Alati i radionice

Ima li neko ideju (ili ako to već postoji neke slike) kako napraviti ručna kolica (magacinska) za džakove od 50kg sa liftom? Imam ponekad potrebu da slažem pune džakove na paletu i nije mi problem doterati džak do palete (postoje baš namenska kolica za džakove - ne znam kako se zovu, mislim magacinska), ali kad ga treba dići na četvrti, peti red onda mi je problem zbog rđave kičme a nemam koga da mi pomogne...
 
Ima li neko ideju (ili ako to već postoji neke slike) kako napraviti ručna kolica (magacinska) za džakove od 50kg sa liftom? Imam ponekad potrebu da slažem pune džakove na paletu i nije mi problem doterati džak do palete (postoje baš namenska kolica za džakove - ne znam kako se zovu, mislim magacinska), ali kad ga treba dići na četvrti, peti red onda mi je problem zbog rđave kičme a nemam koga da mi pomogne...
Evo vam neki primer samo vi tu stavite točkove ili i ne morate (Gore neka bude neka ploča da ne propadne džak 😃)
 
Salu na stranu , mozda obicna ta magacionetska kako kazes kolica prepraviti , donja polica da klize prema gore uz rucke nekim vodjicama a mali cekrk monitatan koji to dize gore do visine bar metar i onad prevrnes na paletu.
 
Ima li neko ideju (ili ako to već postoji neke slike) kako napraviti ručna kolica (magacinska) za džakove od 50kg sa liftom? Imam ponekad potrebu da slažem pune džakove na paletu i nije mi problem doterati džak do palete (postoje baš namenska kolica za džakove - ne znam kako se zovu, mislim magacinska), ali kad ga treba dići na četvrti, peti red onda mi je problem zbog rđave kičme a nemam koga da mi pomogne...
Staviš vint, ali ne može na obična magacinska koja se prodaju jer su slaba.Najbolje bi bilo ako uspeš da nadješ neki stari rashodovani električni paletar pa iskoristiš ram.Mada možeš i sam da napraviš ram ako imaš čime da variš.

Pravio sam davnih dana sličnu skalameriju drugaru koji je pravio trake za kase, pa nije imao kako da diže rolnu na mašinu.Na ram od starog paletara navarili dva L profila,viljuške skinuli jer su preteške za ručno dizanje,napravili ram na koji staviš dva obična točkića za kliznu kapiju.Gore napravili dodatni ram gde smo okačili vint,na sredinu zavarili šipku i samo pridje i nabode rolnu.Samo vint sa što većom ručkom tj polugom i ide kao pesma.

Bitno je samo da prepustiš točkove da se ne prevrne dok dižeš.
 
Nazad
Vrh