Alati i radionice

Sutra ću ići tamo pa ću proveriti cenu.Kupio sam je prošle godine ali sam zaboravio koliko je tačno plaćena.
 
Ova stara iako kineska sluzila verno oko 6-7 god ,sad ima previse lufta u glavi u lezaju,dobila pomoc.Prva Fein makina xd,nzm koliko je stara,ali deluje dobro ocuvano,u glavi nema lufta ni mm,otvoricu da joj promenim mast kad nadjem vremena,tj mast i vrv malo ulja da bude tecnije.U ,maloj brusilici Parkside na kabl sam pre godinu dana ubacio malo ulja pored nove masti,evo i dan danas radi bez problema,potrosila je dobar broj ploca i jos je glava kao nova,tj nema lufta u njoj.Ne primecujem da se glava greje nista vise,a ni manje,nego sto se inace greju kad se duze koriste brusilice.Na Fein mi inace bas cudan taj tip prekidaca ...uplasio sam se u pocetku da treba stalno da se drzi da bi radila,ali ne mora.









 
Nikada nisam radio sa tim spravama.. gledam kao mi interesantno da probam...
Onda samo ekscentričnu uzimaj.Rotaciona skida dosta agresivno i za čas spali lak ako nemaš iskustva.

Uz to ovaj dizajn je očajan za rad jedino je dobar za velike površine tipa krov i hauba,gde moraš da pratiš liniju namučiš se.Uzmi klasičnu ekscentričnu.
 
Nije, nazovem pre nego što krenem, kažem šta mi treba, čujem cene pa idem na gotovo.
Gledao sam alat ali nisam nigde video mazalice pa sam verovatno zbog toga prebacio.
 
Otvorio sam onaj Fein gore na slikama da vidim sta ima unutra xd,cetkice bi trebalo da se promenu,koliko sam merio dimenzije ide nesto tipa 12.5x6.5 mm ,duzina oko 20mm ,jel to pase sa Makite ili Bosch-a ?.
I mast u glavi,tj kad sam otvorio ono vise lici na neko gusce ulje,jel zna neko sta je to tacno ,ili da mesam mast i ulje kao sto stavljam u drugim brusilicama ?.
Mozda ovo ?.
 
Којекакве четкице имају у "Воби Хаусу", а за мас' у глави, види да негде не декларишу која конзистенција по NLGI класификацији иде у "Феина".
 
Mislim da nije bitno proizvodjac,nego generalno za brusilice bi i trebalo po meni nesto tecnije da se ne razleti okolo po zidovima glave a zupcanici ostanu suvi ,bar dok se ne dobro zagreje glava.
Mada ovo pise u nekom upustvu sto sam nasao za Fein.I dole kako izgleda u brusilici,nije ulje iako tako lici,nego bas neka skoro tecna mast ,ali vrv je skoro kao gusce ulje kad se zagreje glava ...

the shell gas station hours
 
Mislim da nije bitno proizvodjac,nego generalno za brusilice bi i trebalo po meni nesto tecnije da se ne razleti okolo po zidovima glave a zupcanici ostanu suvi ,bar dok se ne dobro zagreje glava.
Mada ovo pise u nekom upustvu sto sam nasao za Fein.I dole kako izgleda u brusilici,nije ulje iako tako lici,nego bas neka skoro tecna mast ,ali vrv je skoro kao gusce ulje kad se zagreje glava ...

the shell gas station hours
Nemoj menjati mast -ulje u glavi.
 
Ne bih menjao ali koliko sam gledao kao da ima neceg sitnog u toj masti,mikro opiljci kao ili sta ja znam,ko zna koliko je to staro,zbog toga se mislim bolje da je promenim,ako nadjem nesto isto tako tecno,ili napravim ja od masti i ulja nesto slicne gustine kao sto sam i pravio za druge brusilice.Necu ja nju da koristim nzm koliko pa da je bitno kvalitet te kao masti-ulja u njoj.
 
Ova stara iako kineska sluzila verno oko 6-7 god ,sad ima previse lufta u glavi u lezaju,dobila pomoc.Prva Fein makina xd,nzm koliko je stara,ali deluje dobro ocuvano,u glavi nema lufta ni mm,otvoricu da joj promenim mast kad nadjem vremena,tj mast i vrv malo ulja da bude tecnije.U ,maloj brusilici Parkside na kabl sam pre godinu dana ubacio malo ulja pored nove masti,evo i dan danas radi bez problema,potrosila je dobar broj ploca i jos je glava kao nova,tj nema lufta u njoj.Ne primecujem da se glava greje nista vise,a ni manje,nego sto se inace greju kad se duze koriste brusilice.Na Fein mi inace bas cudan taj tip prekidaca ...uplasio sam se u pocetku da treba stalno da se drzi da bi radila,ali ne mora.









Sada sam gledao u moju kolekciju ,moja ovakva je iz 1974.
 
Nije nikada bio ni u ponudi, u Nemačkoj je 145 evra sa poštarinom na nemačku adresu.
Ja pokušavao dva puta da poručim na nemačku adresu, ali oba puta vratili u Lidl jer nisu mogli da isporuče iz ko zna kog razloga.
 
Nazad
Vrh