Alati i radionice

Из Салаковца! ;)

Него, је л' се ко од вас занимао ненаменском употребом свих оних CD, UD, CW, UW плеканих профила за гипсане плоче и одговарајућих носача разних форми? Питам јер сам видео пре неки дан клип неког типа који је од тих профила направио стелаже за којекакав алат за своју радионичицу. Изгледа као интересантно и довољно чврсто решење за одређено оптерећење, али ја те профиле никад у животу нисам држ'о у рукама и не знам ни каквих их све врста има, па зато и питам.
 
Ако ћеш на њима да држиш балоне да хелијумом може, није тако слабо може да послужи ако остане од радова иначе се не исплати није јефтино. Ипак су боље оне готове, мада је и оно на граници између ,,плека" и фолије. Ономад сам правио од дасака, остало од шаловања.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Za stalaže koristiti kutije 40x40 ili bar 30x30 ili 20x40.
Ništa ružnije nema od smrskane stalaža od slabih profila.
Kada je napraviš 'ljucki' služi celu radnu karijeru.
Ja sam sebi uzeo u Metro-u neke stalaže nosivosti 250kg po polici(ukupno 5) dimenzija 90x45 visine 180.
Do sada uzeo 5-6 komada po 3500, uvek čekao akciju..
 
Ja sam kupovao onlajn nemi sajt policeonlajn ili tako nesto.
Bilo daaaaleko jeftinine nego da se pravi,mada je to kesa daleko ispod deklarisane nosivosti. Metali od pleka za oluke i tanje, a nekad uzivo vidim dobre cvrste.
Ove sluze svrsi drze hemiju ali ne bih vise kupovao dok ih ne vidim uzivo.
 
Из Салаковца! ;)

Него, је л' се ко од вас занимао ненаменском употребом свих оних CD, UD, CW, UW плеканих профила за гипсане плоче и одговарајућих носача разних форми? Питам јер сам видео пре неки дан клип неког типа који је од тих профила направио стелаже за којекакав алат за своју радионичицу. Изгледа као интересантно и довољно чврсто решење за одређено оптерећење, али ја те профиле никад у животу нисам држ'о у рукама и не знам ни каквих их све врста има, па зато и питам.
U srećna vremena kutija 30x30 i poklopci sanduka za municiju tačno se uklopili,a imaju i "ivice" pa mogu i sitne stvari da se drže bez da se otkotrljaju :) ispod ojačano šparingom i možeš da stavljaš šta hoćeš.Cela jedna strana radionice je odradjena u jednu veliku policu.I ankersiana i za pod i zid.

U ostavi sam u tri zone na tri zida radio police onim "L" profilima iz Woby haus-a tiplovani u zid,gore obična čmova daska, samo orendana i lakirana.Peo se i ja po njima i nisu mrdnule.Trajale par godina onda se javio problem daska krenula da se suši,pa se izvitoperila po sredini celom dužinom,pa sam menjao nekim daskama iz Uradi sam,koje još nisu mrdnule.

Te kupovne ne vrede ničemu,ako će ozbiljno da se koriste.
 
I ja imam slicne police na 3 zida ,od do , sve od L profila ,mislim2x2 i iverica daske postavljene nekih 40ak ilo 50cm siroke. Drze sta god treba tereta , a penjem se ako zatreba uz njih.
 
Из Салаковца! ;)

Него, је л' се ко од вас занимао ненаменском употребом свих оних CD, UD, CW, UW плеканих профила за гипсане плоче и одговарајућих носача разних форми? Питам јер сам видео пре неки дан клип неког типа који је од тих профила направио стелаже за којекакав алат за своју радионичицу. Изгледа као интересантно и довољно чврсто решење за одређено оптерећење, али ја те профиле никад у животу нисам држ'о у рукама и не знам ни каквих их све врста има, па зато и питам.
Ja neću da se složim sa ostalim komentarima i mislim da je to apsolutno izvodljiva ideja. Ne znam tačno na kakvu primenu misliš (ako može link za video) ali smatram da mogu podneti odredjeno opterećenje. E sad zavisi na koji način i za šta se koriste. Pogotovo ovi CW i CD kada se uzme u obzir težina i cena verujem da mogu podneti dosta opterećenja ako se postave kako treba.
U svakom slučaju zanimljiva ideja i verujem bolja opcija nego ne znam, letava za pravljenje polica.
 
Моје полице и нови радни сто, дебљина ових металних профила је 1,2мм, није лоше може доста да издржи. Даске су 3см, само ми треба онај зелени материјал за сто, где то има и како се зове. Колко кошта радни час за машинску обраду на стругу, кад радим не бих да дерем људе (треба неке одрати) а нисам докон да радим џабе. Ј
8360cd5cfb2da439b348da8b131a61ac.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Mirko tebi bi mozda vise odgovarao metalni radni sto. Ja sam tako napravio od plocevine, sparinga i cevi i to mi je i zavarivacki sto. Mnogo dobra stvar, sad bez njega ne bi mogo.
Radni sat 15-20 evra. Neke covek stvarno treba da odere, al ne ide.
Za sta spremas taj lancanik?
 
Nazad
Vrh