Alati i radionice

Pre 20g Nebojša ne bi imao ovaj problem. Tada su stvarno pravili kvalitetan izdržljiv alat za profesionalce (pričamo o udarnim odvijačima na baterije). Bili su u vrhu sa novim modelima, istraživanjem i unapredjivanjem. I danas rede to i trude se da unapredjuju i ostanu na vrhu ali su se izgleda zagubili u toj trci koliko će Nm da odvrne novi model tako da je kvalitet počeo da trpi. Ne verujem da je to kako bi uštedeli pare jel im alat košta dovljno kako ne moraju da ubacuju jeftine delove.

U zadnjih desetak godina zna se da Milvoki nije više to što je bio. Mislim i dalje je to dobar alat ali nije više na vrhu. Tačno se i zna koji modeli imaju koje mane. To što ih ljudi hvale i kunu se u njih uglavnom je na račun stare slave. Mislim ima i sad modela koji rade super i ne kvare se. Ali ima dosta koje će izneveriti.

Šta su ono bili kvarovi kod tebe? Jedan elektronika a drugi?
Prije toliko godina su LI baterije bile kao jednorozi pa se i nije nesto koristio alat na baterije koji treba vise struje , veliki udarni teski i neprakticni sa NiCd baterijama , a i Milvoki nije bilo ni u prvih deset u europi barem , onda je bio u modi kod profesionalaca koji su koristili baterijski alat u zutoj boji isto proizvodjaca preko bare, hajp oko milvokija je od nedavno. Kad si video u ono vrijeme elektricara u pogonu morao je imati zutu baterijsku busilicu i fluke instrumente i knipex rucni alat :haha: a za milvoki nisu ni culi.
 
Prije toliko godina su LI baterije bile kao jednorozi pa se i nije nesto koristio alat na baterije koji treba vise struje , veliki udarni teski i neprakticni sa NiCd baterijama , a i Milvoki nije bilo ni u prvih deset u europi barem , onda je bio u modi kod profesionalaca koji su koristili baterijski alat u zutoj boji isto proizvodjaca preko bare, hajp oko milvokija je od nedavno. Kad si video u ono vrijeme elektricara u pogonu morao je imati zutu baterijsku busilicu i fluke instrumente i knipex rucni alat :haha: a za milvoki nisu ni culi.
Dobro mozda sam malo preterao kad sam napisao 20g. Evo sad sam baš i ja gledao, prvi MILWAUKEE udarni odvijač je izbačen 2008.
Ali su vrlo brzo napravili prodor na držištu i uspostavili sebe kao jednog od vodećih prozvodjača u ovom polju. Što znači da ti prvi modeli svakako nisu imali probleme ni blizu kao ovi današnji.
Naravno razvoj ovih urdjaja je pratio razvoj litijum-jonskih baterija koje su sa druge strane pokrenute razvojem mobilne telefonije.
Pre implemetiranja pomenutih baterija nijedan profesionalc nije ni pomislio da koristi aku udrni odvijač. Kada se tačno desila ta promena da aku odvijači (i ostali alati) budu prihvatljivi za profesionalce. Rekao bih pre nekih 15 god.

Kad si video u ono vrijeme elektricara u pogonu morao je imati zutu baterijsku busilicu i fluke instrumente i knipex rucni alat :haha:
Mislim da ova zadnja dva i dalje stoje. :)
 
@MOMOSARIC Gledao sam te manje boce prvo,ali cenovno izadju i najskuplje koliko sam primetio.A nzm koliko moze trajati,nemam nikakva iskustva sa co2 aparatom,tj jos ni ovog nisam upalio od kako je kupljen.
Sad je tako kako je,za kolica nije problem velika boca,za nju sam je i napravio,tj dve takve da stalno budu na kolicima,cist co2 i mix argon ako bude bilo potrebe.
Inace poli kabel ,valjda se tako zove,to gde prolazi zica ,je kratak.Sad kad aparat stoji na kolicima,meni se ne svidja koliko mogu dohvatii sa tim kablom,nisam merio jel to 2.5 ili 3m ali je svejedno kratko ....
Napravi i produzetak crijeva za gas. Ja sam napravio od jedno 8m sa istim brzim spojkama. Npr kad sam radio supu , na viljuskar ide samo aparat a boca stoji dole negdje , isto i za pravljenje bindera dole, pomjeram samo aparat.
 
Dobro mozda sam malo preterao kad sam napisao 20g. Evo sad sam baš i ja gledao, prvi MILWAUKEE udarni odvijač je izbačen 2008.
Ali su vrlo brzo napravili prodor na držištu i uspostavili sebe kao jednog od vodećih prozvodjača u ovom polju. Što znači da ti prvi modeli svakako nisu imali probleme ni blizu kao ovi današnji.
Naravno razvoj ovih urdjaja je pratio razvoj litijum-jonskih baterija koje su sa druge strane pokrenute razvojem mobilne telefonije.
Pre implemetiranja pomenutih baterija nijedan profesionalc nije ni pomislio da koristi aku udrni odvijač. Kada se tačno desila ta promena da aku odvijači (i ostali alati) budu prihvatljivi za profesionalce. Rekao bih pre nekih 15 god.


Mislim da ova zadnja dva i dalje stoje. :)
Koliko imas Milvoki uredjaja kuci?
 
Koliko imas Milvoki uredjaja kuci?
Zašto pitaš to? Ako nemam bar 10-15 nećeš smatrati moje mišljenje relevantnim?
Da to odgovorim. Imam (tj. imao sam :)) jedan. Mislim da me to ne sprečava da imam objektivno mišljenje i znanje o alatu. Konkretno znam samo o njihovim udarnim odvijačima. Za ostale alate nemam pojima niti sam pisao o njima. Naslušao sam se iskustava, nagledao videa i lično pričao sa ljudima. Tako da dosta uverenja mogu da napišem ponešto o udrnim odvijačima, a pogotovo o Milvokiju.
Ne moraš da skočiš sa zgrade da bi znao da to neće biti dobro za tvoje zdravlje. Peobali su drugi i uglavnom nije dobro ispalo.
 
Evo sad sam saznao gledajući ovaj video od gore da Milwaukee (ono drugo se lakše piše al je bezobrazno :)) nije baš samo Američki brend. Imaju fabrike u Kini, Tajvanu, Meksiku i Vijetnamu. Ali udarni su made in USA

Strašno kad se vidi ovako nešto. Nadam se da se barem reciklira, a ne da ih natovare na brod i iskipuju o okean
Zamišlam kolike su tek Parkside gomile.
Ovo Kina radi svojim tupavim zakonima kako bi veštački pumpala svoju i ovako ogromnu proizvodnu ekonomiju. Ima toga i u drugim zemljama. Neke stvari su jednostavno postale toliko jeftine da se ne isplati popravljati ih. Znamo da se dosta uredjaja danas prvi samo da knap izdrži garnciju. Sve za obrt kapitala. Treba im lupiti ogromne eko takse pa da vidiš kako bi popravljali i menjali politike firma.

Kežem Kina je po tom pitanju najgora. Oni ne poravljaju čak i stvari koje su apsolutno isplatljive. Vlada firmama daje ogromne subvencije ako proizvode veliki broj nečega. I to do te mere da im se ispalti da proizvedu gomilu stvari za koje znaju da neće prodati. Tako onda imamo ovakve slike :



Ništa od ovoga neće biti prodato niti je planirano da bude. Narvno nema šanse da podele nekom ili čak da daju za male pare.
 
Poslednja izmena:
Prvi put sam čuo za Milvoki u snimku Radoslava Adamovica a video u prodavnici Metalflex Nova Pazova. Za većinu naših polubogalja majstora misaona imenica. Neki standard kod nas je plavi Bosch, Makita, Dewalt mada je nekim polubogaljima od majstora i to skupo.
 
Bas tako. Nista mi gore nema nego kad vidim coveka, nebitno kojim poslom da se bavi, kad stedi na alat i opremu i to do te mere stedi da nije u stanju normalno da radi. Dobro se zaradjuje ko moze da radi, zasto ljudi to tako rade meni nikako nije jasno?
 
Normalno da ne čini ali jako puno govori o majstoru. Sad kad su majstorske dnevnice na istorijskom maksimumu a solidan profi alat dostupan na svakom koraku i na svaki mogući način plaćanja jako je neozbiljno da majstor nije u stanju da priušti sebi kvalitetan alat.
Malo si čudno izneo svoj stav .Bosch ,Makita .....su i te kako profi alati.
 
Malo si čudno izneo svoj stav .Bosch ,Makita .....su i te kako profi alati.
Možda je moj izraz polubogalji malo čudan ali ja drugačije ne mogu da opišem ljude koji dolaze da rade ko da su ih kere cepale sa lopatom nasadjenom na granu od ringlova, sekirom tupom ko mali prst i držaljem od metle, bez goriva za motorku, kolicima sa ispuštenom gumom itd. Pri tome dnevnica 100 do 150 evra.
 
Ne moras takve da zoves, postoje majstori sa sve pokretnom radionicom i svim neophodnim alatom.
Znam neke servise koji imaju svoja slep vozila, ako se desi da ostanes u putu a njihova si musterija, dolaze u pomoc uz neku manju naknadu naravno, cak imaju vozila opremljena za slepanje velikih kamiona...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh