Alati i radionice

Posle svih isprobavanja nove led tehnologije, kod mene i dalje ostaje stara dobra fluo cev.
Koliko na njoj piše toliko svetlosti daje, nema prevare kao sa led svetiljkama.
Ja još nisam našao led prijatniji za oči od stare sijalice ili fluo cevi.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Led je kurva, vremenom slabi i ako si stalno u tom prostoru, ne primetis da je oslabila svetlost. Jedino kada promenis lampu. Nekima sporije slabi svetlost nekima brze
 
Sta onda uzeti za halu 5m visine da bude ok osvetljenje ako led ne valja??
Ko kaže da led ne valja :D

Ali teško je osvetliti radionicu da bude prijatno za oko,a da bude dovoljno osvetljeno za pipave poslove.

Ja imam glavnu rasvetu koja 4500k, za pipave stvari ima poseban ugao gde je 6500k, a radni sto je posebno osvetljen.

I naravno moraš da se igraš kad postavljaš gde pada senka pa da pokušaš da je izbegneš ili da bude tamo gde ne smeta.

Glavno svetlo su mi led strele,ostalo gde treba jaka svetlost sijalice,jer strele imaju veliki ugao disperzije svetla pa nisu za pipave poslove.
 
Posle svih isprobavanja nove led tehnologije, kod mene i dalje ostaje stara dobra fluo cev.
Koliko na njoj piše toliko svetlosti daje, nema prevare kao sa led svetiljkama.
Ja još nisam našao led prijatniji za oči od stare sijalice ili fluo cevi.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Донекле сте у праву, али покушајте да замените флуо цеви, лед цевима- прогледаћете, јер дају више флукса, а старе флуо цеви временом слабе. Просто је- из флуо арматура избаците стартер и свака двострано напојена лед-цев ради. ОБАВЕЗНО је тражити од трговца температуру боје светлости око 4000-5000 Келвина. Не наседати на оно- хоћете ли белу или жуту? Оне од 6500 Келвина су уствари плавкасте и умарају очи, а оне око 3000 Келвина су жуте- и опет умарају очи. Позз..
 
Ko kaže da led ne valja :D

Ali teško je osvetliti radionicu da bude prijatno za oko,a da bude dovoljno osvetljeno za pipave poslove.

Ja imam glavnu rasvetu koja 4500k, za pipave stvari ima poseban ugao gde je 6500k, a radni sto je posebno osvetljen.

I naravno moraš da se igraš kad postavljaš gde pada senka pa da pokušaš da je izbegneš ili da bude tamo gde ne smeta.

Glavno svetlo su mi led strele,ostalo gde treba jaka svetlost sijalice,jer strele imaju veliki ugao disperzije svetla pa nisu za pipave poslove.
Ma necu ja tu nista pipavo da radim po mraku.. Tu su spakovane masine pa da imam cisto kad nekad nesto zatreba da ne tumaram po mraku, eventualno da mogu da podmazem tanjiracu, drljacu, plug...
 
ОБАВЕЗНО је тражити од трговца температуру боје светлости око 4000-5000 Келвина.
Вазда сам куповао ЛЕД изворе који дају 2700-3000-или слично Келвина, али једном приликом имао сам избор да купим плафоњеру од 4500 или 6500 Келвина. Изабрао сам ону од 4500 Келвина мислећи да сам правио мање лош избор, али сам био пријатни изненађен колико тих 4500 Келвина "не боду очи", тако да бих могао и ја да препоручим ЛЕД са толиком темпетаруром боје.
 
Ma necu ja tu nista pipavo da radim po mraku.. Tu su spakovane masine pa da imam cisto kad nekad nesto zatreba da ne tumaram po mraku, eventualno da mogu da podmazem tanjiracu, drljacu, plug...
Za tu visinu po meni samo led reflektori, 50-100w.
Imas i na stranici posle halu isto sa 100w odradjena
 
Sta onda uzeti za halu 5m visine da bude ok osvetljenje ako led ne valja??
Može te šine samo trebaš naći odgovarajuće. Kvalitetan LED, dobra refleksija i da rade na većem naponu. daću ti savet kad završim sa ovim što radim. Ili mislim da je sa dananjim LEDovima moguće dobro osvetliti jer su napredovale dosta. Problem je samo naći odgovarajuću
 
Kod mene u radionici od 64 kvadrata 8×8,4m visine ima ukupno 8 led reflektora od po 50w i nije ni blizu dovoljno za neki "pipaviji" posao.
Koliko ti je visina? 8m ili 4?Kontam da je 4. 8 bi bilo previše. Probelem sa reflektorima je što daju lokalizovano svetlo. Sa dobrim šinama, lepo rasporedjenim oko 1000w snage mogo bi to da osvetliš da valja i da nemaš senke.
 
Nazad
Vrh