Alati i radionice

Water Jet secenje na cnc masini ,jel to izmisljeno juce pa da je toliko skupo ??,sta koji kur jbt ?.Dobio neke ponude za secenje u obicnoj plocevini malo vise od pola kvadrata i 80mm debljine(moj materijal,samo secenje njixovo) ,cena aj da kazemo jos malo da je skuplje i mogu kupiti odlicnog rusa novijeg,jos nisam siguran jel to neka greska ili sta ...ludilo skroz na skroz jbt,stvarno cena da sedis pre nego sto je procitas.
waterjet.jpg



Water Jet Pogon


Kontakt podaci​


Mesto: Zemun, naselje Plavi Horizont
Adresa: Isidora Stojanovića 48
Telefon: 063 207 281
Telefon: 069 500 47 20
Telefon: 011 31 70 120
Email: info@waterjet-beograd.rs

Radno vreme​


Ponedeljak - Subota
08:30 - 17:00


Drinus Pogon



Adresa:​

Saveza boraca 44,
11223 Beograd,
Srbija

E-mail za ponude:​

ponude@drinus.rs

Kontakt telefon:​

069/357-357-0

Obratite se njima pa vidite da li vam se sviđa cena ili ne (Water Jet tehnologija je uvek bila na ceni zbog preciznosti i samog ravnog sečenja, nego Plazma ali su takvi i rezovi :bravo::haha:, da se to popraviti da budu ravni rezovi posle Plazme).
 
Poslednja izmena:
WaterJet je bio uvek skup i ostaće skup zbog nesavršene tehnologije i skupog održavanja mašina.
Plazma i gasno sečenje sigurno mogu završiti posao. Probaj sa Metalopromet Kula. Ja najviše radim sa njima.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
0074209_MC-200-500.jpg.jpeg
0091332_EG-PWC500-01-4.jpg.jpeg
0091329_EG-PWC500-01-1.jpg.jpeg
0091330_EG-PWC500-01-2.jpg.jpeg
0091331_EG-PWC500-01-3.jpg.jpeg


Mogu slobodno da ti kažem da će ti to raditi bez problema 🙂

Kada ima mrežni napon, uređaj može da služi i za punjenje akumulatora, a u trenutku nestanka, poput standardnog UPS-a, automatski se prebacuje na baterijsko napajanje.Prednost ovakvog uređaja u odnosu na klasični UPS jeste znatno veći kapacitet - sa akumulatorom od 45 Ah računar može da radi oko 3 sata, a sa 66 Ah i čitavih četiri i po. Takođe ne zavisiš od dobavljača akumulatora, a možeš ih imati i nekoliko u rezervi, ako ti treba još duži rad.
Mislim da može duže dosta od 3 sata. Toliko čak da 3-4 sata mogu da se provučem i sa starim akomulatorom od 95Ah koji nije više za teraktor ali donekle ima đusa u njemu. Upravo sam merio, PC, monitor, punjač za tel, trafoi za net i IPTV ne prelaze 1A i to kad igram igru inače najzahtevnije što radim na kompu. Kada se preračuna sa sve neizbežnim gubticima i najmanji akomulator od 45Ah bi trebalo ovo da gora sigurno 24h.
Trafo od 500w će mi biti više nego dovoljan čak i kad uračunam dodatni TV, koju LED sijalicu, novi PC i 3 TA peći. (šalim se za peći naravno :))
 
Imam problem sa jednim navojem a ne znam da li postoji neko jednostavno resenje da se to bar privremeno otkloni?! Kako kod mene kazu, oblaznuo je navoj, dakle ne zavrtanj, njega promenim uzmem nov i ne hvata ni nov. Znam za resenje razbusivanjem rupe i pravljenjem veceg navoja ureznicom za zavrtanj veceg precnika ali gledam da ga resim privremeno da zavrsim neki posao pa da se posle zezam sa tim..
 
Imam problem sa jednim navojem a ne znam da li postoji neko jednostavno resenje da se to bar privremeno otkloni?! Kako kod mene kazu, oblaznuo je navoj, dakle ne zavrtanj, njega promenim uzmem nov i ne hvata ni nov. Znam za resenje razbusivanjem rupe i pravljenjem veceg navoja ureznicom za zavrtanj veceg precnika ali gledam da ga resim privremeno da zavrsim neki posao pa da se posle zezam sa tim..
Napravi kod strugara malko "jaci" navoj na sarafu pa ga stegni :ppozdrav:
 
A da
Imam problem sa jednim navojem a ne znam da li postoji neko jednostavno resenje da se to bar privremeno otkloni?! Kako kod mene kazu, oblaznuo je navoj, dakle ne zavrtanj, njega promenim uzmem nov i ne hvata ni nov. Znam za resenje razbusivanjem rupe i pravljenjem veceg navoja ureznicom za zavrtanj veceg precnika ali gledam da ga resim privremeno da zavrsim neki posao pa da se posle zezam sa tim..
A da vidis one setove za reparaciju navoja sa spiralom?
 
Napravi kod strugara malko "jaci" navoj na sarafu pa ga stegni :ppozdrav:
To bi verovatno uradilo posao, uzmem prvi sledeci veci pa da ga malo smanjimo.. 👍
A da

A da vidis one setove za reparaciju navoja sa spiralom?
Video sam to prvo na netu ali ne znam da li ima negde u okolini da se kupi, narucivanje ce potrajati do ponedeljka verovatno jer je sutra petak..
Moze li da resi loctite 270?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Mora da se stegne lepo, curi ulje :D Mozda malo deblji sloj zaptivke ali ne znam koliko ce da drzi..
Da si stavio i "R" to nikako ne bi pomoglo, a nece ni kucina 😂
 
Mislim da može duže dosta od 3 sata. Toliko čak da 3-4 sata mogu da se provučem i sa starim akomulatorom od 95Ah koji nije više za teraktor ali donekle ima đusa u njemu. Upravo sam merio, PC, monitor, punjač za tel, trafoi za net i IPTV ne prelaze 1A i to kad igram igru inače najzahtevnije što radim na kompu. Kada se preračuna sa sve neizbežnim gubticima i najmanji akomulator od 45Ah bi trebalo ovo da gora sigurno 24h.
Trafo od 500w će mi biti više nego dovoljan čak i kad uračunam dodatni TV, koju LED sijalicu, novi PC i 3 TA peći. (šalim se za peći naravno :))
Pretvarac-Inverter-napona-i-punjac-MC-500.png

100Ah smatram da će ispuniti zadatak (Naravno sada zavisi i samo stanje akumulatora)

Čisto jedan mali primer što sam davno radio kolegi (Pošto tamo nema struje)​

Frižider snage od 113w sveukupno sa sijalicom priključen na čist sinusni inverter 24V od 1000W u peak-u 2000W treba napoiti strujom iz akumulatora. Frižider radi od 24h nekih 7 sati a to je 7Ax7h dobijemo rezultat 49A koju vuče iz akumulatora na 24 volta, struju za rad invertera će pokriti solarni paneli

Veš mašina radi bez grejača 45min do 1h i ona sama troši u proseku 19A na sat koju vuče iz akumulatora na 24 volta.

Grejač u bojleru je ručni rad i u planu je potrošnja 3h dnevno a to je 38A koju vuče iz akumulatora na 24 volta.

Ukupna potrošnja na 24 Volta je 105A po računici.

Naravno svaki uređaj uključuje pojedinačno nikako sve zajedno odjednom zbog ograničenja struje koji ima u samim akumulatorima.

Moja preporuka je da puniš bateriju odnosno akumulator što češće. Koliko trošiš struje, minimum polovina trebala bi da pokrije tvoju ukupnu potrošnju.
 
Ne zezaj, pa trpe i preko 200°C

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Mozda on i potraje ali i dalje necu stegnuti dovoljno..

U sustini mozda bolje da objasnim o cemu se radi:
Evo na ovom videu se ovde na 1:25 vidi mesto na koje dolazi pumpa za hidraulicno upravljanje na IMT 558


Tu se znaci skine taj poklopac i umesto njega se srafi pumpa sa 4 srafa u uglovima. Onaj dole desno mi ne hvata i tu je pocelo ulje da curi. Dotegao sam ostala 3 po malo ali i dalje curi, mozda malo manje. Da je to lepo zadihtovano kad je montirano verovatno ne bi pustio ulje ali verovatno je uradjeno na brzinu.. Sad razmatram resenje da ne skidam to sve nego da zavrsim posao koji imam do subote pa sledece nedelje da ga rastavljam.. U sustini mogu i da ga ostavim, za ceo dan nece izaci vise od litre ulja ali me nervira jer je sav umazan :(
 
Uf, ne smem da garantujem ali prvo sto sam probao je da vidim da nije neki sraf od ta 4 odvijen i video da taj jedan uopste ne hvata. Ajde onda cu prvo da ga obrisem lepo i da ga pustim da radi da vidim gde ce prvo da se pojavi ulje..
 
Nazad
Vrh