Alati i radionice

Mozda dodam jos malo masti i ulja.
Gde ima tih zupcanika ako mi zatrebaju ubrzo?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
AliExpress ... 😁
Revitalizovao sam par brusilica tim konusno-tanjirastim zupčanicima...
Posle "revitalizacije" , ne preporučujem upotrebu čelične četke kao dodatka na brusilicu....
 
Moze jeftinije veruj mi
Jevrejska poslovica kaze:"NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM JEFTINE STVARI"!!!


Hikoki HITACHI e bio 3300na akciji a znas da je vrh kvalitet, ja sam je ovde hvalio i kupovali su ljudi pa nek kazu

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ako budeš dodao još masti grejaće ti se brusilica, nema potrebe, stavila je fabrika dovoljno. Ako ti slučajno crkne zupčanik ti je baci, kupi novu jer će i da crkne još nešto,npr ukopaju četkice rotor, pojede se ona guma što drži mali ležaj, sjebe se kabal kod utičnice, i tako da nemaš račun da je popravljaš.
Arkadije ne treba ti nikakvi magneti, sipaj plin na pumpi u bocu, stavi manometar za plin koji može da podešava protok, plinski gorionik na kome imaju inicijali PB pričam za teleoptikov i zakači kiseonik i udri. Dizne na gorioniku stavljaj po potrebi, ja tako sečem godinama a acetilen samo koristim kada nešto hatletujem mesingom, a može i da se hatletuje butanom i kiseonikom samo mora mali brener da se podesi tj da se razbuši košuljica na 3 mm ali do pola na izlaznoj strani da malo bolje raširi plamen, pričam za diznu dvojku.
 
Poslednja izmena:
Ako tih zupčanika ima dostupnih, meni treba za ovaj Einhell. Gde mogu nabaviti, u servisu nema.

7310381ff8b3d05bac08785ccd5f579f.jpg
6d112e959ca952d0260f91407cd5ee5d.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pohvale za hikoki. Uzo ih kad su se pojavile ,mala i velika u paru. Velika je u selu non stop ,malu nedam . Kad traze komsije brusilicu ,ja im dam veliku . Kako cu sa ovom , prevelika je ? Nije,nije. I navikli se .
 
Ја брусилице не дајем никоме, отац је знао велику да посуди ја не. Коме треба нека купи,пар њих се увредило али баш ме заболе.
 
Kolega Marko69 je postavio ovu sliku u drugoj temi. Al da pitam jel ima negdje da se nabave ovakve spojnice,prirubnice hidraulike? Neznam sad velicinu ali inace?

9d6fab5a6c74bfedbb4e752b8e3865bc.jpg
 
Sae pribnica i ima da se kupi. Za dimenzije vidis sa prodavcem.

Edit:
Retko kada se one uniste. Uglavnom ode o ring na delu koji je na crevu
 
Imaju proizvodnju u više evropskih zemalja i posluju preko 30 godina...
Po meni , viša srednja klasa, daleko ispred bilo kog kung-fu alata...
Majstor na održavanju kod mene u Firmi ima jedan komplet sa manjim gedorama, odrađuje posao...
 
  • Like
Reagovanja: SDF
E to "odradjuje posao" me zanima, i meni odradjuje kineski set gedora posao ali pola nastavaka sam izlomio.
 
Nazad
Vrh