Alati i radionice

Ja lično koristim Striper sa videa i KNIPEX 16 95 01 SB (I to svaki dan tako da se sigurno isplatila kupovina).


P.S Imam ja i skuplje KNIPEX Stripere ali ovo nije tema da se hvalimo šta ko ima od alata (Mislim na skuplje alate). Kod alata je bitno da je sposoban da odradi taj i taj posao (Da li je on 4000 ili 400.000 ne bitno je).
 
Где потражити клешта мало боља да су за електролучни апарат
 
Проблем на клијештима је и она плетеница која преспаја два краја. Ем је танка, ем се извуче испод стопице па никакве вајде од ње.

Ја сам исплео нову након пар дана употребе, а баш мало користим апарат (пар kg електрода годишње).

9ed3282fb620cabe48ce955d1bbd9c50.jpg





Na koju masinu se kaci?

За сада на ову. Није нека сила од машине, али завршава посао, до сад се отплатила бар десетак пута.

 
Sto se tice tih klesta izmenjao sam vise komada do sad dok nisam kupio mnogo jaca. Jednostavno mi nisu dugo izdrzavala ta za 200-250 ampera na aparatu od 200 ampera. Sto kaze Philby prvo pletenica zezne. Onda sam kupio i za masu i za elektrodu od 500 A mislim bas INGCO da je za elektrodu i od tad sam miran evo mozda 2 godine, a bas dosta ih koristim. Jeste malo neobicno, a mozda i nezgodno dok se covek navikne na te gabarite, ali bar traju.
 
Ja sam kupio ovaj. Jeste nikakav kvalitet, i dimenzije nisu nešto, ali mi za to ne treba da bude jako. Tu držim duplikate. Za prvi set mi je mnogo bolje 2 eksera zbog preglednosti i brzine pristupa. Takodje sam iznad svakog napisao markerom broj. Zauzima mnogo više mesta, ali štedi vreme kad radiš.




Počastio sebe danas. Za sad radi super. Plastika barem deluje dosta kvalitetno. Ne znam za noževe, ne očekujem čuda za 800 din. Mada koliko meni treba verujem da će služiti. Već sam izpizdeo kad oštetim unutrašnji provodink prilikom skidanja plašta. Knipex sličan 6000, a ovaj isto (piše) made in Germany i po svemu sudeći porilično iskpiran Knipex.
A mogao si da napraviš :D parče PPR cevi i jedan nož za skalpel i rešen problem za 0 din :D
 
Videcu,nekako mi najlaske tabla osb 18-20mm,i nije bas skupa.Pogotovo sto ne mora neki poseban ram za nju praviti,jedino dole bi neku vinklu stavio da lezi tabla na njoj,i par srafova u zid.Dok sa daskama bih morao ram praviti da ih sve spojim jednako,jer na zid dasku po dasku ne bi mogao posto zid nije ravan,cigla je,nije malterisano.
Ja sam kod mene postavio sirovu ivericu. Ona je najjeftinija od svih iverica. Ne volim OSB zbog šarenog izgleda inače mislim da će i ona služiti svrsi.



 
Kako prepoznati razliku izmedju OSB2 i OSB3? Nisam ni znao da ima dve sorte dok Zorge nije napomenuo.

Inače ja moje OSB ploče kao i ostatak radionice planiram da obojim polikolorom u belo. Još kad stavim LED treake gde god mogu, ima da sija ko svemirski brod. Jedinio razmišljam malo o difuzorima.
 
Poslednja izmena:
Kako prepoznati razliku izmedju OSB2 i OSB3?
Лако препознаш. Бациш поглед на артијче на коме поред наслаганих плоча пише цена плоче - ситнијим текстом пише да ли је ОСБ2 или ОСБ3. ;) Шалу на стану, али заиста би требало да је то по продавницама јасно декларисано.

И ја се потрудим да увек префарбам голо дрво и његове "деривате", али је ОСБ тако незахвалан за фарбање уљаним или нитро бојама, да је то невероватно. Хајде што један слој свакако није довољан, него ни други слој не поправља слику - све до бола остаје местичаво и неуједначено. Не знам ни сам колико слојева сам премазао некакве полице од ОСБ-а за неки стари орман у веркштету. Али је вредело јер се лакше одржава од којекакве прљавштине, од прашине до уља.
 
Jedno hipotetičko pitanje: ako se na plafon zalepi stiropor, i preko njega lepak, mrežica i sve što spada kao da je spoljašnja izolacija, da li se u takav novi plafon može utiplati neka svetiljka, ne u ploču kroz stiropor već na stiropor (tj. tu mrežicu i lepak)? Ne luster ili nešto teško, već prosto neki nosač sijalice ili možda neka šina sa led trakom, uglavnom da ne visi sijalica na kablu. Morao sam da moju hobi radionicu komplet iselim zbog ugradnje gasnog bojlera, pa reko' kad je već prazna da uradim unutrašnju izolaciju palfona jer je iznad otvorena terasa (betonska ploča i pločice). Planirao sam da to rešim sa lamperijom, ali me sad majstor ubedio da je bolje da zalepim stiropor na plafon.
 
Прва алтернатива том лепљењу на стиропор тог... извора светлости, да тако кажем: пустиш преко стиропора на плафону неку штафлу/профил за гипс (по један или више њих), некаквим носачем (може и комадом винкла или дасчицом) фиксираш крајеве за зидове и качиш шта ти "дуне" од светла.
 
Jedno hipotetičko pitanje: ako se na plafon zalepi stiropor, i preko njega lepak, mrežica i sve što spada kao da je spoljašnja izolacija, da li se u takav novi plafon može utiplati neka svetiljka, ne u ploču kroz stiropor već na stiropor (tj. tu mrežicu i lepak)? Ne luster ili nešto teško, već prosto neki nosač sijalice ili možda neka šina sa led trakom, uglavnom da ne visi sijalica na kablu. Morao sam da moju hobi radionicu komplet iselim zbog ugradnje gasnog bojlera, pa reko' kad je već prazna da uradim unutrašnju izolaciju palfona jer je iznad otvorena terasa (betonska ploča i pločice). Planirao sam da to rešim sa lamperijom, ali me sad majstor ubedio da je bolje da zalepim stiropor na plafon.

Postoje tiple za stiropor. Ima različitih dimenzija i drže solidno.
 
Postoje tiple za stiropor. Ima različitih dimenzija i drže solidno.
Možda pre neka od ovih padobran tipli. Ipak su taj lepak i mrežica jači od stiropora, a one gore tiple činimi se da više da hvataju stiropor nego lepak.
Koja je debljina stiropora? Na čemu je montiran. Alu profili ili? Mada trebalo bi da budeš OK sa bilo kakvom tiplom za gips ako kačiš neku laku LED plafonjerku.
 
Kako prepoznati razliku izmedju OSB2 i OSB3? Nisam ni znao da ima dve sorte dok Zorge nije napomenuo.

Inače ja moje OSB ploče kao i ostatak radionice planiram da obojim polikolorom u belo. Još kad stavim LED treake gde god mogu, ima da sija ko svemirski brod. Jedinio razmišljam malo o difuzorima.
Imaš i OSB 4 :D a OSB 3 i 4 imaju još neke podele.
 
Ukratko prokore 4ah je veličine i težine kao obična od 2ah.
@putin pojasni kako su to jače baterije, ako su recimo obe vrste 18v i 4ah? Šta je tu jače?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh