Alati i radionice

Моје полице и нови радни сто, дебљина ових металних профила је 1,2мм, није лоше може доста да издржи. Даске су 3см, само ми треба онај зелени материјал за сто, где то има и како се зове. Колко кошта радни час за машинску обраду на стругу, кад радим не бих да дерем људе (треба неке одрати) а нисам докон да радим џабе. Ј
8360cd5cfb2da439b348da8b131a61ac.jpg
Ja sam ovako nešto slično napravio police samo umesto metalnih profila letve. Ukoliko je razmak veliki, problem nastane nakon nekog vremna daske krenu da se savijaju u sredini pod teretom tako da sam morao da ubacim još jedan stubić u sredinu.
Mislim da bi bez problema mogli CD profili umesto letvi ili čeličnih.
 
Kome ne bi odgovarao metalni radni sto ?.Neki deo trebas da rastavljas koji je sav zapekao npr,tu bude lupanja,cekicanja,brusenja,grejanja, ,nema tu drvo sta da trazi,ceo sto se rasklima i raspadne nakon par godina,plus ne mozes ni da varis na njemu...
 
Mirko tebi bi mozda vise odgovarao metalni radni sto. Ja sam tako napravio od plocevine, sparinga i cevi i to mi je i zavarivacki sto. Mnogo dobra stvar, sad bez njega ne bi mogo.
Radni sat 15-20 evra. Neke covek stvarno treba da odere, al ne ide.
Za sta spremas taj lancanik?
Koliko bo trbalo da platim obradu daski na abrihteru za ploču stola da kažemo 1,5m x 1m.
 
Ne znam Dule, drvenariju radim samo za svoje potrebe.
Inace sam savijanje daski po sredini na policama resio tako sto sam sa ceone strane da kazem "porubio" L profilom 40x40.
 
Код мене џабе, имам ја и метални и столарску тезгу ово ми је пети сто. Даске треба да су суве ( девет година на тавану) и дебеле, код мене су од смрче.
Ланчаник је за чекрк за рођака 60з 14000 дин.
Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Рођак има неке идеје, јел није много за ланчаник 14000. Челик c45.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Verovatno oce da iskopcava dobos ili lamele da mu stavlja. Na granici da bude mnogo. Seceni su jeftiniji, masinski ozubljeni tu negde, mozda malo manje.
 
Овај је машински озубљен, мислим да је цена прихватљива, сад цена готових чекрка прелази1000 евра. Оће канџу да укопчава бубањ. Он има већ чекрк са54 з па му се не свиђа а извлачи 20 кубика дрва годишње.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Како кажу стари, према свецу и тропар. За заваривање је најбољи метални сто, али ко не ради много послужи и дрвени спакован од палете и склопивог постоља. Кад се заврши посао макне се са стране да не смета.

Ја сам прије 2-3 године направио сто према својим потребама, мало се одужило док сам завршио, али је сад одличан за оно што мени треба.
Конструкција је доста јака (цијеви 40х40х3 mm, и угаони профил 40 mm), испуна су храстове даске сушене око 25 година. Простор испод стола је од исте храстовине, а изнад су борове и смрчеве даске на које качим алат и прибор.
Нађох једну слику док се радило, немам ниједну новију кад је затрпан.

2d4feaadff39ea7ca38b97f5d4c00a55.jpg


Знам, већина ће рећи да је сто неупотребљив за озбиљан рад, али код мене нема масне гвожђурије коју треба чекићати и гријати, овдје су главни алат лемилица и мултиметар.
На столу нема никаквих зазора у који могу упасти мали вијци или електронске компоненте, то ми је била мука код старог стола на коме је монтирана стега.
 
Е 'еб те се ви у Босну - имате увек под руком да бирате дасака по желеној текстури, а ја овде у Банату чувам и економишем и даске од тополе, а даске од оних пет трупаца борића посечених летос око куће, мазим и пазим као да су од злата. :ROFLMAO:
 
Ne znam tačno na kakvu primenu misliš (ako može link za video) ali smatram da mogu podneti odredjeno opterećenje.
Једва излопатао линк:


Гледам те профиле човековим рукама и капирам да су крући од оних код монтажних полица, које знају да ме изненаде како постану круте и стабилне када их саставиш.

Засигурно ћу да имам у виду и тај материјал ако будем смишљао неке полице или штогод слично.
 
Ове даске су сви мајстори отписали. Пробрало се што је било право за столарију, од пар комада направљен сто за испред куће, а ове биле криве и усукане да сам даске од 2-3 метра сјекао на комаде дужине 60-70 cm. Комшија их пропустио кроз дихтарицу и довео на исту мјеру, а онда је дошао лакши дио са уклапањем. Лакше ми је било ударити блажујку и добити равну површину, али је бољи осјећај кад нечему даш нови живот умјесто да оде у огрев.
 
Za te radne ploče su najbolje blažujke ili bosanke..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Blažujka je dobra zbog ulja i ostalih tekućina, ali hoće da gori :D Ja sam stavio gumu, onu za podove.Ne kliza,teško se seče,pa neće da se ošteti kad omane šrafciger ili skalpel i neće da gori, X puta odleti varnica i kao da ništa nije bilo.A dobra je i za elektroniku,nema statičkog naelektrisanja.
 
Blažujka je dobra zbog ulja i ostalih tekućina, ali hoće da gori :D Ja sam stavio gumu, onu za podove.Ne kliza,teško se seče,pa neće da se ošteti kad omane šrafciger ili skalpel i neće da gori, X puta odleti varnica i kao da ništa nije bilo.A dobra je i za elektroniku,nema statičkog naelektrisanja.
Jesi siguran da nema staticko elektriciteta ? Ne dolazi od stola nego sa naseg tijela.
 
Nabavi esd narukvicu 😁
Ne mogu ništa na rukama da nosim :D Samo smeta.

Od kad sam stavio gumu nema problema, a i uzeo sam neke antistatik krpice na Aliju pa protrljam ruke njima :D

A počeo pod stare dane da se interesujem za elektroniku pa kad kod nekog vidim nešto neispravno zaplenim :D Trenutno u ćošku radionice 2 TV-a,jedna mikrotalasna i tri laptop-a :D A bilo oko 10ak TV,jedan sam spasio ostali završili u kutiji za delove, koji neće da zatrebaju nikada :D

U Nemačkoj kupio punu kutiju Lap topova za 30€ žena se obradovala mislila da ispravni :D
 
Nazad
Vrh