Alati i radionice

A kakva su vam iskustva sa ručnim Kzubr alatom?
Ја сам пре пар година купио њихов ручни циркулар са 185 мм листом, из ове "сиве серије", тј. од када су алат почели да праве са сивом пластиком. Мени се допало како је ствар чврсто направљена и уредно упакована. Хтео сам ја тада да пазарим "Парксајдов", али је требало чекати пар месеци да га изнесу у рафове, а мени је био потребан баш тада. Потом , када се појавио у продаји, узео сам га у руке и упоредио са "Кзубровим" кога сам купио - овај последи ми је изгледао убедљивији и по детаљима и у целом. За ово време колико га користим, већином као стони циркулар у постољу из "кућне радиности", заиста поуздано ради, гласан онолико колико можеш да очекујеш од било ког ручног циркулара, без да сам икада осетио да су "избаронисали" декларисану снагу.

Пар година и ујак користи њихову обичну малу бушилицу (типа 850 вати или нешто такво), такође из те "сиве серије" и како ми каже, задовољан је како му служи.

Ако будем узимао неки електрични алат из буџетног сегмента, нећу се либити да бирам то што се продаје под марком "Кзубр".

И ја сам имао пик на тај велики "Кзубров" фрезер, али сам будзашто (да л' трећина цене тог "Кзубра" или слично) купио тај "Парксајдов" од 1200 вати и ради ми посао кога сам имао за фрезер.. Имам зорт и до овог малог, а мислим да бих се плашио још више када би почео да звижди и тај велики "Кзубров" фрезер.
 
Šta će ti više od 1200w za frezer?Za sad Womax kupljen pre par godina na akciji za smešne pare nije naišao na prepreku, samo dobra glodala i nema zime.
 
Ranije nije bilo frezera preko 800-900W(doduše pravih), a sada malo i 1200(doduše kineskih)..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ја сам пре пар година купио њихов ручни циркулар са 185 мм листом, из ове "сиве серије", тј. од када су алат почели да праве са сивом пластиком. Мени се допало како је ствар чврсто направљена и уредно упакована. Хтео сам ја тада да пазарим "Парксајдов", али је требало чекати пар месеци да га изнесу у рафове, а мени је био потребан баш тада. Потом , када се појавио у продаји, узео сам га у руке и упоредио са "Кзубровим" кога сам купио - овај последи ми је изгледао убедљивији и по детаљима и у целом. За ово време колико га користим, већином као стони циркулар у постољу из "кућне радиности", заиста поуздано ради, гласан онолико колико можеш да очекујеш од било ког ручног циркулара, без да сам икада осетио да су "избаронисали" декларисану снагу.

Пар година и ујак користи њихову обичну малу бушилицу (типа 850 вати или нешто такво), такође из те "сиве серије" и како ми каже, задовољан је како му служи.

Ако будем узимао неки електрични алат из буџетног сегмента, нећу се либити да бирам то што се продаје под марком "Кзубр".

И ја сам имао пик на тај велики "Кзубров" фрезер, али сам будзашто (да л' трећина цене тог "Кзубра" или слично) купио тај "Парксајдов" од 1200 вати и ради ми посао кога сам имао за фрезер.. Имам зорт и до овог малог, а мислим да бих се плашио још више када би почео да звижди и тај велики "Кзубров" фрезер.
I i milo ti kad vidiš to rusko "Kzubr" a ne neki tamo Mileri, Bošovi i ostali nacisti. Još da je napisano ćirilicom? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Inače Зубр je evropski bizon koji živi uglavnom u Rusiji.
 
Šta će ti više od 1200w za frezer?Za sad Womax kupljen pre par godina na akciji za smešne pare nije naišao na prepreku, samo dobra glodala i nema zime.
Glodala za 1200w i za 2000w.
8e87105da9073c233db5629a1098f757.jpg
afc53f41d4a2ce11950a2a0d73117874.jpg
9ead97db1872debbbbbc37db16da610e.jpg

Sve zavisi od potrebe posla. Uglavnom treba mi za veća glodala....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
I i milo ti kad vidiš to rusko "Kzubr" a ne neki tamo Mileri, Bošovi i ostali nacisti. Još da je napisano ćirilicom? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Inače Зубр je evropski bizon koji živi uglavnom u Rusiji.
Имаш на "Купујем продајем" десетине којаквих ад-хок "руских" марки (наручиш пар контејнера робе и добијаш са налепницом какву желиш) са којекаквим кинеским производима. Радије бих разматрао за куповину нешто са свопственом марком сваке кинеске фабрике понаособ. Лакше би било да се орјентишеш.
 
Možda i nije izgoreo. Izgleda sve ok unutra.
Četkice su izgledale trajale samo 10 minuta.
4950fc81cfa6e52ba11f202ffca69059.jpg
videćemo sutra kad stavim nove.
Original makita a samo 50e.
Verovatno zbog ukrivo zalepljene nalepnice, škart roba.
1278895adda3b7a7ada28fff287c6039.jpg
3dd5a500fdabaa5c81d4fac138715b65.jpg



Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Имаш на "Купујем продајем" десетине којаквих ад-хок "руских" марки (наручиш пар контејнера робе и добијаш са налепницом какву желиш) са којекаквим кинеским производима. Радије бих разматрао за куповину нешто са свопственом марком сваке кинеске фабрике понаособ. Лакше би било да се орјентишеш.
Ne ide to tako lako :D Pogotovo za OEM stvari.
 
Možda i nije izgoreo. Izgleda sve ok unutra.
Četkice su izgledale trajale samo 10 minuta.
4950fc81cfa6e52ba11f202ffca69059.jpg
videćemo sutra kad stavim nove.
Original makita a samo 50e.
Verovatno zbog ukrivo zalepljene nalepnice, škart roba.
1278895adda3b7a7ada28fff287c6039.jpg
3dd5a500fdabaa5c81d4fac138715b65.jpg



Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Au ,original makita.Ne znam da li se zezaš ili si ozbiljno pomislio da je zbog krivo zalepljene nalepnice škart.
 
Da li je neko radio reparaciju rucnih hidraulicnih pumpi? Imam jednu teleskopsku iz dva dela , sporo dize tj.moram drukati sto puta da digne oba cilindra.kada digne sve dobro stoji i ne pusta. Ima snimaka na netu ali me interesuje da li je neko to radio u kucnoj varijanti. Nije to neki posao ali me brine da je rastavim pa ne uspem naci neki odgovarajuci dihtung...
 
Da li je neko radio reparaciju rucnih hidraulicnih pumpi? Imam jednu teleskopsku iz dva dela , sporo dize tj.moram drukati sto puta da digne oba cilindra.kada digne sve dobro stoji i ne pusta. Ima snimaka na netu ali me interesuje da li je neko to radio u kucnoj varijanti. Nije to neki posao ali me brine da je rastavim pa ne uspem naci neki odgovarajuci dihtung...
Ja sam radio, više komada. Ništa preozbiljno. Danas bi trebalo da bez probelema nadješ sve što ti treba.

Zadnje sam radio klip na prikolici Utva (isti kao na zamjevkama, sa dve faze). 700 din gumice, aj 1000 sa dostavom. Koliko bi me samo koštala dostava tamo i nazat klipa od 10-15 kg ? I plus ruke. Jel neko slao da zna cenu? Inače ovaj PPT klip je posebno jednostavan za reparaciju. Evo kolega sa foruma ima dobar video kako se radi.



Uglavnom namestim ja klip, radi sve super i sutradan mi odpadne točak. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: Sreća sebi sam radio. da sam nekom drugome kakvih ljudi ima još bi ja bio kriv za točak. "Jel si namešto prikolicu? Jesi, Jel se pokvarila prikolica? Jeste. Pa ti si kriv. ko drugi.":ROFLMAO:

Inače točak je odpao jer su na dva već godinam falilie radkapne za koje sam rakao da moraju da budu tu ali sam dobio odgovor da to može i tako i da ne smeta ništa. Eto kako ne smeta. Sreća prazna prikolica i niko nije naišo. Takodje nije mnogo oštećena osvina. Malo je dobilo usnu koju sam skinuo lako i otišlo je nekih 5mm navoja što sam rešio obacivanjem 2 platne. Ima mesta sa spoljne strane sreća.
 
Poslednja izmena:
Jasic 200 imamo već 13-14 godina.
Radi bez greške.
Jedino što ga treba kupiti isključivo kod generalnog zastupnika u Zrenjaninu, gde dobiješ zaista original i naravno garanciju.... Imaš i kopije tog Jasica...
 
Citam ovaj neki kao istorijat njihov. Kao neko sa ulice da im je pisao 😁
 
Nazad
Vrh