Alati i radionice

Mislis zbog ULLO rezima ili?
Zbog sistema?
Taj azot u komorama nije zezanje, vrlo je opasno i mora se voditi racuna!!!!


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Азот и амонијак, ко ради на компресорима мора да има добро знање. Код мене у фирми су ти мајстори фино плаћени.
 
Taj kondenzator sluzi za aktiviranje indukcionog releja za paljrnje svetla u komorama hladnjace, ja verujem da se to moglo resiti za naizmenicnim prekidacima ali verovatno standard hladnjace to ne dozvoljava!! Dal vlaga ili nesto drugo??
Stvarno nisam do sad bio u takvoj prici pa ne znam, a da se pohvalim prosle nedelje sam poceo da radim kao sef odrzavanja hladnjace i pratecih linija u Celarevu Delta je u pitanju i od sad verujem da cu vas pitati za mnogo stvari iz oblasti elektronike to stvarno nikad nije bila moja oblast interesovanja a sad sam primoran da neke stvari naucim




Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока

Da li si mjerio taj kondenzator , vecina malo boljih multimetara ima tu funkciju , prebacis grebenastu na ome i dugmetom na multimetru ukljucis na kondenzator , na dugmetu je i naslikan kondenzator, na displeju ti pokaze oznaku na kondenzator , prije kratko spojis zice na kondenzatoru da ga ispraznis i spojis pipalice na multimetru i poslije nekoliko sekundi ti pokaze kapacitet , nekad ti nece pokazati 2,xxx uF vec pokazuje u nF pa pokazuje 2xxx nF sto mu je 2uF , ako je kapacitet plus minus 25% kondenzator je vjerojatno u redu ako odstupa na manje , suh je ili ostecen i onda se mjenja , kako ti velicina ne igra ulogu trazi 450AC volti minimum i 2uF sa stopicama ili kao radni kondenzator.

Pre bi se reklo da ubija smetnje(iskrenje) koje proizvode indukcioni tereti drugim uredjajima(elektronici) na hladnjaci.
 
Азот и амонијак, ко ради на компресорима мора да има добро знање. Код мене у фирми су ти мајстори фино плаћени.
Na tim kompresorima i generatorima azota radi tehnolog
On i ja imamo kljuceve tih postrojenja niko treci!!
To su vijcani kompresori 16_24Kw i


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Elektroleum uzima neke stvari od mikroprinca pa ce ti tamo mozda biti jeftinije.
Da tačno slažem se u potpunosti s vama

💬 (Meni je sve jedno odakle mi dolazi ta i ta komponenta (S kog lagera, prodavnice) samo mi je bitno da mi dođe ta i ta komponenta koju sam poručio da mogu da završim do kraja popravke).

💬 Zato je najbolje imati viška ali desi se da baš u tom trenutku nemaš tu i tu komponentu (Iz razloga što je ugrađena kod nekog), zato ja konkretno vodim evidenciju komponenti (Imam, nemam 😀).
 
Poslednja izmena:
Slab sam sa znanjem oko elektro motora, na srafilici Bosch 12v pojavile se varnice iz motora na delu gde su cetkice, znaci li da je gotov?
Rastavio sam je, dosta metalnog spona je bilo, izduvao sam ali i dalje je isto.
Spasao bih je smeca ako je moguce, motor mogu sam da promenim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zavisi koliko je varničenje, ako je malo onda su možda samo četkice u pitanju ili zaprljan kolektor na rotoru (grafit sa četkica zapuši proreze između lamelica kolektora). Ništa te ne košta da pokušaš da rastaviš motorčić i očistiš kolektor, ujedno i vidiš koliko su potrošene četkice i da li mogu još da rade. Naravno tako ćeš odmah videti i namotaje rotora, da li su crni (izgoreni) ili su lepe bakarne boje (lakirani). Ja sam stavljao na forum slike rasklapanja motorčića baš iz 12V zelene Bosch šrafilice pa pokušaj da nađeš te slike ( u ovoj temi), a ako ne uspeš onda ih mogu staviti ponovo.
 
Slab sam sa znanjem oko elektro motora, na srafilici Bosch 12v pojavile se varnice iz motora na delu gde su cetkice, znaci li da je gotov?
Rastavio sam je, dosta metalnog spona je bilo, izduvao sam ali i dalje je isto.
Spasao bih je smeca ako je moguce, motor mogu sam da promenim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Odgovorio vam je @dobrodol samo da dodam još ako se pojavio Beli dim elektro motor je završio svoje

(Ako je pod garancijom odnesite ga u servis, ako nije onda morate da kupite motor)

1.jpg
2.jpg
951f79c7d206925268143130713231e0.jpg
Hff02cb80296447aea38470617922f13dZ.jpg


Link: Elektromotor 12V
 
Poslednja izmena:
Bilo je spona dosta, izduvao sam dobro, detaljno, i sad radi sasvim normalno, koliko ce, videcemo.
Hvala vam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh