Alati i radionice

А да уместо "пробоја", купите сет тих мазалица, са разним пречницима навоја и угловима, па мењате ако не иде из прве? Ја купио неки такав сет и мењам чим нешто не иде.

Evo na ovim slikama se vidi presek tako da ima neka guma.
Ја је не видим на месту где би требало да дихтује. На оној какву имамо и ти и ја, знаш и сам да стоји гумица по ПС-у.
 
Нисам био јасан, на другом месту сече неки човек са плазмом, а он није радио.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Mire za secenje najbolje da vidis na licu mesta. Meni se desavalo kad kupujem vise da mi ne naplate to sto se sece. Negde naplate po kg bez obzira na duzinu reza, negde po duzini reza za odredjenu debljinu. Uglavnom nije tako skupo kolko vredi. Mislim na plazmu.
 
Što se tiče mazalica ima više modela i kvaliteta ,čelične ,mesingane itd i koliko sam primetio najveći je problem u tome da ona mala oprugica unutar mazalice nekako ispadne iz mazalice i kuglica koja nedozvoljava da se mast vraća iz podmazanog dela uglavnom začepi izlaz iz mazalice.Ovo se pogotovo odnosi na mazalice pod uglom,mada i ravne imaju problem.
U tom slučaju može pritisak biti i 10 bara, neće probiti...
 
Bacio sam oko malo na aku mazalice i vidim da odredjeni brendovi navode pritisak od 500-600 bari...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na najlon pijaci u NS gledao pre par dana bila jednu crvenu samo takva glava, a 1500 sa pola metra creva na njoj zavijeno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Те што не можете да пробијете скините их и прочистите их танком жицом и мазалицу и место где је уврнута.
 
Znam ja to brate, najgore mi je kad zurim (a zurim uvek) a ona nece da probije, samo da se ubije covek.
Odrzavanje i podmazivanje sam prvo morao da naucim da bih mogao da vozim...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ја раније пазарио сет тих избијача јер сам вазда кубурио са њима.

Е још да сам стигао да их употребим од јесенас... :)
 
Ventili na motorima su pravljeni iz 2 dijela , osovina nije neki skup celik ali pecurka jeste , tako da osovina ventila nije nista specijalno.

A vecina alata iz lidla su stvarno smece , ne vrijedi kupovati svrdla , pile/testere, ureznice ni nareznice i slicni alat, tu spadaju i izbijaci.
Daleko bolje je kupiti polovni profi alat tog tipa, normalno ako nije unisten.
 
Jel radi neko sa pulsnim aparatom za varenje,mig specificno ,treba mi dosta da se vari debeli materijali 5+mm,nemam trofaznu da bi koristio sprej transfer a citao nesto na netu kako je taj pulsni izmedju kratkog spoja i spreja po pitanju prodiranja u materijal ,kao ....Jel to tacno ?.
 
Nazad
Vrh