Alati i radionice

Narucio i ja te sto se ne drze, juce stigla, nisam je jos namestio. Pokajao se cim sam je video, ogromna je. Na slici nije delovala tako velika, pola nece moci da pridje.
db90431749fa4e5555c00e36a68c18b0.jpg
bf85d808d10205bfb42d4a4576192fe4.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Вероватно оне које боље дихтују.

Него, наставак теме полица од материјала који се не користе по правој намени. Излетело ми међу предлозима о којакаквим конзолама за носаче каблова или како се већ зову, које користе за полице које се монтирају на зидове. За мене је то нешто потпуно ново, те конзоле. Ово је некакав преглед тих конзола и носача од неког електро.... ...мајстора. Свакоме остављам машти на вољу како може да се искористе за полице.

 
Ово је индустријска ствар, сам каже да је скупо. Веома је практично, али где то има, лако је русима поскидају са возова из Кине све што ваља а нама шта остане.П.С. из једног села (нећу да пишем којег) су заустављали возове и скидали тракторе на путу за Турску.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Narucio i ja te sto se ne drze, juce stigla, nisam je jos namestio. Pokajao se cim sam je video, ogromna je. Na slici nije delovala tako velika, pola nece moci da pridje.
db90431749fa4e5555c00e36a68c18b0.jpg
bf85d808d10205bfb42d4a4576192fe4.jpg
Koliko para? Jel postoji neka gumica tu? Ovako se ne vidi . Pitam se kako će da dihtuje. Takodje te kuglice mi deluju da je dosta ograničena veličina mazalica koje može da prihvati. Šta više mislim da samo jednu može?
Ja imam ovakvu:
Radi dobro. Zeznuo sam jedan set gumica, ali mojom krivcom. Treba voditi računa kada je postavljate da lepo legne. Takodje ne treba preterivati sa pritiskom na komresoru. Iako piše da je radni pritisak od 6-8 bara po mom mišljenju ne treba ići preko 5. Ako ne probije zapeklu mazalicu na 5 bara, neće ni na 10 bara, a gumice će se oštetiti.
 
Колко кошта сечење на CNC плазми, приближно. Данас сам био и Рашкој да ми нешто изрежу, имају ласер али немају ко да им ради, а човек који сече на CNC суботом не ради. Нисам их питао ни пошто је челик.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ma gde znam, izgubio sam volju i da je montiram kada sam video kakva je. Ova je ista kao i beta, samo sto je beta 5100, a ova je bila 2900. Verovatno ce i ova da curi svuda, jer i kada uhvate one kuglice mazalicu, opet moze da se krivi...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Нисам био јасан, на другом месту сече неки човек са плазмом, а он није радио.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Meni nije jasno samo da do danas niko nije izmislio krstene spojnice za crevo dekalamita, jos uvek na novim masinama ove sisice od pre 100 godina.
Pa vise masti mi izadje pored dok podmazujem nego sto ode gde treba...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
U Almexu sam kupio ručnu mazalicu komplet sa crevom i glavom za mislim 2.600 dindži.Mazalica radi radnju full, ako se desi da neće da probije zaglavi glavu ali neće da spadne nema šanse.
 
Imam na nekim masinama gde jako tesko probija mast, dugo vec o tome razmisljam, da li je veci pritisak kod ovih malih rucnih mazalica ili kod pneumatskih?
Razmisljam o kupovini one kineske od 100e...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
И ти си то приметио? :)
Da, ali mora da ima neku, ovako bi sve curilo sa strane . Evo na ovim slikama se vidi presek tako da ipak ima neka guma. https://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/glava-mazalice-sa-6-pinova-1750ta-beta/
Samo nisam siguran koliko je efikasna jer kod ove što je ja posedujem pritisak masti ujedno obezbedjuje i dobro zaptivanje. Kad poglednam konstrkciju ove , nisam siguran kako dihtuje. Al al aj nek je kolega proba pa da podeli utiske. Valda je ne prodaju za 50+€, a da mast curi na sve strane.

Mislim cena je realno skoro ko i ova moja cela narandžasta mazalica (85€) koja odradjuje posao sasvim OK. Ako još za te pare ne radi kako treba ...šta reći.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh