Alati i radionice

Ima bolja stvar za roštilj,ne znam kako se to zove,al se stavi ugalj u njega,liči na veliku kriglu,potpališ odole,i za kratko vreme se ugalj zažari štogod...nikako da naletim opet na to čudo da pazarim...
Za roštilj dovoljan i industrijski fen, samo kad se potpaljuje napraviš lopticu od ubrusa,dobro je natopiš uljem zapališ, malo produvaš fenom i razgori se kao blesavo :D
 
Ima li neko nekog majstora koji remontuje kompresore? Imam Trudbenik E4N2 kompresor (dvoklipni kompresor vezan direktno na elektro motor,nema remenice) problem su mi ventili u glavi tj. pločice ventila.
Za sve koje sam čuo traže za reparaciju 20€ po ventilu,meni malo puno...a opciju da mi pošalju samo pločice (liče na tanke čelične podloške) niko ne prihvata,ne znam zašto?
Svaki ventil bi trebao da ima po 4 pločice,dve kao opružne i dve ravne.
 
Ја планирам да га купим за распиривање роштиља. 😁
Ja za tu namenu koristim
0040519_fen-na-gril.png
description_https-cdn-shopify-com-s-files-1-0575-8058-5169-files-ezgif-com-gif-maker-4-ed9d5384-f1ab-4043-abc7-8dcae31a2f61-480x480-gif-v-1634218402_02_480x480.gif

2.jpg
3165140776332%20(2).jpg
 
Svi već zaboravili na šapurine izgleda...
Moj recept za potpalu roštilja.
Sipaš jednu kantu šapurina u roštilj. Zaliješ sa tri supene kašike euro dizela i upališ. Kada se vatra rasplamsa zasuti ćumurom, sačekati 10 min da se ugalj upali i peći roštilj do mile volje...
Prijatno!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Svi već zaboravili na šapurine izgleda...
Moj recept za potpalu roštilja.
Sipaš jednu kantu šapurina u roštilj. Zaliješ sa tri supene kašike euro dizela i upališ. Kada se vatra rasplamsa zasuti ćumurom, sačekati 10 min da se ugalj upali i peći roštilj do mile volje...
Prijatno!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Tesko je naci toliko sapurina danas.
 
Imam jos mozda 3m3 na tavanu u dzambo vrecama stoje vec 5_6god koristim za rostilj i kad topim mast
Chuka je zakon!!!

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Komsija skuplja ispod ovaca, balira im kuruzovinu, ja ne hranim kukuruzovinom pa ce mi biti jedina opcija za kombajnom

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Jel moguce da trofazni motor ima samo 120 w ?

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
Imam nesto takvo i ta se muci sa 6mm svrdlom na najmanjoj brzini, ti mali motori pise potrosnja a ne snaga na vratilu , moras sensitivno sa njom 8-) ,nece ti bas nesto puno pomoci u bravariji inace potpisani kinez , i ako pise made in germany. Na moju neko stavio pravi borfuter od 16mm , zato sam je i kupio , platio koliko vrijedi taj borfuter . Inace imam i dalmstro MK3.
 
Ima bolja stvar za roštilj,ne znam kako se to zove,al se stavi ugalj u njega,liči na veliku kriglu,potpališ odole,i za kratko vreme se ugalj zažari štogod...nikako da naletim opet na to čudo da pazarim...
Nemoj, nije to toliko dobro, imao sam ja. Nisam ga koristio jer nisam bio zadovoljan. Brener je majka kad god imaš mogućnost
 
Ima li neko nekog majstora koji remontuje kompresore? Imam Trudbenik E4N2 kompresor (dvoklipni kompresor vezan direktno na elektro motor,nema remenice) problem su mi ventili u glavi tj. pločice ventila.
Za sve koje sam čuo traže za reparaciju 20€ po ventilu,meni malo puno...a opciju da mi pošalju samo pločice (liče na tanke čelične podloške) niko ne prihvata,ne znam zašto?
Svaki ventil bi trebao da ima po 4 pločice,dve kao opružne i dve ravne.
Jel si probao ovde. https://www.facebook.com/p/Rezervni-dijelovi-za-Trudbenik-100076383342810/

Ako baš ne možeš da doćeš do delova možeš pukušati sa poliranjem mad ovo su česti komresori tako da ne bi trebalo da bude problem naći deo.
 
Ima li neko nekog majstora koji remontuje kompresore? Imam Trudbenik E4N2 kompresor (dvoklipni kompresor vezan direktno na elektro motor,nema remenice) problem su mi ventili u glavi tj. pločice ventila.
Za sve koje sam čuo traže za reparaciju 20€ po ventilu,meni malo puno...a opciju da mi pošalju samo pločice (liče na tanke čelične podloške) niko ne prihvata,ne znam zašto?
Svaki ventil bi trebao da ima po 4 pločice,dve kao opružne i dve ravne.
Ako je 20e puno..... Pa kutija cigara je 5e.....
 
@dobrodol Traktorsku gumu sa tim ?.Pa auto gumu duva dosta duze nego sto bih voleo a ne mogu zamisliti koliko treba neku vecu gumu ,prikolica i slicno,ne daj boze traktorsku da naduva ....Kompresor radionicki je za te stvari a ta mala igracka je za auto da stoji za ne daj boze,nista drugo.
Živ ti ja... :p
Naišao ja letos jedno veče motorom kod zeta po neki moj alat, jer rukama daješ a kad ti zatreba (ako ne zaboraviš gde ga je) nogama vraćaš, i on 'ladno tim malim sokoćalom pumpa zadnju gumu od traktora !!!!
Valjao sam se od smeha !!!
Nisam ostao da vidim krajnji rezultat, samo tvrdim da je kompresorčić i dalje u funkciji....😃
Ja koristim kompresore od frižidera i zamrzivača , na 220v, e taj je u stanju da napumpa potpuno praznu zadnju gumu od traktora , bukvalno dok ne eksplodira...
A kako to znam, e to je već poseban materijal za drugu priču....🍻
 
Al' samo na toplom, na hladnom neće da krene. Pre nego sam stavio u funkciju pravi kompresor koristio sam jedan taj mali iz frižidera. Može da radi satima bez problema, nema protok al' zato može da nabije pritisak kakav hoćeš. Doduše ja sam ga koristio za gume od apenca i biciklova, ne za traktorske (tu sam koristio Rakovicu). Stojao je u garaži i preko leta nema problema, ali kad smrzne onda ne može da krene. Mada slična je priča i sa ovim velikim, ne voli hladno...
 
Nazad
Vrh