Alati i radionice

Izbegavajte frižidere za velike gume i traktorske kompresore koji bacaju ulje. Ulje završi u unutrašnjoj i onda je gotova.
Taj iz frižidera kompresor smo koristili za izbijanje klipova iz Ladinih, Zastavinih i ostalih zarđalih kočionih cilindara-klešta, za to je ko izmišljen. Protok nikakav al zato pritisak jebitačan.
 
Ako je 20e puno..... Pa kutija cigara je 5e.....
Ma nije mi samo to već svi nešto palamude kao ide dve pločice i slično a čovek koji je radio u fabrici kaže da na usis i potis ide 4 pločice i da su sve iste...
Jel si probao ovde. https://www.facebook.com/p/Rezervni-dijelovi-za-Trudbenik-100076383342810/

Ako baš ne možeš da doćeš do delova možeš pukušati sa poliranjem mad ovo su česti komresori tako da ne bi trebalo da bude problem naći deo.
Nisam siguran da li sam probao ovde,na linku koji si postavio ja ne vidim neke podatke o prodavcu,našao sam nekog baš u Doboju ali ni on nebi slao samo delove ventila...
Naravno da bih sam poravnao i polirao tela ventila ali pločice-podloške su problem,neke su pukle a uglavnom neke nisu ni stavljene prilikom ko zna kada rađenog servisa...
 
Vidi na olx.ba, jedan cak i pravi po uzorku te plocice.

Jel imate preporuku za ureznice? Nista profi necu raditi
 
Onda sovjetske pijacarke (najlon) direktne (samo 1 ide) i nema brige

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
@SDF ,tamo sam i našao tog iz Doboja ,Jovan se zove,i on bi hteo da donesem moje pa da ih reparira...probaću ga opet zvati...
 
Stigle masine, mig/mag i mma/tig, sasvim korektni aparati, mada je i cena solidna..
368e8b2dbde4fbf44d3aba14baed5ede.jpg
518759099b236249440f213e84ff88f6.jpg


Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 
Konačno stigla prinova 🍻
Bure 200 l, motor 3kw, protok 510 l/min, pritisak 10 bari. Pohvala za firmu iz Novog Sada, skoro sve modele imaju na stanju tako da moze sve uzivo da se pogleda i isporuka na kućnu adresu.
Dok sam stigao kuci i popio kafu, njihov radnik je vec bio kod mene sa kompresorom.

 
Gde da nabavim ovakav kondenzator
Mora biti sa kablovima
b3bb36726ce327423856c13f51d839f2.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Gde da nabavim ovakav kondenzator
Mora biti sa kablovima
b3bb36726ce327423856c13f51d839f2.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Ja sam takve narucivao iz mousera italija ali od 2,5uF 20(25)mm x 50mm , a ovaj je jos manji gabaritno , ovi moji su isli u pumpe centralnog , ovi koje sam mogao nabaviti ovdje nisu fizicki stali u kutiju, inace ako ti velicina ne igra ulogu kupi one sa stopicama od 2uF radne i stavi zice na kondenzator.
 
Taj kondenzator sluzi za aktiviranje indukcionog releja za paljrnje svetla u komorama hladnjace, ja verujem da se to moglo resiti za naizmenicnim prekidacima ali verovatno standard hladnjace to ne dozvoljava!! Dal vlaga ili nesto drugo??
Stvarno nisam do sad bio u takvoj prici pa ne znam, a da se pohvalim prosle nedelje sam poceo da radim kao sef odrzavanja hladnjace i pratecih linija u Celarevu Delta je u pitanju i od sad verujem da cu vas pitati za mnogo stvari iz oblasti elektronike to stvarno nikad nije bila moja oblast interesovanja a sad sam primoran da neke stvari naucim




Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh