Alati i radionice

@deks Pa posto sam ove godine ubacio secku u Zmaja ,kontam u nekoj buducnosti bih mu sigurno ubacio mercedes 130-140ks,vidim ima vise modela tih ''om'' ,10ks gore,dole ne igra ulogu vecu.Pa reko da znam na sta treba obracati paznju unapred,mene najvise zbunilo to sto po oglasima gledam tih motora,na dosta njih je ventilator hladnjaka dole na radilici montiran ,nije standardno kao kod traktorskih motora,pa i na kombajnu,gde je ventilator hladnjaka gore iznad same radilice ,na remenici vodene pumpe.Takodje karter,vidim kod nekih je bas dubok,a znam kod zmaja nema 5cm mesta izmedju kartera i onog lima iznad bitera ,a karter na perkinsu je ravan ,nema onu budzu sto visi dole.I onda poslednje,zvono,kako to resavati ,od perkinsa pretpostavljam ne moze da se ubudzi ?.
Takodje pitam za jos jedan motor a to je u V izvedbi,V6 mercedes,kod njih je isto pogon ventilatora hladnjaka sa same radilice,a tu gde treba motor kod mene da ide,to ne moze tako nikako,hladnjak je visoko,mora klasicno biti ventilator iznad radilice montiran,tj na vodenoj pumpi da kazem,ali kod V motora toga nema uopste,vodena pumpa je sa strane,nije po sredini direktno iznad radilice,vidi se na slici gore sto sam postavio.Gde tu ubaciti ventilator uopste,mora se nesto budziti,praviti ....
 
Znam za slucaj da su varili sa CO2 aparatom mada sam vise za to da se radi autogenim brenerom uz adekvatnu zicu.
od budz varijanti dobro se pokazao poliester git. Ocisti se povrsina do metala i odmasti i samo se nanese git sa spaklom. Na kamionu drzi vec par godina.
Ja sam probao sa tečnim metalom,dvo komponentnim,i eno drži već godinama...
Znači može nešto od ova dva? Ja bih nečime da malo zagitujem spoj dekli na apencu. Stalno mi curi ulje po malo, a ne bih baš da ga skroz rasklapam dok radi odlično.
Sta će bolje da uhvati za aluminijum al da ga pri tom ne zalepi da moram posle bruilicom da sečem?
 
@deks Pa posto sam ove godine ubacio secku u Zmaja ,kontam u nekoj buducnosti bih mu sigurno ubacio mercedes 130-140ks,vidim ima vise modela tih ''om'' ,10ks gore,dole ne igra ulogu vecu.Pa reko da znam na sta treba obracati paznju unapred,mene najvise zbunilo to sto po oglasima gledam tih motora,na dosta njih je ventilator hladnjaka dole na radilici montiran ,nije standardno kao kod traktorskih motora,pa i na kombajnu,gde je ventilator hladnjaka gore iznad same radilice ,na remenici vodene pumpe.Takodje karter,vidim kod nekih je bas dubok,a znam kod zmaja nema 5cm mesta izmedju kartera i onog lima iznad bitera ,a karter na perkinsu je ravan ,nema onu budzu sto visi dole.I onda poslednje,zvono,kako to resavati ,od perkinsa pretpostavljam ne moze da se ubudzi ?.
Takodje pitam za jos jedan motor a to je u V izvedbi,V6 mercedes,kod njih je isto pogon ventilatora hladnjaka sa same radilice,a tu gde treba motor kod mene da ide,to ne moze tako nikako,hladnjak je visoko,mora klasicno biti ventilator iznad radilice montiran,tj na vodenoj pumpi da kazem,ali kod V motora toga nema uopste,vodena pumpa je sa strane,nije po sredini direktno iznad radilice,vidi se na slici gore sto sam postavio.Gde tu ubaciti ventilator uopste,mora se nesto budziti,praviti ....
Moj stav je da je u današnje vreme jeftinije kupiti ono što nam treba nego prepravljati. To mi je majstor i blizak rođak davno rekao i hvala mu.
Popraviti da ali prepraviti ne. Osim ako nekom to čini zadovoljstvo, ekonomski neosplativo.
Ja sam imao NH8040 sa Ford motorom 112-117ks (nisam sihmguran). Imao je fabričku sečku, heder 3,05m, sve sam vro u drugoj pun varijator. Ove godine smo sa njim ovrli oko 300kj, promenjen samo kaiš od sečke, koliko ja znam. Radio je repicu bez dodataka, leteo po njivi i nije prosipao.
 
@deks Pa posto sam ove godine ubacio secku u Zmaja ,kontam u nekoj buducnosti bih mu sigurno ubacio mercedes 130-140ks,vidim ima vise modela tih ''om'' ,10ks gore,dole ne igra ulogu vecu.Pa reko da znam na sta treba obracati paznju unapred,mene najvise zbunilo to sto po oglasima gledam tih motora,na dosta njih je ventilator hladnjaka dole na radilici montiran ,nije standardno kao kod traktorskih motora,pa i na kombajnu,gde je ventilator hladnjaka gore iznad same radilice ,na remenici vodene pumpe.Takodje karter,vidim kod nekih je bas dubok,a znam kod zmaja nema 5cm mesta izmedju kartera i onog lima iznad bitera ,a karter na perkinsu je ravan ,nema onu budzu sto visi dole.I onda poslednje,zvono,kako to resavati ,od perkinsa pretpostavljam ne moze da se ubudzi ?.
Takodje pitam za jos jedan motor a to je u V izvedbi,V6 mercedes,kod njih je isto pogon ventilatora hladnjaka sa same radilice,a tu gde treba motor kod mene da ide,to ne moze tako nikako,hladnjak je visoko,mora klasicno biti ventilator iznad radilice montiran,tj na vodenoj pumpi da kazem,ali kod V motora toga nema uopste,vodena pumpa je sa strane,nije po sredini direktno iznad radilice,vidi se na slici gore sto sam postavio.Gde tu ubaciti ventilator uopste,mora se nesto budziti,praviti ....
Тражи, мотор од змај 125,161,162 ОМ352а али комплетан са звоном, носачем хидро пумпе и носачима мотора. Е сада ако ти турбо не треба, а не треба ти јер има и довољно снаге и без турба, скини га и код мајстора пумпу и дизне да прештелује и гас.
 
Nazad
Vrh