Alati i radionice

Prebudzio ga na plincugu konacno,juce prepravljao ova ''profi'' kolica da moze i ova boca na njoj da stane,gume placu :ROFLMAO: .Tj uzeo sam ranije sve od delova potrebno za ovo,ali pisao sam ovde bese da sam imao problema da mi gasi plamen,problem je jednostavno bio u previsokom pritisku,tj protoku,kako god,plina,tj tng-a.Po pogresnoj tabeli sam se vodio,ispadne pritisak plina da je potreban slicno koliko i kad se radi sa acetilenom.Znaci sekao sam vec,radi extra,ova jedna boca pojede ,po recima ovih sa otpada,15-20 tih velikih od kiseonika,meni nesto to mnogo ali i da nije tako,opet je bar 2-3 puta jeftinije spram acetilena,a ako je kako oni kazu,onda bar 5-6 ili vise, puta ispadne jeftinije otprilike ovaj tng nego acetilen.
Ubacicu i slike belt grinder-a da ne pravim vise postova,prepravljao sam ga malo ,mozda se i vidi na slikama,trebam jos da napravim veci tu plocu ispred koja sluzi kao oslonac kad se nesto brusi,ovo je premalo.Brusne trake su keramicke,trazio sam nesto da sto brze skida metal,i mislim da nema brze od ovog,cirkon je nesto sporiji po recima nekih,a duze kao traje.Mada meni je ova jedna traka izbrusila preko 20ak kg opiljaka metalnih,nzm jel mozda na pola istrosena.1 traka ta 50x1650 je bila bese +-7 eura ako se dobro secam,ali je minimalno 6 kom da se kupi.Brusilica sa nzm kakvim kamenom ne moze ni da pridje brzini koliko ovo skida/brusi metal brzo,i lakse,pa i bezbednije cak.














 
Planiram da napravim rezervoar za 577 , ali od aluminijuma, kakav je mig postupak za to? da ne ostavlja mozda malo porozno pa da pusta posle?..
 
I kod mene na 577 rezervoar je pucao x puta.Krpili smo ga uspešno ali je dosta teško jer je materijal krt i puca dalje.
Ja bi tu namestio plastični ili od nekog kamiona da se nabaci.
 
Sta je sa rezervoarom?
Kapiram da ne moze biti truo, ako je pukao lako ces zavariti sa co2.
Ja vario uspesno sa elektro.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ako praviš prohrom obavezno.
Crni lim nije opcija u ovo vreme, jer bi ga opet vario TIG pa je razlika samo materijal. Cinkovanje je samo kozmetička zaštita, porđa vrlo brzo napolju,
Prohromi sada nisu (pre)skupi, a kada napraviš urađeno za vek vekova.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Galvansko cinčanje je uglavnom kozmetika, ali vruče pocinčano je odlična zaštita. Ne znam kako cink reagira s gorivom, tu se treba dobro informirati da ne bi dolazilo do onečišćenja u lajtunzima.
 
Po ovoj tabeli hidro pumpa moze imati vece obrtaje i raditi na visim pritiscima ako se koristi HFD ulje ?.A koliko vidim na ovoj linku,to je ulje samo kao sa aditivima da se ne moze zapaliti ?.Kontam za pumpu je bitno odabrati viskoznost ulja i to je to,nisam znao da zbog veceg pritiska i obrtaja mora neko fancy ulje da se koristi....

 
Nazad
Vrh