Alati i radionice

Protočna se koristi ako ćeš da se spajaš u kanalizaciju ili neki drugi sistem koji će da odvede sve to u neki potok :D

Prelivna je za kabaste stvari,lakše je za čišćenje kad u glavnu odlazi samo voda i sitne stvari,napraviš nekih manjih dimenzija i redovno čistiš,jer kod neprotočnih nikad se ne očisti sve i godine čine svoje pa se nakupi svačega krene da previre i zaudara, a i smanji kapacitet.

Vidi sa ovima što prave ja mislim da može cev otvora po tvojim merama da se postavi,ali kažem ti sve preko 50cm nasipa mora rasteretna ploča da se radi,inače ima da se zgužva od pritiska.
 
Mada uvek je najbolje sam da praviš,betonsku :D

Dok nije prošla kanalizacija,mi smo koristili betonsku, ali nije aktivna 20 i kusur godina.Ali i dan danas može da se pusti u pogon.

Segmenta iz dva dela tj 2u1 prelivna i protočna,prvi deo je pod padom da sve čvrsto ostaje tačno ispod otvora,na pola je zid na nekih 1,5m je otvor u pregradi sa grifovanom žicom prolazi tečnost i sitan otpad i puni glavnu protočnu.Čistila se na 2-3meseca i to samo prvi deo,za drugi deo potopljena muljna pumpa sa plovkom i radilo to po principu spojenih sudova bez greške :D
 
Milfwoki imam na poslu
Mazalica
Busilica
Brusilica
Lisicarka
Odvrtac
Tiplerica
Jbg na odrzavanju smo koristi se ali ne cesto i radi perfektno
Imamo 8 baterija 5A i dve od 3A
Nista se nesto preterano ne koristi i radi posao
Mislim da je precenjen, ja sam zatekao sve osim tiplerice i lisicarke to sam ja narucio iskreno odvrtac i ne znam za sta nama moze da koristi nisam video veci vijak od M14 i to je veoma retko
Isto tako sam zatekao WURTH inverter 200A pretezak za ovaj posao, bio bi idealan mali STEYR 160 2,5kg
Aparat se toliko koristi da sam 10 januara iz magacina izneo kutiju elektroda 3,2mm i ima jos 3/4 kutije
Brusilica isto 1 kamen 2 nedelje
Uzeo sam jos unior kolica i alat i BOSCH tocilo 200mm skroz je ok
Od uniora unimer i amper klesta ok su
Sad bi mi trebao autogeni aparat moram ga trebovati, i jedna dobra klesta za POP nitne da nisu ceona
Svaki dan se stavi 5_10 nitni
I trebace lampe za na glavu ko Alija Sirotanovic sto je imao

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Mada uvek je najbolje sam da praviš,betonsku :D

Dok nije prošla kanalizacija,mi smo koristili betonsku, ali nije aktivna 20 i kusur godina.Ali i dan danas može da se pusti u pogon.

Segmenta iz dva dela tj 2u1 prelivna i protočna,prvi deo je pod padom da sve čvrsto ostaje tačno ispod otvora,na pola je zid na nekih 1,5m je otvor u pregradi sa grifovanom žicom prolazi tečnost i sitan otpad i puni glavnu protočnu.Čistila se na 2-3meseca i to samo prvi deo,za drugi deo potopljena muljna pumpa sa plovkom i radilo to po principu spojenih sudova bez greške :D
Jama se zida od prepecene cigle tj ostavlja se razmak između cigala. Radi se na pola cigle. Ako se betonira brzo se napuni , betonira se samo gornja ploča. Može da traje 20 godina.
 
Milfwoki imam na poslu
Mazalica
Busilica
Brusilica
Lisicarka
Odvrtac
Tiplerica
Jbg na odrzavanju smo koristi se ali ne cesto i radi perfektno
Imamo 8 baterija 5A i dve od 3A
Nista se nesto preterano ne koristi i radi posao
Mislim da je precenjen, ja sam zatekao sve osim tiplerice i lisicarke to sam ja narucio iskreno odvrtac i ne znam za sta nama moze da koristi nisam video veci vijak od M14 i to je veoma retko
Isto tako sam zatekao WURTH inverter 200A pretezak za ovaj posao, bio bi idealan mali STEYR 160 2,5kg
Aparat se toliko koristi da sam 10 januara iz magacina izneo kutiju elektroda 3,2mm i ima jos 3/4 kutije
Brusilica isto 1 kamen 2 nedelje
Uzeo sam jos unior kolica i alat i BOSCH tocilo 200mm skroz je ok
Od uniora unimer i amper klesta ok su
Sad bi mi trebao autogeni aparat moram ga trebovati, i jedna dobra klesta za POP nitne da nisu ceona
Svaki dan se stavi 5_10 nitni
I trebace lampe za na glavu ko Alija Sirotanovic sto je imao

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Pa ti imas i posao

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Gde je ta marka bila pre 10-15godina? Nesto se ne secam da je bila tako cesta... Ah da, marketing.
Čudo
Milvoki je vrhunski brend i ne bi smeo da dozvoli serije alata lošijeg kvaliteta. Verujem da do nekih kvarova dolazi zbog nestrucnog korišćenja alata. Video sam polomljenu Snap on krckalicu koja ima doživotnu garanciju. Koji je sivonja to uspeo da uradi? Ima na YouTube testova alata gde Milvoki ne opravdava svoju cenu u odnosu na recimo Dewalt.
Pre 20g Nebojša ne bi imao ovaj problem. Tada su stvarno pravili kvalitetan izdržljiv alat za profesionalce (pričamo o udarnim odvijačima na baterije). Bili su u vrhu sa novim modelima, istraživanjem i unapredjivanjem. I danas rede to i trude se da unapredjuju i ostanu na vrhu ali su se izgleda zagubili u toj trci koliko će Nm da odvrne novi model tako da je kvalitet počeo da trpi. Ne verujem da je to kako bi uštedeli pare jel im alat košta dovljno kako ne moraju da ubacuju jeftine delove.

U zadnjih desetak godina zna se da Milvoki nije više to što je bio. Mislim i dalje je to dobar alat ali nije više na vrhu. Tačno se i zna koji modeli imaju koje mane. To što ih ljudi hvale i kunu se u njih uglavnom je na račun stare slave. Mislim ima i sad modela koji rade super i ne kvare se. Ali ima dosta koje će izneveriti.
Ljudi da ne pomislite da sam manijak pa da alat lomim.
Ne lomim ga i ne izivljavam se na alatu već ga koristim normalno I za ono što je predvidjen al ovaj milvokijav odvijac jednostavno kod mene nije izdržao duže od 8 meseci rada bez problema.
Moj neki zaključak je da je taj motor i taj udarac jednostavno previše jak i da ostatak alata to ne može da izdrži.
Šta su ono bili kvarovi kod tebe? Jedan elektronika a drugi?
 
Pre 20g Nebojša ne bi imao ovaj problem. Tada su stvarno pravili kvalitetan izdržljiv alat za profesionalce (pričamo o udarnim odvijačima na baterije). Bili su u vrhu sa novim modelima, istraživanjem i unapredjivanjem. I danas rede to i trude se da unapredjuju i ostanu na vrhu ali su se izgleda zagubili u toj trci koliko će Nm da odvrne novi model tako da je kvalitet počeo da trpi. Ne verujem da je to kako bi uštedeli pare jel im alat košta dovljno kako ne moraju da ubacuju jeftine delove.

U zadnjih desetak godina zna se da Milvoki nije više to što je bio. Mislim i dalje je to dobar alat ali nije više na vrhu. Tačno se i zna koji modeli imaju koje mane. To što ih ljudi hvale i kunu se u njih uglavnom je na račun stare slave. Mislim ima i sad modela koji rade super i ne kvare se. Ali ima dosta koje će izneveriti.

Šta su ono bili kvarovi kod tebe? Jedan elektronika a drugi?
Samo I isključivo elektronika,mehanički oni rade kao sat.
 
Mada uvek je najbolje sam da praviš,betonsku :D

Dok nije prošla kanalizacija,mi smo koristili betonsku, ali nije aktivna 20 i kusur godina.Ali i dan danas može da se pusti u pogon.

Segmenta iz dva dela tj 2u1 prelivna i protočna,prvi deo je pod padom da sve čvrsto ostaje tačno ispod otvora,na pola je zid na nekih 1,5m je otvor u pregradi sa grifovanom žicom prolazi tečnost i sitan otpad i puni glavnu protočnu.Čistila se na 2-3meseca i to samo prvi deo,za drugi deo potopljena muljna pumpa sa plovkom i radilo to po principu spojenih sudova bez greške :D
Ja od 1987. imam trokomornu koja je do sada jednom pražnjena. Prve dvije komore su povezane odozdo, a iz druge se u treću prelijeva gore. Svaka komora ima cca 1000 lit. Iz treće se prelijeva u šaht i dalje betonskim cijevima odlazi u obljižnji potok. Nisam siguran da je sve po pravilima, ali funkckcionira evo već skoro 40 godina.
 
Pa ti imas i posao

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Na zalost zbog stanja u poljoprivredi moram da idem na posao, a opet na srecu imam dobar posao. Tako da u svakom zlu ima nesto dobro!!!
Jbg zivot je nekom majka nekom maceha, lakse je kad vidis da ides napred!!!!

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Na digitronu je malo losija kamera,ali vidi se dovoljno....uglavnom nova kolica sa oglasa gledao idu od 9k do 30k din,ove jeftine od 1mm lim,sta reci ...ova od 30k je delovala bolje ali skupo. Ovu moju sam sklopio od pocinkovanog lima sa otpada 2.5-3mm valjda,nesto srafova i malo elektroda,4 tocka ,mislim da nije presla 10-ak hiljada din.Tockovi prednji su bili najskuplji od te cene,bese oko 4k din valjda oba.Malo je predimenzionisana ,ima 60-70kg prazna,ali neka,2 velike boce i sve aparate i alat ,nosi bez problema.



 
Mislim da nema potrebe,ovo ce ici samo po betonu,fi 125mm su mislim tockovi,po betonu kolica ide jednim prstom sa svim teretom na njoj.Nisu uopste ni jeftini ti tockovi,tj nisam ocekivao te cene xd,moraju imati nosivost,ja mislim da ovi nose preko 100kg jedan tocak,a itekako je bilo jeftinijih,tj slabijih tockova.Kupio sam npr pre 2 nedelje 4 tocka za sto metalni koji cu praviti sad narednih dana,ti tockovi su isto fi 120-150 ,zaboravio sam ...ali nose preko pola tone, jedan tocak,mnogo su masivniji,liveni.Bili su nesto tipa oko 4-6k din komad :(, 2 fiksna,2 rotirajuca sa kocnicom koji su skuplji .....sto ce imati oko 600kg gvozdja na njemu kad se zavrsi,ali racunam da na njega stavljam sta god je potrebno kad se nesto radi,necu nikad da mislim hoce li tockovi da izdrze ili ne.
 
Svaka cast . Predlog , uzmi manju bocu , 5L . Neznam sta i koliko radis , ali manja boca lakse se manevrise , a traje to ako je kvalitetan razvodni ventil. Ili 2 komada po 5L da imas , po meni idealno pogotovo ako ti nije daleko mjesto gdje kupujes
 
Mislim da nema potrebe,ovo ce ici samo po betonu,fi 125mm su mislim tockovi,po betonu kolica ide jednim prstom sa svim teretom na njoj.Nisu uopste ni jeftini ti tockovi,tj nisam ocekivao te cene xd,moraju imati nosivost,ja mislim da ovi nose preko 100kg jedan tocak,a itekako je bilo jeftinijih,tj slabijih tockova.Kupio sam npr pre 2 nedelje 4 tocka za sto metalni koji cu praviti sad narednih dana,ti tockovi su isto fi 120-150 ,zaboravio sam ...ali nose preko pola tone, jedan tocak,mnogo su masivniji,liveni.Bili su nesto tipa oko 4-6k din komad :(, 2 fiksna,2 rotirajuca sa kocnicom koji su skuplji .....sto ce imati oko 600kg gvozdja na njemu kad se zavrsi,ali racunam da na njega stavljam sta god je potrebno kad se nesto radi,necu nikad da mislim hoce li tockovi da izdrze ili ne.
Iskreno cena tih točkića je čista prevara. To sam i ja primetio da nikako ne deluje realno.
 
@MOMOSARIC Gledao sam te manje boce prvo,ali cenovno izadju i najskuplje koliko sam primetio.A nzm koliko moze trajati,nemam nikakva iskustva sa co2 aparatom,tj jos ni ovog nisam upalio od kako je kupljen.
Sad je tako kako je,za kolica nije problem velika boca,za nju sam je i napravio,tj dve takve da stalno budu na kolicima,cist co2 i mix argon ako bude bilo potrebe.
Inace poli kabel ,valjda se tako zove,to gde prolazi zica ,je kratak.Sad kad aparat stoji na kolicima,meni se ne svidja koliko mogu dohvatii sa tim kablom,nisam merio jel to 2.5 ili 3m ali je svejedno kratko ....
 
Nazad
Vrh