Alati i radionice


Uzmi ovo karcherovo crevo sa diznom, ako imas aparat za pranje ocistices caskom.

7.5m je 9200 din
15m je 11300 din
Nemam perač pod pritiskom, a i svakako on ne bi tolike pare izdvojio za to. Da li je neko probao one neke koture sa sajlom, na koje se nakači šrafilica?
 
Такво црево са дизном су износили на рафове у "Лидлу" и то за неких 2-2,5 'иљаде.
 
Ma kakv vazduh. Perevazdjeno. Danas baterija radi posao savim dovljno dobro. Jedino treba znati šta uzeti za profesionalnu upotrebu. Videću da potražim na youtube (il negde) neka testiranja ali za dugovečnost. Obično testiraju snagu, izdržljivost baterije, itd. Nisam video još testove kako se ponašaju različiti brendovi nakon godinu-dve ozbiljne eksplatacije.
Ma i ja sam za bateriju, ali čovek dade grdne pare i opet nema alat.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Čudi me da se taj "MILFvoki" alat tako kvari vidim da ga dosta koriste profesionalno na linijama za sklapnje raznih velikih i malih mašina ne samo njega ali je dosta zastupljen verovatno je da je dobar kad dnevno zavrne tolko šrafova, mada u dosta fabrika još uvek ima puno pneumatskih zavrtaljki.
 
Pitanje ko ga toliko koristi. Mozda po YT kad snimaju i dobiju sponzorstvo. Recimo drug mi je brodski mehanicar na tankeru i kaze da koriste MAKITA udarne odvijace. Drugi drug je nesto majstorisao po inostranstvu i on kaze MAKITA udarni, srafilice i brusilice. Jedino se zalio da brusilica za cas ispije bateriju, inace pouzdanost bez greske.
 
Ljudi da ne pomislite da sam manijak pa da alat lomim.
Ne lomim ga i ne izivljavam se na alatu već ga koristim normalno I za ono što je predvidjen al ovaj milvokijav odvijac jednostavno kod mene nije izdržao duže od 8 meseci rada bez problema.
Moj neki zaključak je da je taj motor i taj udarac jednostavno previše jak i da ostatak alata to ne može da izdrži.
 
Gde je ta marka bila pre 10-15godina? Nesto se ne secam da je bila tako cesta... Ah da, marketing.
Čudo
"Milvoki"je star više od 100 godina naravno podlegao je globalizaciji i sada je deo TTI grupacije(Kinezi) ili korporacije kako se vec zove, auto servisi ga koriste baš puno i kada bi imao potrebu za profi odvijačem bio bi to baš Milvoki ili Makita. E sad možda sam i ja podlego marketingu u svom razmišljanji🤔
 
Poslednja izmena:
"Milvoki"je star više od 100 godina naravno podlegao je globalizaciji i sada je deo TTI grupacije(Kinezi) ili korporacije kako se vec zove, auto servisi ga koriste baš puno i kada bi imao potrebu za profi odvijačem bio bi to baš Milvoki ili Makita. E sad možda sam i ja podlego marketingu u svom razmišljanji🤔
E vidis ta Makita proizvodi alate vec 109god i utabala je dobro staze kako na azijskom, tako i na evropskom trzistu. Da ne spominjemo i ostatak sveta.
Vidi, ne sumnjam ja u milvoki ali naprasno odjednom toliko "hajp" oko njega kao da ostale marke ne postoje i kao da niko drugi ne pravi profi alat i to bas da se trefi sa omasovljenjem upotrebe digitalnih medija sa plaćenim i namontiranim reklama?
Ajde eksperiment, kako za tebe tako i za ostale. Da zanemarimo dosadasnje.
Ukucaj u google pretrazivac "best battery impact wrench" i gledaj samo slike rezultata, ne moras ulaziti u stranice.
 
Poslednja izmena:
E vidis ta Makita proizvodi alate vec 109god i utabala je dobro staze kako na azijskom, tako i na evropskom trzistu. Da ne spominjemo i ostatak sveta.
Vidi, ne sumnjam ja u milvoki ali naprasno odjednom toliko "hajp" oko njega kao da ostale marke ne postoje i kao da niko drugi ne pravi profi alat i to bas da se trefi sa omasovljenjem upotrebe digitalnih medija sa plaćenim i namontiranim reklama?
Ajde eksperiment, kako za tebe tako i za ostale. Da zanemarimo dosadasnje.
Ukucaj u google pretrazivac "best battery impact wrench" i gledaj samo slike rezultata, ne moras ulaziti u stranice.
Ma nema ja ništa protiv nijednog proizvodjača, samo sam video u par servisa da koriste te odvijače i kunu se u njih majstori. Jedan takav servis posećujem često održavaju par firmica kamijone ne neke velike, imaju dva takva odvijača jedan 1/2 i jedan 3/4 jbg sa njima samo eksere ne zakivaju sve ostalo rade i za njih je Milvoki bog, pa sam ja videći njihovo iskustvo zaključio da su možda dobri. Da su imali problema nacrnili bi ih majstori samo tako.
 
E vidis ta Makita proizvodi alate vec 109god i utabala je dobro staze kako na azijskom, tako i na evropskom trzistu. Da ne spominjemo i ostatak sveta.
Vidi, ne sumnjam ja u milvoki ali naprasno odjednom toliko "hajp" oko njega kao da ostale marke ne postoje i kao da niko drugi ne pravi profi alat i to bas da se trefi sa omasovljenjem upotrebe digitalnih medija sa plaćenim i namontiranim reklama?
Ajde eksperiment, kako za tebe tako i za ostale. Da zanemarimo dosadasnje.
Ukucaj u google prekidac "best battery impact wrench" i gledaj samo slike rezultata, ne moras ulaziti u stranice.
Prvi je na google-u milvoki pa dewalt, ima i koja makita
Da hugong recimo odradi isto jak marketing kao milvoki, sta mislis da li bi se probio kao milvoki? Ne bi.
Milvoki svake godine izbacuje nove alate, unapredjuje ih. Samo racni na m12 baterije imaju kakvih hoces, pa cak i od 300nm! I jedini su brend koji ima toliko raznovrsan alat, zato i mogu imati alat losijeg kvaliteta.
Al kao sto je Xone napisao nekog sluzi godinama bez problema, mozda bude neka dobra tura alata
 
Kad se spominje kanalizacija,jel neko ugradjivao skoro septicke jame,posto se krecu ove obicne plasticne ?.Na kojoj dubini moraju biti ukopane ?.
Ukopavaš da ostane samo otvor van zemlje :D što jelte zavisi od dimenzija šahte.Kod iskopa dubina ide +-10cm zbog nasipanja peskom, isto tako ide sa obe strane +-25cm opet zbog peska koji se nasipa sa strana koji mora da prekrije donju polovinu, ali mora dobro da se naspe i sabije.

E sad ako ti teren diktira da mora duboko da se postavlja, onda sve preko 50cm nasipa zemljom,mora da se radi rasteretna ploča.

Ako nije protočna onda obavezno mora da se radi prelivina.
 
Prvi je na google-u milvoki pa dewalt, ima i koja makita
Da hugong recimo odradi isto jak marketing kao milvoki, sta mislis da li bi se probio kao milvoki? Ne bi.
Milvoki svake godine izbacuje nove alate, unapredjuje ih. Samo racni na m12 baterije imaju kakvih hoces, pa cak i od 300nm! I jedini su brend koji ima toliko raznovrsan alat, zato i mogu imati alat losijeg kvaliteta.
Al kao sto je Xone napisao nekog sluzi godinama bez problema, mozda bude neka dobra tura alata
Milvoki je vrhunski brend i ne bi smeo da dozvoli serije alata lošijeg kvaliteta. Verujem da do nekih kvarova dolazi zbog nestrucnog korišćenja alata. Video sam polomljenu Snap on krckalicu koja ima doživotnu garanciju. Koji je sivonja to uspeo da uradi? Ima na YouTube testova alata gde Milvoki ne opravdava svoju cenu u odnosu na recimo Dewalt.
 
@SeljakizGrada Koja je razlika izmedju protocne i prelivne ?.Jel ne bi mogao taj otvor sto ti kazes da se produzi po potrebi pa da jama moze dublje biti ukopana ?.Jer to mi je i glavni problem,morala bi nesto dublje da bude u zemlji.
 
Nazad
Vrh