Alati i radionice

A zašto skidaš? Činiš medveđu uslugu vlasniku i okolini kad isti opet crknei da mora da kupi celu ploču ili uređaj? Ili je nešto što nije zlonamerno a ja ne mogu da se setim?

Sent from my 5024D using Tapatalk
Tako su me učili kada sam počinjao da radim, znam da je to pogrešno ali moram da slušam


Pa logično samo kod mene će morati da donosi na servisiranje pošto samo ja imam šemu i znam oznake (Ako odluči da više ne želi kod mene ja vratim oznake)

P.S Svaka oznaka se ne skine skroz koliko god se grebalo pa može da se vidi pomoću UV svetla (Mala tajna :) )


U zadnje vreme više to ni ne radim (Zato što ne stižem od posla koliko ima da se popravlja) a i iskreno mislim da baš i nije ispravno to da radim.​
 
Poslednja izmena:
Тако значи, поправљао сам чобанице и један локални мајстор је гребао компоненте а кондензатор је лакирао. А има само 20 компоненти и свима је позната шема. Није нуклеарна технологија па се плаше конкуренције.
Треба се истаћи квалитетом,а не кварним стварима.
Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Gde si kupio? Moze neki link?
Maska na ovom linku,dosta jeftinija nego kod drugih.A filteri sa kp,kucaj tu oznaku filtera i izbacice,ako nije prodato.
 
Gde si kupio? Moze neki link?
Maska na ovom linku,dosta jeftinija nego kod drugih.A filteri sa kp,kucaj tu oznaku filtera i izbacice,ako nije prodato.
 
Procitao tamo nazat komentare za ga9020 koju isto imam ali jedan majstor doneo njegovu bosch od 2100w ako ne gresim ne secam se tacne oznake ali neka deblja plocarija se sekla sa istim kamenom 2mm ali dosta brze radi,do te mere da ti ne padne da pamet sa ovom da radis...
 
Тако значи, поправљао сам чобанице и један локални мајстор је гребао компоненте а кондензатор је лакирао. А има само 20 компоненти и свима је позната шема. Није нуклеарна технологија па се плаше конкуренције.
Треба се истаћи квалитетом,а не кварним стварима.
Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Slažem se u potpunosti zbog toga više i ne radim to (Mada su me nadređeni u tri ozbiljne firme učili da radim tako).



Izvinjavam se, stvarno se izvinjavam na komentaru što sam rekao da sam nekada to radio.





 
Nema potrebe da se izvinjavaš, sve je u redu.Nekad je sa elektronskim uređajima dolazila i šema, kasnije su izbacivali na internet .Kao da će neko osim par entuzijasta to da čačka.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Zavisi od koga dolaze. Naravno da ne treba verovati svakoj gluposti koju čuješ na netu , ali vremonom čovek nauči da razdvoji žito od kukolja tako da znanje sa inerneta i te kako može biti relevantno. Ljudi imaju kanale za testiranje alta. Posvećuju svoj život tome, od doga žive. Takvi likovi mi deluju više relevantni nego neki ne znam majstor Pera koji možda jeste dobar majstor, možda je imao destak alata odredjenog tipa (da kažemo udarni odvijač), ali je negovo znanje na tu temu je ipak ograničeno.
Naravno treba jako voditi računa da ti ljudi koje gledaš na netu nisu možda sponzorisani od strane odredjenog brenda koji eto kao slučajno hvale do savršenstva. Pomenuti Milvoki ima običaj da radi to. Ipak ako znaš šta, kako i gde da gledaš internet je neverovatna riznica znanja koja se ne može porediti ni sa čim drugi. Narvno postoji gomila gluposti, al ko što rekoh treba znati razdeliti.

Imaš 6 Makita uredjaja?Šta konkretno? Pa napiši ti svoja iskustva. Ja ko što rekoh pojima nemam za drugo, ali znam ponešto o udarnim odvijačima.

Misliš na udarni? Ne znam koliko si pratio šta sam pisao ovde, ali i ja sam to nešto skoro isto napisao. I obrazložio zašto. Možda se ne bih složio da je 10x bolji ali da je bolja opcija od Milvokia to svakako.

Ja nikad nisam pričao ili dovodio ljude u zabludu da sam nešto probao što nisam. To o čemu pričam znam i ne moram da imam ne znam kakvo lično iskustvo. Realno ... i nije relno očekivati da neko ima tiliko iskustava sa jednom vrstom alata kako bi mogao da daje neka objektivna mišljenja. (ako izuzmemo ljude koji se profesionalno bave razvojem ili popravkom specifičnog alata, ali mišljenja takvih ljudi je jako teško naći)
Ako je neko kroz 15 g karijere prošao kroz 15+ odvijača... Iskreno ne bih se konsultovao sa takvim čovekom oko kupovine istog alata.

Daleko od toga da "nisam prošao kraj alata", ali ne mogu ni da se pohvalim da imam nešto preterano mnogo iskustva. Što ne znači da nemam znanje da pričam o tome! Mnogi ljudi i dan danas u 2024. podaštavaju bilo kakvo znanje koje dolazi sa interneta i cene samo praktično.
Slažem se naravno da je praktično znanje nezamenjivo za neke stvari, ali ne implementirati i odbacivati svo to ogromno internet znanje koje je dostupno svima je po meni malo u najmanju ruku bez veze.
Од читавог овог есеја,ово ми је остало,значи неко ко снима клипове за УТ у некој назови "радионици" и ради са том алатком сат два је релевантнији од човека који ради сваки дан са тим истим алатом. Други болдован део, друже ја не верујем да си ти убеђен да се ти можеш равњати са неким мајистором само зато што гледаш клипове по УТ и ко зна где. Ја се искрено надам да ниси старији од једно 17-18 година па да те некако и разумем.
 
Procitao tamo nazat komentare za ga9020 koju isto imam ali jedan majstor doneo njegovu bosch od 2100w ako ne gresim ne secam se tacne oznake ali neka deblja plocarija se sekla sa istim kamenom 2mm ali dosta brze radi,do te mere da ti ne padne da pamet sa ovom da radis...
Ja sam imao Makitu GA9020 a sada imam Bosch GWS 22-230 JH. Nisam primetio da Bosch nešto brže seče. Jedino mi se sviđa što Bosch ima soft start i malo je lakši, ali generalno je Makita imala lepši zvuk. I jedna i druga baš lako rade sa pločama 230 x 2mm.

 
Dali neko ima iskustva sa PowerPlus alatima. Ima plavi -hobi varijanta, i žuti - polu profi varijanta.
Piše na njima da nije PRC već made in Belgijum.
Zanima me dali to vredi kupovati? Pošto imam nešto u ponudi zanimljivo od žutog alata. Cene su dosta veće od lindinih alata a opet dosta manje od makite i ostalih profi alata....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Dali neko ima iskustva sa PowerPlus alatima. Ima plavi -hobi varijanta, i žuti - polu profi varijanta.
Piše na njima da nije PRC već made in Belgijum.
Zanima me dali to vredi kupovati? Pošto imam nešto u ponudi zanimljivo od žutog alata. Cene su dosta veće od lindinih alata a opet dosta manje od makite i ostalih profi alata....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Poput Einhell-a..
 
Од читавог овог есеја,ово ми је остало,значи неко ко снима клипове за УТ у некој назови "радионици" и ради са том алатком сат два је релевантнији од човека који ради сваки дан са тим истим алатом. Други болдован део, друже ја не верујем да си ти убеђен да се ти можеш равњати са неким мајистором само зато што гледаш клипове по УТ и ко зна где. Ја се искрено надам да ниси старији од једно 17-18 година па да те некако и разумем.
Ako ti terba neko za svadju, molim te zaobidji me. Pobegao sam sa jednog foruma upravo zbog takvih ljudi. Ovde je uglavnom bilo mirno.
Stvarno ne želim da ulazim u rasprave čiji jedini cilj je da se pokaže čiji je duži. (valda alat u ovom slučaju :))
 
Poslednja izmena:
Procitao tamo nazat komentare za ga9020 koju isto imam ali jedan majstor doneo njegovu bosch od 2100w ako ne gresim ne secam se tacne oznake ali neka deblja plocarija se sekla sa istim kamenom 2mm ali dosta brze radi,do te mere da ti ne padne da pamet sa ovom da radis...
Mozda je namenjena za ploce 180mm, a stavljena ploca 230mm i onda brise. Ja imam jednu takvu METABO. Sece pa rastura sa plocom 230, jedino malo problem dok zapocne jer obavezno zaigra ploca.
 
Danas zeleni Vilager star 15ak godina ispustio svoju kinesku dušu :D A i naradio se, jedno vreme mešao i lepak za pločice :D

Mada kad uhvatim vremena možda dobije reanimaciju,krenuo da melje :D

Lepa vremena kad su i Kinezi bili kvalitetni :D
 
Ja sam imao Makitu GA9020 a sada imam Bosch GWS 22-230 JH. Nisam primetio da Bosch nešto brže seče. Jedino mi se sviđa što Bosch ima soft start i malo je lakši, ali generalno je Makita imala lepši zvuk. I jedna i druga baš lako rade sa pločama 230 x 2mm.
Soft start se lako ubaci u Makitu. Ima mesto za to jer malo skuplji modeli ga imaju, a isto je kućište. Ja sve planiram... nikako da naručim. A znači mnogo kod velikih brusilica.

Da li si primeti da jedna možda radi mirnije od druge? Meni se kod Makite ne svidja to što nije baš najmirnija u ruci. Kao da delovi nisu baš izbalansirani kako bi trebalo.
Što se snage i brzine sečenja, nemam zamerke.


Makita ispada najzaokruženiji i najoptimalniji sistem.
Ja imam desetak njihovih mašina i vrlo sam zadovoljan uloženim / dobijenim.
Koje imaš? Japanske ili Rumunske? Već sam pisao, drugar ima apsolutno isti model kao i ja samo je njegov "made in Japan". Nekako mi deluje da je njegova mnogo bolje napravljena. Moja je Rumunska
 
Ako ti terba neko za svadju, molim te zaobidji me. Pobegao sam sa jednog foruma upravo zbog takvih ljudi. Ovde je uglavnom bilo mirno.
Stvarno ne želim da ulazim u rasprave čiji jedini cilj je da se pokaže čiji je duži. (valda alat u ovom slučaju :))
Можда су и они сконтали да лупаш **greška?
Ма каква свађа,далеко од тога,него ми чисто занимљиво кад видим шта неки људи пишу,да се човек зачуди.
 
Nazad
Vrh