Alati i radionice

Hteo sam da kupim stubnu busilicu, nemam neku preteranu potrebu, ali planiram malo vise da se bavim bravarijom, pa nek se nadje. Imam tu blizu da uzmem neku slovenacku polovnu, za 7000 din. 1.2 kw trofazni motor, 13 mm burgija. Ne deluje mi losa kupovina, e sad sta vi mislite.?
fc456a6b42c4711d1820d1c371c09199.jpg


Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
Na slici piše 0,12kW, što će reći 120W. Inače za te pare vredi.
 
Ma sve ista kineska s...nja. Imam neku slicnu . Radila je doskora kako tako . Odjednom nece vise . Prvo je krenulo tako sto nije htjela da krene , samo zuji dok rukom ne pokrenes glavu ,u koju stranu pokrenes u tu vrti i onda busi. Sad zavrti ali rukom ju zaustavis i samo zuji. Nezavisno od remena . Jel to znaci da je motor crko?
 
1.2 kw trofazni motor....
Na slici piše 0,12kw ili ti 120W.... To je bukvalno igračka pa to nije ni za šta.... Zato je verovatno i takva cena.... Verovatno samo da je se reši.... Po meni loša kupovina.... Ručne kineske imaju bar 500w pa kada je stisneš malo ona plače....Teško da će ta sa 120w moći da buši bilo šta sem drveta i nekih limova....
 
Kinezi su cudo.
U mom selu imaju i ploce za brusilice.
70din komad.
Jos made in Germany
Оооо ја сам се тих, од када су се појавиле пре шес'-седам-осам година појавиле, натрошио само тако. Нису ни по чему, барем по мом мишљењу, различите од неко просека, чак ако делим плоче на добре и лоше, могу да их ставим у прву групу. Највећа мана, по мени, је што им је отвор у средини за неки део милиметра тешњи за оне две шајбне на некој од мојих брусилица, којима се плоча фиксира.
 
Jel moguce da trofazni motor ima samo 120 w ?
Ма 'ебе ти се за мотор! Ако остала "браварија" на њој нема узражене похабаности, ја бих је узео и накалемио јачи мотор, а стари користио да подупреш капију да се не затвори док излазиш колима из авлије. Овако на први поглед, "хардвер" јој је за три класе јачи од конфекцијских кинеских сличних димензија.
 
Ма то и кажем - та прапотопска словеначка изгледа много стабилније од оних кинеских малих стубних конфекцијских бушилица које се продају за 100-150 евра, код којих само мењају боју и налепницу марке по жељи.
 
A za veliku brusilicu prvi put uzmem wurth ploce i nesto cudno primijetim.
Cijevi pravougaone 3mm sijece kao sir. Znaci nenormalno brzo , nikad dosad nisam imo plocu koja tako brzo reze , al za cudo ni ne trosi se brzo .
Medjutim ,opet , deblji lim plocu recimo 10mm , 20mm .. jako sporo. Sporije nego druge ??
Meni su se ovi iz lidl pokazali dosta dobro. Plus su dosta jeftini kad se uzmu u tom pakovanju od više komada.
 
Hteo sam da kupim stubnu busilicu, nemam neku preteranu potrebu, ali planiram malo vise da se bavim bravarijom, pa nek se nadje. Imam tu blizu da uzmem neku slovenacku polovnu, za 7000 din. 1.2 kw trofazni motor, 13 mm burgija. Ne deluje mi losa kupovina, e sad sta vi mislite.?
fc456a6b42c4711d1820d1c371c09199.jpg
Deluje malo bolje od kinskih. Nego mi nije jasno to za snagu motora. Mislim da je monofazni.
 
Covek kaze da je trofazni, a I na snimku sto mi je poslao vidi se trofazna uticnica. Trebalo bi ipakzda je bolja od kineskih.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Sestra kupila u Mere-u u Rumi, pretprošle godine, još uvek radi a svi ga u kući drndaju, + komšija sa biciklom na struju,3 auta , traktor, prikolica...
Ja se nakanjujem da pazarim, ali čekam nekako da njihov cerkne pa da odustanem..😂
Ma po svemu sudeći, izgleda dobra stvar...😎
 
Ima bolja stvar za roštilj,ne znam kako se to zove,al se stavi ugalj u njega,liči na veliku kriglu,potpališ odole,i za kratko vreme se ugalj zažari štogod...nikako da naletim opet na to čudo da pazarim...
 
@dobrodol Traktorsku gumu sa tim ?.Pa auto gumu duva dosta duze nego sto bih voleo a ne mogu zamisliti koliko treba neku vecu gumu ,prikolica i slicno,ne daj boze traktorsku da naduva ....Kompresor radionicki je za te stvari a ta mala igracka je za auto da stoji za ne daj boze,nista drugo.
 
Nazad
Vrh