Alati i radionice

Da ne gresim dusu ja ove moje METABO bas dosta koristim, a mozda nekad i preteram. Na snagu ne mogu da se pozalim ni kod ove nove male, jaka je ona dosta. Samo mi eto nema taj rad kao ove starije koje sam kupio polovne. Videcemo kolko ce da izdrzi, tek joj je prva godina.
 
Ja sam bio kupio onaj diht za drvo Metabo DH330 kao pomoćni, i baš se razočarao. Prodao ga posle par meseci.
Sve napravljeno od limčića koji se vrlo lako krive. Nož mi je pucao 3 puta za par meseci zato što se iskrivio lim koji ga drži. I nema oštrenja nego mora nov, koji košta 60tak evrića, tada.....
Sve u svemu preskupa igračka....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas bi u Hiltiju SIW 8AT-22 koliko sam razumeo njihov najjači odvijac na 1/2 cola u kompletu kofer,punjac,dve baterije i sama masina 158 hiljada i nešto sitno preko.
Dve godine garancije i besplatni servisi u tom periodu uključeni u cenu.
Bukvalno kao 2 milvokija.
 
Parksajd je smejurija čak i za amatersku upotrebu. Dovoljno je pogledati motor koji ga pogoni. Kao od trećerazredne šrafilice na kojoj se ne menjaju četkice. Nemože preneti ni 40A.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ozbiljna para. Sta li tu moze toliko da kosta? Jel ti radi onaj PARKSIDE sto si kupio?
Nije mala para al nije ni nenormalna ako za masina vredi taj novac tj ako nece crci 3 puta za dve godine al opet za te pare mogu da se uzmu skoro 2 milvokija,sad treba biti pametan.
Radi uz manju grešku,nesto je počelo da ga zeza,nekad mora više puta da se stisne prekidač da bi počeo da radi.
 
Nije mala para al nije ni nenormalna ako za masina vredi taj novac tj ako nece crci 3 puta za dve godine al opet za te pare mogu da se uzmu skoro 2 milvokija,sad treba biti pametan.
Radi uz manju grešku,nesto je počelo da ga zeza,nekad mora više puta da se stisne prekidač da bi počeo da radi.
Ne znam šta reći. Po meni deluje preskupo, ali kako kažeš ako radi kako bi trebalo, nije žaliti.
E sad problem je kod vas profesionalaca kad rikne. Da, svi oni daju garanciju i svi oni poprave to, a šta ti da radiš za vreme dok čekaš? Čak i samo što pošalješ tamo-ovamo to je sigurno minimum nedelju dana. Dok oni odrade njihovo što je po zakonu valjda do 30 dana... a ti, gedoru u ruke?
Iskreno ako bih već davao toliki novac ja bih pregovarao da mi odmah garantuju zamenski u slučaju kvara. Znači ne kvara gde ga pregazi traktor i gde je očigledno moja krivica već kvar gde nešto crkne i gde će oni pruzeti krivicu u većini slučajeva. Pusti me fore "mora naš tim da utvrdi šta je dovelo do kvara". Parkside ne radi to. :). Dodješ kažeš ne valja, niko ga i ne proveri. :)
 
Ne znam šta reći. Po meni deluje preskupo, ali kako kažeš ako radi kako bi trebalo, nije žaliti.
E sad problem je kod vas profesionalaca kad rikne. Da, svi oni daju garanciju i svi oni poprave to, a šta ti da radiš za vreme dok čekaš? Čak i samo što pošalješ tamo-ovamo to je sigurno minimum nedelju dana. Dok oni odrade njihovo što je po zakonu valjda do 30 dana... a ti, gedoru u ruke?
Iskreno ako bih već davao toliki novac ja bih pregovarao da mi odmah garantuju zamenski u slučaju kvara. Znači ne kvara gde ga pregazi traktor i gde je očigledno moja krivica već kvar gde nešto crkne i gde će oni pruzeti krivicu u većini slučajeva. Pusti me fore "mora naš tim da utvrdi šta je dovelo do kvara". Parkside ne radi to. :). Dodješ kažeš ne valja, niko ga i ne proveri. :)
Nema nekih pregovora sa njima,jedino sto menjaju na licu mesta su baterije,kažu da tu nema popravke i da je to gubljenje vremena,sve ostalo ide na servis i ako nema delova na stanju isporuka samo delova je bar 2 nedelje.
 
Pozz. Otac ima problema sa čestim zapušivanjem kanalizacionih cevi. Sada, hteo bi da kupi neku sajlu, ali baš jaku i krutu sajlu koja će moći to da razbije kako treba. Već imamo onu sjajnu sa crvenom ručicom, ali ona je izuzetno meka i neupotrebljiva je. Jel imao neko iskustva sa ovakvim sajlama?
 

Uzmi ovo karcherovo crevo sa diznom, ako imas aparat za pranje ocistices caskom.

7.5m je 9200 din
15m je 11300 din
 
Kad se spominje kanalizacija,jel neko ugradjivao skoro septicke jame,posto se krecu ove obicne plasticne ?.Na kojoj dubini moraju biti ukopane ?.
 
@nebojsa100
Da li si razmšljao da nekako rešiš vazduh i kompresor na 12v u servisnom vozilu?
Ma kakv vazduh. Perevazdjeno. Danas baterija radi posao savim dovljno dobro. Jedino treba znati šta uzeti za profesionalnu upotrebu. Videću da potražim na youtube (il negde) neka testiranja ali za dugovečnost. Obično testiraju snagu, izdržljivost baterije, itd. Nisam video još testove kako se ponašaju različiti brendovi nakon godinu-dve ozbiljne eksplatacije.
 
Nazad
Vrh