Alati i radionice

Postoji, ali mnogo mi je bolje, ako je u pitanju registrovan privredni subjekat, da novac direktno ide na njihov račun...
Izbegavam da plaćam Kuririma pouzećem, prvo, znaju da samoinicijativno naplaćuju nerealno uvećanu "poštarinu" , i , uzimaju određeni procenat na cenu koštanja proizvoda, tzv., "povraćaj otkupnine"...
Svega toga nema kod direktnog plaćanja, tvoje je samo da čekaš Kurira (k'o ozeblo Sunce) i preuzmeš Pošiljku...
 
Postoji, ali mnogo mi je bolje, ako je u pitanju registrovan privredni subjekat, da novac direktno ide na njihov račun...
Izbegavam da plaćam Kuririma pouzećem, prvo, znaju da samoinicijativno naplaćuju nerealno uvećanu "poštarinu" , i , uzimaju određeni procenat na cenu koštanja proizvoda, tzv., "povraćaj otkupnine"...
Svega toga nema kod direktnog plaćanja, tvoje je samo da čekaš Kurira (k'o ozeblo Sunce) i preuzmeš Pošiljku...
Al je vama brza posta kao k...
Ovde te odma sutra postar zove da ti dostavi paket, ako te nema dostavi ti drugi dan. Nema ici u postu po paket, jer si platio dostavu na adresu.
A cijena pise na papiru na paketu, ne znam kako moze postar uvecati cijenu.
 
Al je vama brza posta kao k...
Ovde te odma sutra postar zove da ti dostavi paket, ako te nema dostavi ti drugi dan. Nema ici u postu po paket, jer si platio dostavu na adresu.
A cijena pise na papiru na paketu, ne znam kako moze postar uvecati cijenu.
Kako koja pošta meni konkretno dostave sutra dan. Ja konkretno sarađujem sa DEXpress, City Express, BEX i sa samom poštom (PostExpress).

Sa AKS sam jednom i više ne.


Inače nema potrebe da se čeka kurir jednostavno se paket pošalje u Paketomat i preuzmete ga kada hoćete sa šifrom koji je na QR kodu ili dobijete na mail ili preko SMS-a.

 
Poslednja izmena:
Al je vama brza posta kao k...
Ovde te odma sutra postar zove da ti dostavi paket, ako te nema dostavi ti drugi dan. Nema ici u postu po paket, jer si platio dostavu na adresu.
A cijena pise na papiru na paketu, ne znam kako moze postar uvecati cijenu.
Izme i izgrebe taj deo na samome paketu, upravo na nalepnici gde piše cena.... :ROFLMAO:
Ili umaže nekako, uglavnom, svodi se na isto, nema šanse da vidiš šta je pisalo...🥳
I onda, zbog nemogućnosti da sediš kod kuće i čekaš kada će se smilovati da dostave, ostaviš komšinici novac ( to je moja komšinica @ACA RAIC ) , koja nema pojma ni šta preuzima ni koliko novaca treba...
Pa onda zove na telefon, e evo me za 2 minuta sam kod Vas ?
Nema šanse da istrčiš na ulicu toliko brzo, nisam ja Husein Bolt !!!!!
Ili, zove na telefon, e druže, jel nije problem sutra da dostavim, danas sam u nekoj gužvi ?
A usluga je "danas za sutra", a prošlo je već 3 dana od slanja...
Zovem call centar i žalim se, onda ga napičkaju , a on ti , iz revolta, polomi Pošiljku !!!!
Badava ja ostavim tačan iznos, toliko su bahati da odbije da preda, jer nema onog iznosa para koliko je on naumio da uzme, pa onda vrati Paket i navede razlog, 2 puta pokušana dostava, Pošiljka se automatski vraća pošiljaocu....
Ili, samo te cimne na telefon, nije ni zvrcnuo, računa da te je zvao, nisi se javio, i to je jedan dan promašene dostave....
Mašte za lopovluk i bezobrazluk im ne manjka....
I sve navedeno se MENI LIČNO DOGODILO !!!!!
 
Poslednja izmena:
Sve ovo sam i ja doziveo ali me mrzi da kucam a i nzm koliko je ljudima interesantno da citaju.
Iz D express mog cala vozac nece da zove kad ima paket da mu uruci jer ga ovaj jednom prilikom dobro "preslisao"
Dzukela zapamtila ime i prezime...
To drpanje koliko hoce je sasvim normalno, skidaju one nalepnice, svasta rade, sto kaze @dobrodol, maste im ne fali!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Al je vama brza posta kao k...
Ovde te odma sutra postar zove da ti dostavi paket, ako te nema dostavi ti drugi dan. Nema ici u postu po paket, jer si platio dostavu na adresu.
A cijena pise na papiru na paketu, ne znam kako moze postar uvecati cijenu.
Do 14h ako se preda pošiljka može dan za dan (dodatno se plaća).Ostali slučajevi ne gine minimum 3 dana.Predaš paket-ode u centralu da se sortira-iz centrale ide u magacin- i onda ide na utovar,dakle 3 dana minimum.

Uz to kuriri ne znaju gde im glava po 100 adresa za mizernu platu, pa ih realno boli **greška da bude brz i efikasan :D
 
Nisu ni kod nas plate nista bolje al su normalni kuriri i brze poste, nema jebavanja.
Mada ih ima bas dosta, pa moraju biti konkurentni. Da krene neka brza posta tako raditi preko noci bi je svi odjebali.
 
Ovde nikad ni sa jednom brzom poštom nisam čuo da se neko žalio za bilo kakav problem . Evo konkretno mi za trgovinu što poručujemo od drugih firmi iz Bih poručeno do 15h , ili do 16h sutra je kod mene uglavnom oko 9 ili 10h ujutro , ponekad samo do 12h . Jedini problem je bio sa nekom firmom , predstavništvo iz Srb , Aks ekspres , tako nekako , koji su radili kratko vrijeme , i u jednom momentu nakupili robu i isparili i oni i roba .
 
NAjčešće sarađujem sa ozloglašenim AKS-om.Nikada ni jedan jedini problem dok sa BEX-om i DailyExpress-om je bilo svega i svačega.
 
Što se tiče paketa dali slanja ili dostava nemam neko loše iskustvo. Dok sam novac od aks-a čekao i do 3 nedelje po slanju paketa. Kod Bex-a uvek ide 2-3 dana isplata...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Od svih Postexpres broj jedan,Dexpres kurira mrzi da dodje na adresu nego dodji ovde ili dodji u magacin,nikad nema sitno.U Beksu muvaju sa nalepnicama težina veze sa vezom nema.Aks često lomi osetljive stvari.

Al zato paketomat za sitne stvari spas,uzmeš u pola noći.

I dalje najbrže autobus i 10€ :D
 
A kakva su vam iskustva sa ručnim Kzubr alatom? Bušilice, brusilice, a konkretno me zanima ručni frezer od 2100w.
Ona kineska makita sa buvljaka za 50e radila je čitavih 10 minuta pre nego je pošteno zadimila....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Od svih Postexpres broj jedan,Dexpres kurira mrzi da dodje na adresu nego dodji ovde ili dodji u magacin,nikad nema sitno.U Beksu muvaju sa nalepnicama težina veze sa vezom nema.Aks često lomi osetljive stvari.

Al zato paketomat za sitne stvari spas,uzmeš u pola noći.

I dalje najbrže autobus i 10€ :D
To sve zavisi od vozaca...
Na nasem reonu bio lik u bex-su, covek je bio masinica, tacan kao doxa, mogao si po njemu sat navijati.
Nikad nije pokusao da ukrade, skroman, za cast se zahvaljivao i govorio da ne treba.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ona kineska makita sa buvljaka za 50e radila je čitavih 10 minuta pre nego je pošteno zadimila....
Lidl 3 godine garancije... Cene su takve kakve su.... Šta god crkne, pare bukvalno vraćaju odmah na kasi...
Drugar kupio 7 velikih brusilica iz Lidla kolju ih više od 2 godine i još uvek rade sve... Ja kupio jednu takođe, upalio je i izgorela posle 2 minuta rada.... Tražio zamenu za drugu, ali nisu imali na stanju i vratili ni odmah pare.....

Wobi Haus ili tako nešto 2 godine garancija. Ovde je cena oko 1-2000 veća nego na buvljaku... I taj alat može da radi dosta. Bukvalno, ne isplati se kupovati na buvljaku....
 
Da u lindi ima frezer od preko 2000w, ne bih ni trenutka oklevao da ga uzmem. Na žalost nema, samo onaj mali od 1000 i nešto wati se par puta pojavio.
Za onu makitu pijačarsku znam da je sranj€, ali reko ajde 50evrića nije kraj sveta. Nadao sam se da će odraditi barem posao-dva.....
Za kzubr daju isto 2 godine garanciju neke prodavnice preko neta, a kakva je servisna mreža 'bem li ga.?
Zato pitam za iskustva.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
U vecini slucaja sa buvljaka\vasara brzo crkne-pre im je izvadjena dusa nego sama marka\brend\proizvodjac...imam jednu kinesku brusilicu 125mm 900w sto kupljena polovna ovako pre vise vremena i za sad lepo radi-ganjao cetku i flap disc jedino sto za te neke radove ciscenja\pripreme za farbanje bolje imati 115mm jer je naravno laksa...izbegavam na 230mm brusilicu da stavljam 230mm kamen za brusenje losa praksa plafon 180-tica.
 
Pričam o novim makita uređajima kineske proizvodnje koji se prodaju po pijacama. Ima ih gomila i po oglasima.
Polovna roba je nešto drugo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh