Alati i radionice

Aeg ? Jbt , otkad nisam ni cuo ni vidio tu firmu . A nekad ih bilo na svakom koraku. Cak su se i u Banjaluci u Rudi Cajavec radile neke stvari za njih ,nekad davno
Ima ih u ponudi, nego im loš marketing pa svi misle da su skupi Kinezi :D zato se neko lepo dosetio da Kzbur,Алмаз i slične derivate predstavlja kao ruski alata, a sve to pravi Yongkang Xulang Industry and Trade Co :D
 
Kinezi ništa ne sele,čak i oni radnici koji im rade kod nas imaju stroga pravila.Odredjen procenat plate mogu da dobiju i potroše ovde, ostatak ide direktno u Kinu da se tamo troši.

U Kragujevac su došli samo zato što su kupili veliki deo Johnsons control.Pa im je logistički lakše.

Ove robijaše što im rade po rudnicima ne treba ni komentarisati :D
 
Ja za kzubr 400n ova nova serija imam samo reci hvale,jedna od najboljih kupovina...varila se kasika majstor sprzio samo taj dan kutiju 3.20 bazicnih jedna za drugom, masa pocela da se topi,promenio sam kabl za varenje ali od mase ostali njegovi pa posle ih pojacali sa kablovima za paljenje - hladno kao spricer.
 
Sta koristiti kao plocu na zidu radionice iznad radnog stola za kacenje kljuceva,brusilica i drugih alata ?.Osb,blazuljke,nesto drugo ?.
 
Ако абрихтером мало средиш даске и спојиш их, лепо ће и оне да ти послуже. Мени служе.
 
Ja sam baš tako uradi abrihterom sredjene daske i obavezno donji deo malo dalje od zida u odnosu na gornji da bi ključevi legli na ploču i ne samo ključevi nego i ostali alat. Ja sam tako uradio ne mora da znači da je ispravno😁
 
Videcu,nekako mi najlaske tabla osb 18-20mm,i nije bas skupa.Pogotovo sto ne mora neki poseban ram za nju praviti,jedino dole bi neku vinklu stavio da lezi tabla na njoj,i par srafova u zid.Dok sa daskama bih morao ram praviti da ih sve spojim jednako,jer na zid dasku po dasku ne bi mogao posto zid nije ravan,cigla je,nije malterisano.
 
'Ај се зезни, па купи ОСБ 2 плочу.

Моје хоризонталне даске су "на гомили" спојене вертикалним штафлама које су фиксиране за ноге радног стола, тако да немају везе са зидом, већ иду у "пакет аранжману" са столом.
 
Sta koristiti kao plocu na zidu radionice iznad radnog stola za kacenje kljuceva,brusilica i drugih alata ?.Osb,blazuljke,nesto drugo ?.
Za krupnije alate OSB za nešto stno stari USB. :)
Ja sam baš tako uradi abrihterom sredjene daske i obavezno donji deo malo dalje od zida u odnosu na gornji da bi ključevi legli na ploču i ne samo ključevi nego i ostali alat. Ja sam tako uradio ne mora da znači da je ispravno😁
Na šta kačiš alat? Ja sam se ranije zezao sa drvenim klinčićima a sad samo ukucam manje eksere. Ukucam koso kako ne bi isapadalo.
Ne znam baš za ovu tvoju metodu da se zakrivi cela tabla. Mislim da se tako ključevi prilepe pa se teže hvataju. Ovako sa kosim ekserima taman se odvoje malo u donjem delu.
 
Sta je osb 2 ?.
Врста ОСБ-а. Укратко, "двојка" је за којекакве унутрашње употребе, није водоотпорна, нема неку нарочиту носивост, а "тројка" може да служи и споља, као водоотпорна је и трпи некакво оптерећење.
 
Na šta kačiš alat?
Негде сам покупио идеју за виласте кључеве којих имам милион распарених, а били ми под руком и комади неког танушног винкла од каквих Кинези праве костуре за кутије у које пакују крупније комаде робе, па сам их користио са носаче тих виластих, тако што сам пецнуо заједно два комада винкла од 40-50 сантима, кирнеровао на одређеном одстојању где да забушим отворе странице два винкла које се додирују, забушио бургијом 10-12 милиметара, обележио неком "мустром" да засечем спојене винкле на исти угао око отвора, па засецао брусилицом, После сам мало то средио да не дерем руке док скидам и стављам кључеве, сбрусио оно где сам пецнуо два винкла, раздвојио их и спојио два краја са два комада флаха различите дужине, да се добије нешто попут овога испод. Додатно сам ову закачаљку удаљио (да кључевима не смета да легну до краја) од вертикалне површине са два комада летве испод оних флахова и то је то.

WR515B.jpg
 
Ja sam kupio ovaj. Jeste nikakav kvalitet, i dimenzije nisu nešto, ali mi za to ne treba da bude jako. Tu držim duplikate. Za prvi set mi je mnogo bolje 2 eksera zbog preglednosti i brzine pristupa. Takodje sam iznad svakog napisao markerom broj. Zauzima mnogo više mesta, ali štedi vreme kad radiš.




Počastio sebe danas. Za sad radi super. Plastika barem deluje dosta kvalitetno. Ne znam za noževe, ne očekujem čuda za 800 din. Mada koliko meni treba verujem da će služiti. Već sam izpizdeo kad oštetim unutrašnji provodink prilikom skidanja plašta. Knipex sličan 6000, a ovaj isto (piše) made in Germany i po svemu sudeći porilično iskpiran Knipex.
 
Добар је тај тип, поготово за рад у кутијама кад треба прићи што ближе зиду.
Ја иначе користим стандардни јокари 28Х, некако ми више лежи за рад, поготово кад су у питању каблови са дебљом изолацијом.

 
Videcu,nekako mi najlaske tabla osb 18-20mm,i nije bas skupa.Pogotovo sto ne mora neki poseban ram za nju praviti,jedino dole bi neku vinklu stavio da lezi tabla na njoj,i par srafova u zid.Dok sa daskama bih morao ram praviti da ih sve spojim jednako,jer na zid dasku po dasku ne bi mogao posto zid nije ravan,cigla je,nije malterisano.
Samo osb table, najlakse je za uraditi i naljepse izgledom. Jos iznad nje dodas neke led cijevi od 4000k, osvjetliti radnu povrsinu i sam alat na osb ploci
 
Nazad
Vrh