Alati i radionice

Jbg-a, ništa od šmirglanaj. Baš je bez veze sistem.


Koliko si ga a koritio pre nego što su otišle četkice?
Naravno da je bez veze.
Jos je problem izvaditi ih...

Pa ne znam, nisam ga preterano koristio, povremeno oko mehanizacije.
Znam nekoliko majstora kod kojih sluzi bez ikakvog kvara godinama ali eto ja nemam srece izgleda.
Jedna cetkica kao da nikad nije postojala, kad se zagledas u sliku videces koliko je nosac cetkice potrosen trenjem o rotor.
Ova druga je nekako iskrzana, rekao bih da je jedini problem kvalitet.




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliko vidim to je UY 207 ,11207 google izbacuje samopodesive lezajeve koji nemaju poklopce.Kucas na google sta ti treba pa biras koja ti prodavnica odgovara,imas i na KP oglase.
 
Ima nego mi je stalo sto pre da ga popravim jer nemam drugi a koristim ga cesto.
Evo upravo nadjoh kod jednog lika na kp.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Naruči odmah dva, jer je kvalitet očajan.Taj sistem koriste mnogi hobi alati, samo što se neki potrude pa stave krštene četkice.A te na parksidu su teško smeće,čim se potroše više od 1/3 puknu kao staklo, i onda rotor dohvati i pokida nosač.Na Aliju ceo nosač sa četkicama košta manje od 200din, a sam znaš koliko koštaju kvalitetne četkice.

Na tom novom odmah vadi četkice i napravi na meru od nekih krštenih.
 
Naravno da je bez veze.
Jos je problem izvaditi ih...

Pa ne znam, nisam ga preterano koristio, povremeno oko mehanizacije.
Znam nekoliko majstora kod kojih sluzi bez ikakvog kvara godinama ali eto ja nemam srece izgleda.
Jedna cetkica kao da nikad nije postojala, kad se zagledas u sliku videces koliko je nosac cetkice potrosen trenjem o rotor.
Ova druga je nekako iskrzana, rekao bih da je jedini problem kvalitet.
Koju seriju imaš? Treba da piše tamo nešto B1, B2 itd. da ne guglam sad.
Znači koristo si ga za neku da kažeš normalnu ne-profesionalnu upotrebu. Koliko dugo?
 
Koju seriju imaš? Treba da piše tamo nešto B1, B2 itd. da ne guglam sad.
Znači koristo si ga za neku da kažeš normalnu ne-profesionalnu upotrebu. Koliko dugo?
Ako stignem potrazicu racun danas da vidim tacno od kad je kod mene.
Ima vise od 3god.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Naruči odmah dva, jer je kvalitet očajan.Taj sistem koriste mnogi hobi alati, samo što se neki potrude pa stave krštene četkice.A te na parksidu su teško smeće,čim se potroše više od 1/3 puknu kao staklo, i onda rotor dohvati i pokida nosač.Na Aliju ceo nosač sa četkicama košta manje od 200din, a sam znaš koliko koštaju kvalitetne četkice.

Na tom novom odmah vadi četkice i napravi na meru od nekih krštenih.

Kako si zamislio da menjaš četkice?
 
Jel za autogeno da se sece metal mora cist propan da se koristi ili moze mesavina TNG npr ?.Kod nas TNG je koliko sam citao mesavina propan-butan tipa bar 30% propan i ostalo butan....
Danas sam probao taj gas iz boce sipan na pumpi,imam tih boca kuci nekoliko koje punim na pumpama,kupio jednu diznu prosle nedelje ,PNME ,a regulator sam imao jos od prosle godine,reko aj nisam nesto ulozio nista posebno.Problem je sto nikako ne mogu da podesim plamen za rezanje,cim dodajem kiseonika vise u mesavini odma se ugasi plamen,ili se i zadrzi ,ali kad pritisnem polugu na breneru za secenje plamen je ugasen u sekundi.Moj brener ovaj dole,tj rukohvat,kako god se zvao,moze da radi i sa acetilenom i sa ovim propan,butan gasom,samo mora dizna druga,sto sam i uradio.Podesio pritisak plina iz boca na oko 1 bar,kiseonik na izmedju 3-4 bara,i probao sam razlicite pritiske i jednog i drugog dodatno,ne vredi nista,uvek se gasi plamen.
Na kraju sam popizdeo i vratio se na acetilen i isekao sto sam imao :ROFLMAO: ....

 
Jel za autogeno da se sece metal mora cist propan da se koristi ili moze mesavina TNG npr ?.Kod nas TNG je koliko sam citao mesavina propan-butan tipa bar 30% propan i ostalo butan....
Danas sam probao taj gas iz boce sipan na pumpi,imam tih boca kuci nekoliko koje punim na pumpama,kupio jednu diznu prosle nedelje ,PNME ,a regulator sam imao jos od prosle godine,reko aj nisam nesto ulozio nista posebno.Problem je sto nikako ne mogu da podesim plamen za rezanje,cim dodajem kiseonika vise u mesavini odma se ugasi plamen,ili se i zadrzi ,ali kad pritisnem polugu na breneru za secenje plamen je ugasen u sekundi.Moj brener ovaj dole,tj rukohvat,kako god se zvao,moze da radi i sa acetilenom i sa ovim propan,butan gasom,samo mora dizna druga,sto sam i uradio.Podesio pritisak plina iz boca na oko 1 bar,kiseonik na izmedju 3-4 bara,i probao sam razlicite pritiske i jednog i drugog dodatno,ne vredi nista,uvek se gasi plamen.
Na kraju sam popizdeo i vratio se na acetilen i isekao sto sam imao :ROFLMAO: ....

A koji ti je pritisak u boci od TNG?
 
Ima sigurnih 2-2.5 bara jer sam na toliko probao manometar,on ima samo jednu tu kazaljku,nema 2 kao ovi manometri za kiseonik,acetilen,co2 ,tu lepo kod njih vidis koliko imas u boci gasa ,a kod ovih za plin nema to ,glupost nevidjena.Nisam mogao naci takav manometar za plin sa 2 manometra inace bih ga odma kupio.
 
Po nekim tabelama treba do 1 bar maks ,na oko 3-4 bara kiseonika.Dok god ima vise od jednog bara u boci zar to ne bi trebalo biti dovoljno ?.I taj 1 bar je mnogo po meni,neke tabele prikazuju pritiske slicne acetilenu,koje su mnogo manje.Ja acetilen koristim na 0.15- 0.3 bara kad secem,i to radi savrseno.Ako treba toliko veliki pritisak tng-a koliko onda moze trajati boca jedna ?.Ja potrosim sa acetilenom bese oko 4-5 boca kiseonika spram jedne nje,sve su velike boce od 40l.
 
Nazad
Vrh