Alati i radionice

Mislim da pulsne opcije isto podrzavaju samo jaci aparati . Preko 200a u migu ili tipa 28v i vise a to su uglavnom trofazni ?
 
Ventili na motorima su pravljeni iz 2 dijela , osovina nije neki skup celik ali pecurka jeste , tako da osovina ventila nije nista specijalno.

A vecina alata iz lidla su stvarno smece , ne vrijedi kupovati svrdla , pile/testere, ureznice ni nareznice i slicni alat, tu spadaju i izbijaci.
Daleko bolje je kupiti polovni profi alat tog tipa, normalno ako nije unisten.
Ne znam dal vredi okaliti ih?
 
Ne znam dal vredi okaliti ih?

Jedino ako nadjes neke pakistanske ili kineske koji su radjeni iz jednog metala , a da nisu bi metalni ventili, moguce i mtz da rade iz jednog , prije znam da su radili bi metalne ventile.

Ove bi metalne moras odsjeci pecurku i sad ako ima iznad pecurke isti materijal , treba da je kaljiv, ali uzmi sa rezervom jer je pecurka najvise termicki opterecena i nemam pojma na koju temperaturu se grije..

 
Poslednja izmena:
@MOMOSARIC Pa nzm,vidim ima hugong 200 pulsni ,evo ovaj dole.


A ovo ...pricamo o monofaznoj struji i maks amperazi,samo nzm jel ovo nesto kao kzubr pa lupaju cifre,ali spram cene bas i ne deluje tako,mada 100% na 350a bas ....ni vodeno hladjenje nzm koliko moze pomoci tu ...Deluje da je firma iz UK,nije china.Adress Unit 1 Lapdown workshops, Lower Lapdown Farm, Badminton GL9 1JE, United Kingdom
 
Radili smo u nekoliko navrata pulsno, i to zaista useca vrhunski. Zvuk je malo ružan..
Koristili smo Beler i Lorch, oba aparati klase cene preko 5k€..
2a54228b196702f450233e6f1d952c40.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Jedino ako nadjes neke pakistanske ili kineske koji su radjeni iz jednog metala , a da nisu bi metalni ventili, moguce i mtz da rade iz jednog , prije znam da su radili bi metalne ventile.

Ove bi metalne moras odsjeci pecurku i sad ako ima iznad pecurke isti materijal , treba da je kaljiv, ali uzmi sa rezervom jer je pecurka najvise termicki opterecena i nemam pojma na koju temperaturu se grije..
Mislio sam na one sekače, izbijače iz lidla.
 
Сећам се да сам некада давно, док сам ишао на феријалну праксу, видео да су у радионици секли спољне прстенове кугличних лежајева, носили их до ковачнице, где их је ковач исправљао, па су им брусили оштрицу и правили секаче.
 
Mislim da je to previše tvrdo i da je pitanje šta se desi kada pukne neki komad od tog sekača.Kod mene u firmi još dok sam radio u šećeranu su pravili sekače od ruske rebraste armature ali su imali kovački vatru i mislim da su je kalili na samom vrhu.
 
Сећам се да сам некада давно, док сам ишао на феријалну праксу, видео да су у радионици секли спољне прстенове кугличних лежајева, носили их до ковачнице, где их је ковач исправљао, па су им брусили оштрицу и правили секаче.
Taj hoce da pukne,i zabije se duboko.Imam komadic u ruci vec 15 godina,i jedan ispod oka ali taj sam vadio na hitnom hirurskom :ppozdrav:
 
Taj hoce da pukne,i zabije se duboko.
И мени личи на то да је материјал за лежајеве крт, али опет, био је у ковачкој радионици, па можда је и прошао кроз процес отпуштања, да не буде баш такав крт, какав је у оригиналном стању.
 
Mislio sam i pitati jel treba kaliti, a greskom napisao variti. A ko nema kovacku vatru , kad bi se naostrilo brusilicom , usijao vrh plamenikom , pa okalio ,bili bilo cemu?
 
Ne znam. Nisam stručan za te stvari (ja sam elektro struke), to sam video od oca kad je pravio (on je kovač).
 
Mislio sam i pitati jel treba kaliti, a greskom napisao variti. A ko nema kovacku vatru , kad bi se naostrilo brusilicom , usijao vrh plamenikom , pa okalio ,bili bilo cemu?
Bitno je samo da usjaš vrh. Da li ćeš to da radiš na kovačkoj vatri, sa plamenikom ili možda velikom lupom na suncu... manje više je sve jedno.
Jedino je važno da čelik ugreješ na odredjenu temeraturu (oko 800C°) gde kreće da sija naranžastom svetlošću i gubi magnetna svojstv i nakon toga ga naglo rashladiš.
Naravno potrebno je posle i da ga temperiraš kako ne bi bio previše krt.
 
@MOMOSARIC Pa nzm,vidim ima hugong 200 pulsni ,evo ovaj dole.


A ovo ...pricamo o monofaznoj struji i maks amperazi,samo nzm jel ovo nesto kao kzubr pa lupaju cifre,ali spram cene bas i ne deluje tako,mada 100% na 350a bas ....ni vodeno hladjenje nzm koliko moze pomoci tu ...Deluje da je firma iz UK,nije china.Adress Unit 1 Lapdown workshops, Lower Lapdown Farm, Badminton GL9 1JE, United Kingdom
Imam ga ja i koristim pulsno zavarivanje ima i dupli puls. Limovi od 5mm debljine bukvalno zajebancija za njega. Mislim na HUGONG.
 
Nazad
Vrh