Alati i radionice

Amerikanci kazu ''can't be tight if it's liquid'',burn the hell out of her !!!.Oxy acethylene i udri,ne zali :LOL:.
Palo mi na pamet🔥🔥:osmeh:, brine me ako pukne kako ću posle da izvučem šta je ostalo unutra. Za sada prskam wd na dva sata i molim boga da popusti, probaću sutra da zagrejem ili sa pneumatskim čekićem da malo rastresem.
 
A na koju cev ti se spaja taj Brinox?Ako je stara instalacija bolje ti je da ne pokušavaš sa udarnim i ostalim nasilnim metodama da ne razjebeš instalaciju negde u zidu, pa da bude veselo.

Ako se zalomi,ima jedno rešenje, ali treba vremena i dosta živaca :D
 
A na koju cev ti se spaja taj Brinox?Ako je stara instalacija bolje ti je da ne pokušavaš sa udarnim i ostalim nasilnim metodama da ne razjebeš instalaciju negde u zidu, pa da bude veselo.

Ako se zalomi,ima jedno rešenje, ali treba vremena i dosta živaca.
Stare metalne cevi od kada je kuća (četrdesetak godina), kvalitetno je urađeno jer je pokojni ćale bio vodoinstalater pa je sam radio vodu. Jel bi pomoglo zagrevanje da malo popusti jer ko zna koliko je zapeklo. Čuće se za koji dan jel puklo ili sam uspeo da odšrafim.:haha:
 
Možeš da probaš, ali niko ne garantuje da će da pusti.

Seci taj Brinox do muškog dela ostavi da viri van zida,popiješ pivo, ako imaš u gradu prošetaš do Wobyhausa i kupiš za 300din izvlakač 1/2" i 3/4" takva im kombinacija.

Ako pukne u zidu onda si najebao :D Ali ima leka i za to,ako ostane da viri onda mali izbijač i tučeš i nadaš se da će da okrene,ako pukne u zidu, onda mali list za bonsek i lagano cigulišeš dok ne izvadiš parče, onda opet jak šrafciger i udaraš i nadaš se da će da pusti.

Kombinacija voda,rdja,kamenac + zapekla kudelja noćna mora.
 
Ja sam tako imao par situacija gde sam bio ubedjen da ce nesto puci ali na kraju se ipak odvije. Tako da dobar kljuc, cevka i polako. A ako ipak pukne ovako odvijes zalomljeno:
Ovde lepo pokazuke da moraš imati osećaja kad radiš takve stvari. Sila, kao što neki ovde govore neće uraditi mnogo. Mislim lako je siliti i slomiti cev unutra... I onda eboga zoveš pravog majstora (ko što ovde jedan pametan čovek ume da kaže :))
 
Dali neko zna nešto reći o Powerplus alatima, u žutoj boji. Sinoć bio u Uradi sam i vidim na popustu su im ti žuti alati 50%. Tako da veliki ručni cilkular koji redovno košta 20 crvenih sada se prodaje za 9999 dinara. Ima celi program alata u ponudi od malih bušilica, brusilica itd, preko srednje veličine pa do velikih alata. Sve na akciji.
Vredi li to kupovati?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ово има смисла у неком систему као проточни бојлер. Малу количну воде брзо загрејати. Овакве пећи користе и на прерађено уље.
 
Набављена нова играчка. Остаје још да купим неки мало бољи статив, али за сад ће радити посао.
b5937980d370b6f978b132d0b94bc44f.jpg
 
Морао сам да скидам супорт, испала чивија из једног зупчаника па почело да заврзује. Много зајебано, још ми не да ђаво мира па га размонтирам скроз, једва сам га саставио. Види се на другој слици, има и кајлу могло је да ради али зупчаник шета па закачи негде.
dabb3a61ef19fe908c064baf2714869d.jpg
a8ea930e6e75848a9bc6eb0968d3c1ae.jpg
8f3acff3ff6bda268bd07b3608446cac.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Прљав је испало је све са дна на њега, све сам опрао нафтом и издувао ваздухом. Све унутра је у одличном стању, чак је и бронзана матица на водећем вретену као нова изгледа да није много коришћена.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh