Alati i radionice

Imam termometar. Inače grejemo u oraniji vodu i nikada nisam omasio temp. Samo sklizne. Ali ovo mi je veće i brže pa kontam da mogu vise komada da osurim caskom a i veća količina vode. Mislite da će var puci od toplote?
 
Гус је зезнут материјал, хоће да пукне и на здраво. Мислим да ће то држи неку нормалну ватру, поготово кад је вода унутра. Пробај ништа те не кошта.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Napravi ovako nešto i da te glava ne boli....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Nije meni problem okretanje, mali su prasići. Već samo da u tome grejem vodu i osurim. Posle se vadi na sto i završi. Nešto slično kao ove surilice što drže određenu temperaturu.
 
Nema matematike da kupis original surilicu?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nešto razmišljam oko tog šurenja. Ako je idealana voda za šurenje oko 90 C°dok je vedretom prebaciš u karclicu ona padne poprlično. Pogodovo što svinja i karlica razlade vodu.
 
Gledao sam vise puta neke Leskovcane sto kolju prasice kako ih sure. Voda u kazan, a vatru bas slabo loze tako da nema sanse da se voda mnogo ugreje, a osure ih samo tako. Da li stavljaju neku hemiju, sta li je u pitanju stvarno mi nije jasno?
 
Covek hoce da lozi vatru ispod kade, tako da mora da se na neki nacin zavari...
svakog januara sa drugarima idem na zimsko kampovanje. Jedne godine sam napravio 'foru' i poneo tucanu kadu koju sam digao na cigle ,napunio kanalskom vodom i podlozio vatru ispod. Bio je to hit, sauna na minusu. Cep od obicne tegle sam poravnao cekicom i crvenim silikonom zalepio na mesto cepa. nikakvih problema nije bilo a bome se vatra posle kupanja nagrejala skoro do vrenja...
 
Mislite da nnije veća temp od 300c? A iskreni polovne su po 2000e.a za prasad temp od nekih 78c sa nekih 10-15l osurim.
 
Dok ima vode nema problema.
Na parnim lokomotivama ima čep na dnu bačve. Zovu ga olovnjak jer je od olova. Ispod njega gori vatra i ne istopi se. Tek ako ostane skoro bez vode onda se istopi i tako ugasi vatru da spriječi oštećenje kotla.
Kao mali sipali smo vodu u onaj celofan sa kutije cigareta i stavljali na peć. Voda prokuva a celofanu ništa. I nevidi se da je bio na ploči.
Na "jube tube" ima snimak gdje direktno na vatri prokuvavaju vodu u flaši od kokakole. Naravno plastična.
Tako da...
 
Nazad
Vrh