Alati i radionice

Са чим опрати бурад, унутра је било моторно уље? Треба да буду баш баш чиста, за складиштење житарица.
Samo da ih upalis da izgori ulje

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Imam ovu pumpu sa slike za pretakanje dizel goriva, uz nju idu priključci za creva označeni brojem 1. Navoj na tim priključcima je 25mm (možda za dlaku manje, merio sam davno), a predviđeni su za creva 25mm. Ali nemam takva creva. Imam creva od 3/4", za to crevo imam i nepovratni ventil sa sitom, pa sam zbog toga hteo da u pumpu uvrnem priključke označene sa brojem 2 koji su predviđeni za creva od 19mm. Te priključke imam od ranije, navoj je ako se dobro sećam 25.2mm. Međutim, ne slaže se navoj. Priključci 1 se lako potpuno uvrnu u navoj na pumpi, a ovi pod brojem 2 se uvrnu možda 2 obrtaja i tu se zaglave.

Pa sad ako neko zna neka mi kaže kako se na engleskom zovu ti priključci da pokušam da ih pronađem na aliexpressu ali za creva od 3/4".
Sledeće pitanje je da li će za tu pumpu biti problem ako se stave tanja creva od predviđenih i tako smanji protok (nemam pojma, može li da se greje zbog manjeg protoka ili da ne radi dobro...)?
Da li je toj pumpi potreban nepovratni ventil na kraju ulaznog creva?
Smeta li toj pumpi da na kraju izlaznog creva bude pištolj koji može da prekine protok, odnosno ne znam da li će napraviti prevelik pritisak ako se zatvori izlaz? (pre sam imao neku rotacionu pumpu koja nije mogla da napravi belaj ako se zatvori pištolj, ali ta nije mogla sama da povuče naftu iz bureta a ova bi trebalo da može...)

Au sto komplikujes jednostavne stvari,

ovo je krilna pumpa i povlaci sama do odredjene visine i ne treba joj nepovratni ventil, ne sme na suho jako dugo da radi, ovdje jako dugo znaci ne nekoliko sekundi dok ne povuce a i nafta je podmazuje ali mora biti za naftu a ne za vodu

usisno crijevo odgovara ono sa spiralom unutra jer joj i treba da ga ne moze uvuci, a prodaju ih u svakoj prodavnici traktorskih dijelova

ne smes da joj zatvaras izlaz osim ako nema bajpas ventil jer ce se brzo raspasti, a mozes da u svakoj prodavnici vodovodnog materijala kupis reducirani izlaz na manje crijevo, navoji su vodovodni standardi, kakav aliexpres :ROFLMAO:
 
Nisam komplikovao nego sam pitao ono što ne znam! Možda je to smešno onome ko zna, ali eto ja nisam znao da je to krilna pumpa (nisam je rasklapao) pa sam računao možda neko ima istu takvu pa će mi reći.

Što se tiče delova, creva već imam od 3/4" (baš kakva treba, ulazno koje ne može da se stinji i meko izlazno koje ne otvrdne od nafte) pa sam hteo da izbegnem kupovinu colskih creva jer nisu jeftina. A ove izlaze za tanje crevo sam baš kupio u takvoj jednoj prodavnici, rekoše mi colovni navoji, al' eto ne pašu...
 
Imas vise vodovodnih colovnih navoja , isti korak ali sa konusom ili bez, ta na pumpi su izgleda bez konusa, tvoje je sa vecim konusom i udje samo nekoliko navoja, ako nadjes neki da je labav namotas teflonske trake na navoj.

Probaj koji imaju vodomaterijal ali one nastavke na pipe cesme , trebalo bi da odgovara za tu pumpu. Inace izlaz ti treba 2 do 3 metra kad punis traktore i ostalo.
 
Ne znam zasto bi crpio vodu , koriste se u specijalnim slucajevima na brodicama , imaju mali kapacitet i trosi se, za vodu su ti klasicne centrifugalne pumpe , one ne mogu same da povlace vodu i moraju da se napune i stavi nepovratni ventil ako je pumpa iznad razine vode a vecinom se za to koriste potopne pumpe , koje su u vodi i hlade se sa vodom , trpe vece tlakove , za dizanje na vecu visinu trebaju vise rotora ,visestepena pumpa, ne treba im bajpas ventil , vecinom tlacne sklopke da ih iskljuce.
 
Ja nisam slučajno pitao, znam koje se pumpe za šta koriste, ali vec imam ovakvu pumpu i najbitnija stvar što radi na 12v pa bih punio neke burice vodom na jednom plitkom bunaru/izvoru. Hteo sam samo da pitam dal joj ništa neće biti sa krilcima mada mislim da neće.
 
Sve zavisi sta ima unutra , ove za vodu imaju gumene impelere (lopatice) koji se mjenjaju , ne trosi se to tako brzo ako je radjena samo za vodu , brodice i jahte.

 
Poslednja izmena:
Jel zna neko kakva bi pumpa mogla da se koristi za čišćenje izmenjivača od kamenca.Zato što se tu koriste neke vrste kiseline.Treba mi za čišćenje izmenjivača toplotne pumpe a iste takve se koriste i za čišćenje izmenjivača gasnih kotlova.
Kada sam gledao koje se mogu kupiti u prodavnicama opreme za grejanje one su preskupe.
Mislio sam da napravim neku sebi da mogu očistiti izmenjivača kod sebe.
 
Ima neko iskustva sa kzubr ručnim frezerom. 2100w piše na njemu, snaga znam da nije ta što piše, ali me zenima dali rad sa njim može da potraje više od 15tak minuta? Pošto je ona pijačna makita za 60e toliko izdržala.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Неко са форума је имао пик да га купи и то не тако давно. Сачекај да се сам јави.
 
A kakva su vam iskustva sa ručnim Kzubr alatom? Bušilice, brusilice, a konkretno me zanima ručni frezer od 2100w.
Ona kineska makita sa buvljaka za 50e radila je čitavih 10 minuta pre nego je pošteno zadimila....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Ima neko iskustva sa kzubr ručnim frezerom. 2100w piše na njemu, snaga znam da nije ta što piše, ali me zenima dali rad sa njim može da potraje više od 15tak minuta? Pošto je ona pijačna makita za 60e toliko izdržala.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

A jbga, sad si se odao sa Kzubrom 😂
Msm nema veze, svakako nam fali kvalitetne diskusije tako da sto se mene tice sve kul samo si mogao odmah reci :D
 
Nazad
Vrh