Alati i radionice

Nijedan nije polomio, odgovorno tvrdim...
Pomagao sam mu Zimus oko popravke viljuškara koga ja uglavnom vozim, da ne kažem "moj viljuškar", tada sam imao prilike da vidim i radim s tim kompletom gedora KS Tools, mislio sam da je to još jedan Kung-fu alat, ali nije, u pitanju je Evropska Firma, ako ne grešim....

https://www.kstools.com/rs
 
KS tools, Red Gedore, Vigor. Nisu profesionalni alati ali nisu ni loši. Za hobistu više nego dovoljni. Mada u mojoj firmi sa Vigor( Hazet brend) rade baš ali baš ozbiljne radove.
 
Kolege jel moze neka preporuka za dobar punjac za akumulator. I kakva su vam iskustva sa onim starterima? Da li to stvarno radi posao? Treba mi vecinom za traktorske akumulatore


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za koje obrtaje su predvidjeni c3 lezajevi ?.Jel se gleda samo obrtaji,ili jos nesto kad su oni u pitanju ?.
 
Pita me kolega kako da reši pretakanje polutečne masti u rezervoar za centralno podmazivanje na kombajnu. Tj. kakva pumpa se za to koristi, ima li neko predlog za gotov proizvod na našem tržištu (ako nije nešto baš skupo), ili neki predlog za samogradnju (npr. stara zupčasta pumpa hidraulike sa traktora i sl.)?
 
Najbolje rukama :haha: ... kakav je pristup tom rezervoaru? vidite kakva "pumpa" gura mast na kombajnu, sigurno ce moci i da pretace...
 
Ne može rukama, pristup je valda od dole mislim da je tako rekao. Jedino da prevrne kombajn naopačke. A kakva je puma u kombajnu i gde je - ne znam.
 
Kucaj “filling pump for central lubrication”. Mozda se moze naruciti i preko auto dijelova
 
Jel ima neko ovakav razvodnik na nekoj masini?
Nece da gura ulje u krug, puce crevo kad sam duze napeo rucicu.
Nije mi logicno da je jednosmerni kad ima dva izlaza po sekciji...
I jos nesto, nema oznaceno na sebi, (ili ja ne vidim) pritisak i povrat, povezao sam na blef...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
3696458ec9dfc48c0c9d40a3c7ff33ac.jpg
90695718966c76be7234788fedb5b7c9.jpg
 
Ne sme da pukne crijevo , mora rasteretni ventil da otovri jer slijedece ce ti se raspasti pumpa ako tako radis.
 
Bilo je i drugo nego sam ga skinuo jer je puklo...
Treba da pokrece hidro motor.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh