
Nazad
Vrh