Alati i radionice

Ma trgovci su postali toliko bezobrazni da ne postoji objasnjenje, ima jako profesionalnih ali su retki, to je moje iskustvo.
A brza posta tek, vozaca znam dosta ali samo jednog normalnog.
D express, jako jako lose iskustvo.
Aks-tu i tamo, bex isto.
Sa City express iskustvo od pre par dana: porucio lancanik iz termometala, kaze trgovac sutra saljemo...
Nisam pitao po kom kuriru salju, svejedno mi je ko ce doneti, ocekivao sam ga prekosutra ali taj dan niko ne zove, razmisljam stici ce sl dan...
Posto mi nije potreban odmah, razmisljam kad god dodje dobro dosao.
Posle par dana sam i zaboravio za to.
Tek posle petnestak dana, zove covek iz magacina iz Loznice i pita me da li mogu popodne preuzeti posiljku od kurira...
Nisam hteo da ulazim u raspravu kulturno sam ga pitao gde se desio cep jer je posiljka poslata pre 15 dana.
Kaze ma druze ne vozimo svaki dan na tu stranu, jbg, kad nema posiljki, nemamo racuna da saljemo coveka bla bla bla, rekoh ok, nije prob.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
do 10kg je ta cijena, i dostava odma sutra. Ako imas ugovor sa ovim privatnicima onda je oko 7km..

Pitam jer znam da je nekad u Srbiji posta bila koji euro samo za manje pakete
 
Ma kod nas je sad posta najskuplja, a cesto i najsporija. Jeftinije su kurirske sluzbe. Uglavnom za neku sitnicu uzmu 400-500 dinara (oko 4 evra).
Skoro narucim produzenu burgiju za metal, bio cetvrtak. Prodavac naravno posalje tek u ponedeljak i to postom, a kod mene stigne tek u petak. Postarina 450 dinara za burgiju fi 14 duzine oko 350mm. Da sam narucivao iz Kine bolje bi proso, bem ti neodgovornost.
 
Bez,aks,ovaj onaj,sve mi isto.Za 1-2 ,nekad 3 radna dana najkasnije stigne posta,uglavnom je to za 2 dana.A sto se tice cene,svi su skupi....Kao sto se pise,tu su oko 400-500 din za lake posiljke ....
 
Ma kod mene je problem kad saljem posto imam potrebu da saljem velike i teske posiljke da to samo AKS hoce da prevozi i niko vise. A slusao sam reklamu za BEX gde kazu da prevoze "velike, vece i najvece posiljke". Pokusam da posaljem kaze gospodja da nisu u mogucnosti, a voze kombi 3,5t mislim 8 kubika tovarni prostor. Svasta ima.
 
Lidl zamenio bateriju za novu, stara gubila kontakt.
Poslao u sredu Bex-om odvijač, danas Bex doneo odvijač sa novom baterijom.
a98da6c1198750fdfc3e4a393b0d0fa4.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Cenu vec kolege nepisase, meni je postexpres (posta) najbolji...
Danas ako je poslat paket ujutru me postar zove, vec je u posti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nemoze covek da nadje više nikog normalnog za saradnju i kraj.
Predračun za odvijaće mi poslali u ponedeljak posle podne,u utorak ujutru uplaćeno,šalju odma i stižu u četvrtak eventualno u petak.
Juče ne stignu,danas cekam,cekam,cekam ono nista ajde da nazovem za broj pošiljke da proverim gde je paket.
Znate mi se izvinjavamo nismo ni poslali odvijaće ustvari mi odvijaće i nemamo na stanju,tek u ponedeljak ili utorak stižu iz uvoza pa će vam onda biti poslani.
I sve bi bilo ok da ih nisam pitao dal ih imaju na stanju jer sam hteo da se prevozam do Valjeva da ih pokupim pa aj nema potrebe ako stižu za dva dana.
Danas ih pitam kad sam ih nazvao dal je u redu da novac uzmu i da ladno prodaju nesto sto uopšte nemaju.
Ovde kod mene kažu da se pare u napred daju samo na jednom mestu i nigde više i izgleda su u pravu.
Vi imate pravo po zakonu da odustanete (Bez da navedete razlog). Rok odustanka je 14 dana

Formular-za-odustanak-GAMA-Alati.jpeg


Način na koji je roba plaćena je i način na koji će povraćaj sredstava biti urađen


1. Ukoliko je plaćeno u gotovini, GAMA DOO VALJEVO vrši povraćaj sredstava na tekući račun kupca koji je potrebno dostaviti.

2. Ukoliko je plaćeno online karticom, sredstva se vraćaju na karticu automatizovanim sistemom.



Ako se desi da jedan ili više poručenih artikala nemaju na stanju, onda oni proveravaju u nihovim centralnim magacinima da li su tamo dostupni i onda sa tačnom informacijom pozivaju kupce na telefon koji su ostavili prilikom porudžbine. U većini slučajeva roba je dostupna u bližem magacinu i tada je rok isporuke 3-5 radnih dana a u slučaju da artikla nema u tom magacinu rok isporuke je do 15 radnih dana.

 
Vi imate pravo po zakonu da odustanete (Bez da navedete razlog). Rok odustanka je 14 dana

Formular-za-odustanak-GAMA-Alati.jpeg


Način na koji je roba plaćena je i način na koji će povraćaj sredstava biti urađen


1. Ukoliko je plaćeno u gotovini, GAMA DOO VALJEVO vrši povraćaj sredstava na tekući račun kupca koji je potrebno dostaviti.

2. Ukoliko je plaćeno online karticom, sredstva se vraćaju na karticu automatizovanim sistemom.



Ako se desi da jedan ili više poručenih artikala nemaju na stanju, onda oni proveravaju u nihovim centralnim magacinima da li su tamo dostupni i onda sa tačnom informacijom pozivaju kupce na telefon koji su ostavili prilikom porudžbine. U većini slučajeva roba je dostupna u bližem magacinu i tada je rok isporuke 3-5 radnih dana a u slučaju da artikla nema u tom magacinu rok isporuke je do 15 radnih dana.

Ma znam ja da mogu da odustanem i tražim povrat novca i vratili bi oni to,ne verujem da bi bilo problema.
Meni je problem to što je skoro pa nemoguće naći bilo koga za saradnju al saradnju koja će biti na obostranu korist.
Evo i ja se bavim neki privatnim poslom,trudim se da radim i da zaradim kao i svi još nikad mi se nije desilo da sam rekao da ću doći recimo u 8 ujutru a da nisam došao u 10 do 8 a ne u 8 i 10 a milion puta sam čuo kako majstori nisu došli po 10 dana i svaki dan govorili kako dolaze sutra pa sutra itd.
Nisam ja neki ne znam sad kakav radnik nego jednostavno ja radim za te proklete pare,znači taj neko me placa a kad već covek daje pare i pošteno placa pa valjda treba i da dobije to što je platio.
Evo direktno ove iz Gama alata sam pitao sve do detalja,cak su mi i proveravati sta imaju na stanju i kad moze da bude isporučeno i koliko me sta kosta itd,i objasnim im da dva odvijaća hocu da uzmem za probu da ako se taj bos pokaže solidno da mi treba bar još 300000,400000 koje kakvog alata od njih i oni se tako ponašaju,jednostavno ne mogu da razumem.
 
Ja sam 2 puta sarađivao sa tim "Gama alati" iz Valjeva, odnosno, 2 puta sam kupovao od njih, zaista sam se prijatno iznenadio uslugom, oba puta, a verujte, to je kod mene veoma retko...
Naručio, poslali predračun na mejl, uplatih preko e-banking-a, i tražio sam da mi napišu , kada budu poslali, po kojoj Kurirskoj službi i obavezno, naglasio sam, Broj Pošiljke, da mogu da je pratim,i eventualno intervenišem ako bude kakvih problema...
Uba artikla su stigli za 2-3 dana od poručbine...
Još su poslali upit na mejl jesam li zadovoljan robom i uslugom, nešto u fazonu, svaka mušterija nam je važna...
Stvarno sam bio zadovoljan....
Sve je proteklo korektno, i u razumnom roku...
 
Ma znam ja da mogu da odustanem i tražim povrat novca i vratili bi oni to,ne verujem da bi bilo problema.
Meni je problem to što je skoro pa nemoguće naći bilo koga za saradnju al saradnju koja će biti na obostranu korist.
Evo i ja se bavim neki privatnim poslom,trudim se da radim i da zaradim kao i svi još nikad mi se nije desilo da sam rekao da ću doći recimo u 8 ujutru a da nisam došao u 10 do 8 a ne u 8 i 10 a milion puta sam čuo kako majstori nisu došli po 10 dana i svaki dan govorili kako dolaze sutra pa sutra itd.
Nisam ja neki ne znam sad kakav radnik nego jednostavno ja radim za te proklete pare,znači taj neko me placa a kad već covek daje pare i pošteno placa pa valjda treba i da dobije to što je platio.
Evo direktno ove iz Gama alata sam pitao sve do detalja,cak su mi i proveravati sta imaju na stanju i kad moze da bude isporučeno i koliko me sta kosta itd,i objasnim im da dva odvijaća hocu da uzmem za probu da ako se taj bos pokaže solidno da mi treba bar još 300000,400000 koje kakvog alata od njih i oni se tako ponašaju,jednostavno ne mogu da razumem.
U potpunosti vas razumem i baš mi je krivo što je tako ispalo kako je ispalo :(
 
Ja sigurno 10 godina online kupujem preko WEB šopova. U početku su to bili samo Tako-lako i Od igle do lokomotive, i tada je isporuka bila baš brza. U poslednje vreme se duže čeka na isporuku jer često nemaju robu na stanju. Toliko ima tih online prodavnica da je nerealno očekivati da imaju robu na stanju.. Međutim ja uvek plaćam pouzećem tako da se ne nerviram, a nisam profi pa mi se i ne žuri.
 
Ja se trudim da izbegnem sve online prodaje koje saradjuju sa aks kurirskom sluzbom jer su skupi a najgore od svega mi je to sto u moj kraj dolaze tek posle 15h. Gubim dan. Ako je deo u pitanju, stoji mi posao. Bex je nuzno zlo jer znaju da se prave blesavi pa naknadno netacno mere i na svoju ruku dizu cene postarine. Post express je dobar jer imaš 5dana da preuzmeš u pošti paket a i nisu skupi. Mana im je što ne nose teže od par kg
 
Ja sam 2 puta sarađivao sa tim "Gama alati" iz Valjeva, odnosno, 2 puta sam kupovao od njih, zaista sam se prijatno iznenadio uslugom, oba puta, a verujte, to je kod mene veoma retko...
Naručio, poslali predračun na mejl, uplatih preko e-banking-a, i tražio sam da mi napišu , kada budu poslali, po kojoj Kurirskoj službi i obavezno, naglasio sam, Broj Pošiljke, da mogu da je pratim,i eventualno intervenišem ako bude kakvih problema...
Uba artikla su stigli za 2-3 dana od poručbine...
Još su poslali upit na mejl jesam li zadovoljan robom i uslugom, nešto u fazonu, svaka mušterija nam je važna...
Stvarno sam bio zadovoljan....
Sve je proteklo korektno, i u razumnom roku...
Identičan postupak i kod mene,poslat predračun u ponedeljak posle podne,uplaćen novac u utorak ujutru,javili da je uplata prošla i da šalju u utorak i da je kod mene u četvrtak ili najkasnije u petak kad ono danas druga priča.
Nema veze i ako se desila greška,nije smak sveta,prezivecu pet dana bez bosa al danas ih pitam kad su videli da su pogrešili dal je trebao neko da nazove ili da pošalje meil da me obavesti o tome ili treba ja da zovem njih pa tek onda da saznam da je neko od njih nešto zabrljao.
Kao što sam napisao nije smak sveta dal ce biti petak ili utorak al očekujem malo više profesionalizma i ljudskosti.
 
Kod nas se podrazumjeva da svaka posiljka brze poste,bilo koje, dodje drugi dan iz bilo kog mjesta u BiH. Osim ako nedelja ne uhvati. Kako je to "brza posta" ako treba 2,3 dana da stigne ?
Srdjane jeli vasa firma ,radite tu , Gama alati?
 
Kod nas se podrazumjeva da svaka posiljka brze poste,bilo koje, dodje drugi dan iz bilo kog mjesta u BiH. Osim ako nedelja ne uhvati. Kako je to "brza posta" ako treba 2,3 dana da stigne ?
Srdjane jeli vasa firma ,radite tu , Gama alati?
Nije moja firma (Nisam ni radnik te firme) ali do sada šta god da sam poručio kod njih stigne mi za dva radna dana.

@nebojsa100 ispraviće oni tu grešku sigurno.
 
Zar kod vas ne postoji opcija plaćanja pouzećem? Plati se dostavljaću kad roba stigne. To je često najsigurniji način internet kupnje.
 
Nazad
Vrh