Alati i radionice

Lagano sa tim! Hoce da se pokidaju navoji sa druge strane u kompresoru. Znam za 4 slucaja kidanja navoja.
Nisam ga mnogo pretezao, osecajno.. xD
Inace cim sam ga malo jace po gasu poterao opet je propisao.. Moracu da ga lepo odmastim i da vidim gde izbacuje pa onda remont.. Izbacio je nesto vise od 2l ulja za 20ak sati rada, tj toliko sam mu dolio do sad.. Svakako treba da mu menjam ulje pa cu ga drzati malo iznad min dok ne sredim..
 
Uzeta brusilica i baterija od 8A u lindi... evo kuci gledam sve ovo, ovo je kulturica, mozda nije ovo za mene :svinja: razmisljam se da vratim ovo sutra i kasnije da uzmem neki bosh ili makitu na kabl...
 
Uzmi Makitu GA5030 i bog da te vidi.. A taj parkside, neznam šta da ti kažem, imam ga nisam ga triput uključio, jednostavno kabal je kabal. Stim što ove nove parksajd imaju anaj glupi mikroprekidač za regulaciju obrtaja, i neverujem da će to baš da traje..
 
Tu makitu imamo više od 10 godina ,samo reči hvale .Lepo leži u ruci ,lagana ,jaka ,pouzdana.
 
Razmisljam se samo da li da ostavim bateriju, pa kasnije da uzmem jaci crni udarni odvijac i udarnu busilicu, da mi bude "jeftinija" kupovina zbog baterije... videcu do sutra...
 
Uzeta brusilica i baterija od 8A u lindi... evo kuci gledam sve ovo, ovo je kulturica, mozda nije ovo za mene :svinja: razmisljam se da vratim ovo sutra i kasnije da uzmem neki bosh ili makitu na kabl...
Iskreno imam je dve godine i mislim da je brusilica sasvim OK. Čak dosta bolja od sličnih iz nešto višeg cenovnog ranga.
E sad sve zavisi šta tebi treba. Za neki ozbiljniji posao neće ti pomoći bilo koja marka aku brusilice osima ako nemaš značajan br. punih baterija.
Za sad aku brusilice nisu za ozbiljnije poslove već da lako i brzo nešto presečeš, obrusiš bez razvlačenja kabla ili tamo gde ga nema.
Inače ja ovu moju koristim i kad sam pored utikača jer mi se svidja kako radi. Brže mi je mnogo nju da uzmem za bilo šta sitno i Nema kabala o kome moram da mislim kada rotiram alatku. Ja je ne bih vratio čak i da mi doplate.

Plus ti imaš bateriju od osam (ja 4). Trbalo bi da si zadovoljan. Ne znam koja su ti bila očekivanja?
 
Poslednja izmena:
Kakva je ova šrafilica u Lidlu PABSP 20 Li C3? Treba mi za ponekad da ne razvlačim kablove po dvorištu i za sitno po kući. Nema čekić, a možda i bolje beton bušiti nečim jačim (na kabl).

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Meni služi odlično već dve godine. Koristim je za šrafljenje u drvo, bušenje cigli, blokova, takođe i samorezci za metal. Buši i metal, ali nisam probao ništa previše debelo.
Pre par dana sam ugrađivao plafonjere u kuću, sve sam izbušio njom.
Zgodna je i laka, pogotovo sa onom novom 4Ah baterijom.
1336e7dc5f2e26862c9dc1bc659234af.jpg
 
@p4vle Ne vidi se lepo oznaka, postoje psbsap i pabsp model, c2 i c3 modeli, ne znam tačno koji sve. Trenutno je u ponudi pabsp 20 Li C3 koja nema čekić.
Ako imaš nju, kako bušiš plafon?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Probušio sam plafon relativno lako, burgija 6mm je u pitanju. Nije bila velika rupa, ali nije bila betonska ploča već ploča od monti i betona.
Betonsku ploču nisam pokušavao da bušim, ali mislim da nikako ne bi mogla da je izbuši. Za to je potreban ozbiljan hilti
d19f14be068848bd9a73dfadaa943949.jpg
 
Ovo je samo oznakom C3, pretpostavljam samo kozmetičke izmene i mogućnost za smart bateriju, isto je 60 Nm.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Smart baterija ide na bilo koji alat od 18V. Uređaji imaju Smart funkciju za kontrolu obrtaja, kontrolu struje pražnjenja i slično.
1cd526775e1de51def05aeb3564451b3.jpg
 
Iskreno imam je dve godine i mislim da je brusilica sasvim OK. Čak dosta bolja od sličnih iz nešto višeg cenovnog ranga.
E sad sve zavisi šta tebi treba. Za neki ozbiljniji posao neće ti pomoći bilo koja marka aku brusilice osima ako nemaš značajan br. punih baterija.
Za sad aku brusilice nisu za ozbiljnije poslove već da lako i brzo nešto presečeš, obrusiš bez razvlačenja kabla ili tamo gde ga nema.
Inače ja ovu moju koristim i kad sam pored utikača jer mi se svidja kako radi. Brže mi je mnogo nju da uzmem za bilo šta sitno i Nema kabala o kome moram da mislim kada rotiram alatku. Ja je ne bih vratio čak i da mi doplate.

Plus ti imaš bateriju od osam (ja 4). Trbalo bi da si zadovoljan. Ne znam koja su ti bila očekivanja?

Ma cuti, ja danas izasao sa posla, stojim ispred lidla i premisljam se :haha: .... pa imao sam to na pameti, zgodno bez kabla da cacnes nesto, i baterija bi sluzila i za druge uredjaje ako uzmem.... sutra jos razmisljam, pa cu resiti...


A vid sad ovo - https://www.lidl.rs/p/ugaona-brusilica-ppws-125-a1/p10022866 haha, nerviraju me ove tipke, ja mislio da su samo za obrtaje, i da ima glavni prekidac za start..
 
Poslednja izmena:
Ja imam neku Kress, i ima nekakav bimetal na prekidacu, pa provjeri da nema zastitu od pregrijavanja.
Nije imala vremena da se pregreje. Stala jednom, ja mislio da je produžni, nešto ga mrdnuo i posle toga proradi. Posle opet stade, samo je jednom nakratko dala znak kada sam pritiskao prekidač i gotovo. Probao posle pola sata i ništa.
 
Ja se u četvrtak ponovio sa ručnim cirkularom. U subotu prvi posao sa njim i crče posle pola sata. Izgleda da je prekidač.
IMG-20240524-074821.jpg
.
Pošto je kružna testera-cirkular (https://www.bosch-professional.com/rs/sr/products/gks-190-0601623000,Originalni prekidač je pod serijskim brojem1619 PA7 816 /1619PA7816) još uvek pod garancijom nije preporučljivo da se otvara (Neće se prihvatiti garancija ili reklamacija).


Nadam se da je cirkular registrovan za dodatnih 3 godine garancije.


Besplatno produženje garancije na 3 godine za Bosch Professional alate registracijom uređaja na Bosch PRO360 portalu ili mobilnoj aplikaciji u roku od 4 nedelje od datuma kupovine.
 
Poslednja izmena:
Ma cuti, ja danas izasao sa posla, stojim ispred lidla i premisljam se :haha: .... pa imao sam to na pameti, zgodno bez kabla da cacnes nesto, i baterija bi sluzila i za druge uredjaje ako uzmem.... sutra jos razmisljam, pa cu resiti...


A vid sad ovo - https://www.lidl.rs/p/ugaona-brusilica-ppws-125-a1/p10022866 haha, nerviraju me ove tipke, ja mislio da su samo za obrtaje, i da ima glavni prekidac za start..
Pa mislim o čemu govorimo? Uzimaj ako možeš da neđeš (ako ti treba). Nećeš se pokajati. Ja sutra popdne idem ako mogu bateriju da nadjem. Bilo koju.
Ovde u Vš uglavnom nema ništa. Pogotovo ne popodne. Ako neko ima za prodaju ... častim nešto! Stara šunka od predpošle godine. Narvno ne cela! :)
Malo, koliko to ide da se proba.
A vreme joj je za klanje!
 
Poslednja izmena:
Smart baterija ide na bilo koji alat od 18V. Uređaji imaju Smart funkciju za kontrolu obrtaja, kontrolu struje pražnjenja i slično.
1cd526775e1de51def05aeb3564451b3.jpg
Nemam nijedan "Smart" alat i pokušavam da zamislim u kojoj situaciji bi mi to bilo korisno? Ne uspevam da se nadjem u tome.
Ako nešto propuštam voleo bih da čujem?

Mislim, koji su moji benifiti tu? To što će vladajuće elite da znaju kad, koliko i kako intezivno koristim "svoj alat" . Nije da imam nešto da krijem, ali ako moram alat ili "alat" :) da podešavam preko aplikacije... Neka fala. Eto ga vama pa neka ga koristi vaša gospodja i podešava kako njoj odgovara.

P.S Pavle nadam se da kontaš da ovo što sam napisao apsolutno nema veze sa tobonm. Pozz!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh