Alati i radionice

Da li je pogresna ili ispravna ideja, treba mozda da napravim rezervoar za dizel gorivo, da se uradi cinkovanje kako bi bio zasticen iznutra??
 
To kad krene iznutra da se odvaja pa u filtere,creva ....Alu rezervoari kao na kamionima su zakon,nzm sto ih ne ubacuju u traktore fabricki.
Imam pitanje u vezi motora sa kamiona koji bi se ugradili u kombajn cisto primera radi.Znaci neki mercedes koji na kamioni pogon ventilatora hladnjaka ima sa remenice radilice,dok kod kombajna to nece da moze jer je jako nisko,kako to resiti da pogon ventilatora bude vislje ?.
 
Имам резервоар на једном мотокултиватору урађен са фарбом/смолом шта ли је већ, 7+ година нема трунке рђе или да отпада фарба. Дефинитивно вреди.
 
Ja imam par metalnih kanistera, starih preko 30 godina. Spolja zeleni a iznutra se vidi da su farbani nekom crvenom farbom. Spolja pomalo i rđa probila ali iznutra kao novi.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
To kad krene iznutra da se odvaja pa u filtere,creva ....Alu rezervoari kao na kamionima su zakon,nzm sto ih ne ubacuju u traktore fabricki.
Imam pitanje u vezi motora sa kamiona koji bi se ugradili u kombajn cisto primera radi.Znaci neki mercedes koji na kamioni pogon ventilatora hladnjaka ima sa remenice radilice,dok kod kombajna to nece da moze jer je jako nisko,kako to resiti da pogon ventilatora bude vislje ?.
U čemu je razlika između kombajskih i kamionskih motora ? Osim u pumpi visokog pritiska ?
 
Kod kamiona je ventilator pogonjen sa radilice,kod kombajna to ne moze.A tek kod motora u V izbedbi oni imaju vodene pumpe sa strane,i nema gde da se ubaci uopste ventilator hladnjaka...Evo slika dole kao primer.



 
Drugačija je vodena pumpa.Recimo za Mercedes OM 352 postoji 4 varijacije pumpe u zavisnosti gde je motor montiran.Da li privredni, građevinski, poljoprivredni program.
 
Jel ne moze pogon ventilatora da se napravi nekako ?,neki nosac,lezajevi i glavcina sa osovinom za ventilator.Sigurno je neko to vec radio negde.
 
@Arkadije pa reci sta konkretno planiras da prepravljas...
Sto kolege vec rekose, svaki motor po tipu je u osnovi isti ali u zavisnosti od namene tako ide vodena pumpa, alternator, karter, zvono, propeler...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh