Alati i radionice

A za prepelicu?:)

Jel ima neko ovakav termometar? Da li ste ga testirali naspram nekih skupljih?
Ne bas isti, slican, kostao nesto preko 1k pre par godina, i od kad ga imam nikad mi nije ostalo zivo pecenje ni na najdebljim mestima ;) Zabadam gde treba i pratim, kad dodje na potrebnu temperaturu tjt sigurno je peceno..
 
Има ли ко искуства са алатима произвођача (или само трговца) Текомастер? Добио сам прије пар дана доста ручног и електричног алата, међу њима и сет насадних кључева. На прву дјелује квалитетно, завршна обрада задовољавајућа, па чисто да знам колико сам дужан. :)
f259b1c25666a50ed9bc3b613b439ef7.jpg
Tecomaster moj stari kupio 79god 350kg polovnog alata TECOMASTER i SAM neki iz sela dovlacio iz francuske
SAM je danas PROXXON
Zavrsio zanat pa se castio
Jos uvek imamo dosta ok kvalitet skroz





Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Bese kausticna soda za rastvaranje ulja u hladnjaku ?.
Kontam da je za bakarne hladnjake ok,za aluminijumske bas i nije ?.Ima li neko sredstvo za ispiranje alu hladnjaka od ulja ?.
 
Poslednja izmena:
Negde sam citao da nagriza aluminijum ,nzm jel to tacno ....
Nasao sam na netu neka sredstva od Liqui Molly-a i slicnih pa cu verovatno to uzeti,uz vrelu vodu,valjda ce razbiti taj kao mulj od ulja unutar hladnjaka.Hladnjak je van masine,znaci nekako buckanje i slicno ....
Sad sam po slikama video,nisam bio siguran,koristio sam prosle godine kausticnu sodu za pranje jednog hladnjaka od ulja spolja,sav je bio zabetoniran,uspelo odlicno,ali sam koristio i perac za pranje direktno u kadi pod vodom kroz sace sam usmeravao mlaz,2 kile kojecega masnog izaslo iz saca ....
 
А зашто не направите пробу да ли неки конкретан агенс нагриза различите материјале - у неко поуздано отпоран суд сипати тај агенс, па убацити комад гуса/челика, алминијума, бакра, гуме од семеринга и шта већ може да се нађе у расхадном систему, па оставити на пар дана у топлом.
 
Znam,i to cu mozda uraditi ako koristim nesto sem gotovih proizvoda za ciscenje,ali opet ima mnogo legura razlicitih.Koliko ja mislim barem ....nije svaki aluminijum isti.Hladnjak ima i livenog aluminijuma na njemu i toplovaljanog i ekstrudiranog,ko zna jel to sve isto ...
 
Kremator
Moj djed bio nepismen covek 28godiste rabadzija (kirijao sa konjima)
Igrom slucaja 1972 kupi rusa T40 medju prvim traktorima u selu nije znao nista ni sta je traktor niti kako se radi sa njim deca naucila pa vozila pa i njega ucili
Nit je tad bilo majstora ni cuda njemu bio los alnaser pa zimi jadnik lozio vatru pod motor da lakse upali i drzao ga pod supom
Dok nije bila jaca vatra pa uhvatio i rus i supa sa klipom kukuruza gore
Tad mu neko rekao da zameni alnaser i on to uradi i nikad vise problem

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Мој отац је био мало писменији( 2 разреда о.ш.). Кад је купио трактор 1968 то је дуго је био једини трактор у широј околини(ТЕ20). Неко га је погрешно научио, или није разумео, радио је неко време у Банату (ПИК Тамиш), није дао да грејач букне, то не ваља, а старт спрејом је прскао главу да је загреје. Трактор је стајао на низбрдици. Имао је 3-4 покушаја да упали док не дође у раван, онда комшија хвата волове па узбрдо. Процедура иде овако: прво пумпица, па грејач, онда се убацује у 4. Брзину, залеће се , завергла на дугме и пушта квачило. Ако се појави облак дима срећи нема краја, нема гурања.
Једино лоше на том трактору је било пуњење акумулатора, тадашњи акумулатори су били лошији. После сам ја то средио и палио је из прве.
Велико је не знање и незаинтересованост за рад код људи, све раде без воље као за другога.....

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Mislis na rotacione lasere ove za gradjevinu,zemljiste itd ili ove za sobe i slicno,sto je bilo i u Lidl da se kupe ?.
 
Nazad
Vrh