Alati i radionice

Izgleda cu morati da menjam brend aku alata.
Prvi milvoki odvijac nije izdržao ni godinu dana,crkla elektronika,nije imao garanciju pa popravka nije bila isplativa.
Kupljen je drugi nov i izdržao je 7,8 meseci i njemu je crkla elektronika,posle malo ubeđivanja priznata je garancija i popravljen je o njihovom trošku.
Pre par dana mu je opet crkla 4. brzina tj opet je crkla elektronika jer su ti simptomi bili svaki put isti i juče je izdala jedna baterija,sve to a masina nema ni 2 godine.
Mislim da je to sramota za jedna brend kao sto je MILWAUKEE.
Bušilice i brusilica za sad rade ali moram da napomenem da se kod mene koriste 2. puta mesečno.
Hilti odvijac sam kupio polovan i koristio sam ga 7 godina bez I jednog jedinog kvara i problema,zamenio sam ga samo zbog snage tj nedostatka snage al sad vidim da je hilti izbacio neku novu liniju alata koja po snazi ne zaostaje za milvokijem,moraću da se vratim na hilti.
To izgleda ka dekalb hibridi, samo izvikano skupo ime i ništa više....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Treba pronaći zlatnu sredinu. Očigledno je da je kvalitet nekada vrhunskih brendova opao i da ne vrede taj novac. Ne samo kod alata već i drugih stvari.
 
Opao kvalitet samo tako. Pre godinu dana kupim novu malu METABO brusilicu, platim je 100 evra, drnci ko vrsalica. Sto je najgore cini mi se da joj se zvuk pogorsava. Do tad sam kupovao polovne, starije METABO brusilice, to bre radi samo suska. Jednu sam samo izbacio iz stroja, mojom krivicom.
 
Pisao sam u ovoj temi da sam kupio nov Metabo kompresor od 50 l i da su ga isporucili pokvarenog. Reklamirao sam ga i dobio sam drugi koji je bio ispravan.
 
Nije problem u ceni,bar meni, problem mi je ludacka cena a alat nula.
Trenutna cena milvokija na 1/2 cola 97,98 hiljada,nije to malo para,ja bih ga platio i duplo ako treba samo da ga svakih 6 meseci ne nosim u servis,ako ja ne mogu da se oslonim na nov alat da će da me služi jeb..... onda posao.
 
Naprave oni tako jedan kvalitetan za snimanje ,to nije za masovnu prodaju sigurno :D.
Inace stigao Hugong,ipak sam uzeo klasican,koristicu dual shield zicu e71t-1,gde ce biti potrebe za nesto boljom penetracijom vara u metal,a za ostala zavarivanja klasicnu er70s-6.Ako neko zna nesto vise oko tipova zica nek napise.Zadnja 2 dana sam malo trazio po netu o njima,za elektrode mi je lako jer koristim rel aparat dugo godina,znam koji tip da koristim za kakve poslove,ali sa co2 sam pocetnik,sve te oznake na zicama su mi nepoznate,tj skoro sve...
Inace uz aparat nisam dobio tockice za punjenu zicu,jel za nju se koriste tockici koji su kao nazubljeni ?.

 
Nikakve primjedbe nemam. Ako bi bas morao nesto naci , sa zicom 1.0 sa duzim losijim produznim kablom nije islo , al to je valjda normalno. ,Za zicu 1.0 ,dobar kabl i dobra struja treba.Zica .8 mu ipak bolje lezi. Minus kabal sto dodje kao da je neko nadodao ,odudar , mogao bi biti bolji. Pazi kad stavljas kolut zice da pogodis rupicu na onaj pipak tamo da se ne umrsi. Za elektrode je ko ferari . Bar za mene sa cim sam dosad radio.
 
Ja cu 0.8 zicu koristiti,nemam ni ja dobru struju....Videcemo kakva godina bude,u planu je trofaznu da uvedem.
Bocu za argon i co2 cu stalno drzati na kolicima,kolica sam poceo danas praviti.
 
Sam kabal ko kabal za masu je dobar, ali klesta za masu tacno deluju kao da ih je neko ubacio od nekog najjeftinijeg aparata. To sam zamenio, a kabal nisam i odma druga prica.
 
Питање за оне који користе, што се каже, на дневној основи, радне столове/тезге у радионици: на којој висини од подлоге вам је радна површина?
Sve zavisi od covekove visine
Ja sam 185cm i odgovara mi 90-95cm visina tezge

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Opao kvalitet samo tako. Pre godinu dana kupim novu malu METABO brusilicu, platim je 100 evra, drnci ko vrsalica. Sto je najgore cini mi se da joj se zvuk pogorsava. Do tad sam kupovao polovne, starije METABO brusilice, to bre radi samo suska. Jednu sam samo izbacio iz stroja, mojom krivicom.
Sadašnji profi alat je na nivou Black&Decker-a od pre 30 godina. Meni je velika Makita brusilica (GA9020) kupljena 2010 godine crkla 2020 godine a korišćena je u amaterske svrhe. Dok je radila, radila je savršeno i baš je odavala utisak da je kvalitetna (ima snage, nije bila bučna). Crkla je iznenada. Nešto sam lagano sekao, bez opterećenja, zaustavio je da stavim ploču za brušenje, i kada sam je startovao doživela je nekakava stujni udar od koga se ploča odvrnula. Epilog je bi - izgoreo rotor.
Ja mislim da ovi sadašnji profi alati imaju ugrađene materijale koji brže stare nego što je to ranije bio slučaj. Oni sigurno izguraju garantni rok iako se intenzivno koriste ali ih vreme gazi bez obzira da li rade ili stoje.
 
Sadašnji profi alat je na nivou Black&Decker-a od pre 30 godina. Meni je velika Makita brusilica (GA9020) kupljena 2010 godine crkla 2020 godine a korišćena je u amaterske svrhe. Dok je radila, radila je savršeno i baš je odavala utisak da je kvalitetna (ima snage, nije bila bučna). Crkla je iznenada. Nešto sam lagano sekao, bez opterećenja, zaustavio je da stavim ploču za brušenje, i kada sam je startovao doživela je nekakava stujni udar od koga se ploča odvrnula. Epilog je bi - izgoreo rotor.
Ja mislim da ovi sadašnji profi alati imaju ugrađene materijale koji brže stare nego što je to ranije bio slučaj. Oni sigurno izguraju garantni rok iako se intenzivno koriste ali ih vreme gazi bez obzira da li rade ili stoje.
Jel pravljena u Japanu ili Rumuniji. Drugar ima Japansku ja Rumnsku. Delu je mi da ima dosta razlike u kvalitetu
 
Moja Ga9020, uzeta 2007-e, radila je podosta, prosle godine zamenjen rotor, a pre par godina i zupcanici, ali ja sam ih zeznuo mojom greskom.
 
Nazad
Vrh