Alati i radionice

A kod mene na kzburu za 2.5 treba da je na displeju 380-400 a za 3.25 mora do kraja da okrenem tockic na oko 500

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Moj WALMER 180 A je posle mozda 6-7 godina koriscenja poceo da pokazuje na displeju neku bezveze amperazu. Recimo nekad pokaze i 300 A ili nekad na istom polozaju potenciometra pokaze 20 A, a sledeci put 150 A. Uglavnom znam po polozaju potenciometra da ga nastelujem tako da uopste i ne gledam sta pise, a bitno je da dobro topi elektrodu.
 
Kod mene na kinezu (Boxer sa Supergoldyja) je potenciometar nakon određenog vremena počeo pokazivati normalnije. Kao nov ja za uspješno zavarivanje s 2,5 elektrodom pokazivao 120-130 A, a sada istu elektrodu tali bez problema kad je na displeju 80 A.
Problem bude ako prestane taliti elektrode.
Da se razumemo ovaj aparatić kao i svi ovakvog kalupa su stvarno dobri.... Prvo mali su i lako ih je preneti drugo švajsuje kao lud... Ja sam sa takvim aparatom vario osovinu na maloj prikolici i mogu da ti kažem da je salio var neverovatno dobro.... Međutim izgleda mi da sam ga tom prilikom preopteretio i digitalni potenciometar mi sada ludi nikad ne pokazuje stalnu amperažu... Doduše može se s njim variti ko zna odprilike amperažu po ruci i topljenju...

Poslato sa RMO-NX1 pomoću Tapatoka
 
Moj WALMER 180 A je posle mozda 6-7 godina koriscenja poceo da pokazuje na displeju neku bezveze amperazu. Recimo nekad pokaze i 300 A ili nekad na istom polozaju potenciometra pokaze 20 A, a sledeci put 150 A. Uglavnom znam po polozaju potenciometra da ga nastelujem tako da uopste i ne gledam sta pise, a bitno je da dobro topi elektrodu.
И на мом старом варстроју 160/180 су се обрисале ознаке па онако офрље подесим амперажу, а како користим само један тип електрода ради без проблема. По потреби мало смањим или повећам, али завршава посао.
Највећи ми је проблем што га код куће користим на 380V, а кад негдје одем на 220 па док убодем колико треба повећати/смањити.

Годинама се накањујем да исцртам нову скалу јер имам струјна клијешта, али увијек сам у журби па то остаје да чека. :)
 
Има ли ко искуства са алатима произвођача (или само трговца) Текомастер? Добио сам прије пар дана доста ручног и електричног алата, међу њима и сет насадних кључева. На прву дјелује квалитетно, завршна обрада задовољавајућа, па чисто да знам колико сам дужан. :)
f259b1c25666a50ed9bc3b613b439ef7.jpg
 
Мени личи на сетове какви су се производили пре 30-40 година. Ја бих рекао да им је цена онолика колика је цена обичног аматерског алата данас.

Имам и сам сет неке немачке трговачке фирме са једном полуцоловном рацном конструкције каква је на тим са твоје фотке - вазда сам је мрзео и њен кљакав механизам.
 
Imam neku tucanu kadu. Naime hoću da je iskoristim za surenje prasića, da grejem vodu ispod nje i da u njoj surim gice. Čime zavariti onaj donji otvor. Kojom elektrodom?
 
A зашто да вариш и мислиш да ли ће да држи, да ли ће да прсне вар или када? Ја бих прво покушао са којекаквим чеповима, са све дихтунзима и фиксирањем вијком или више њих. Ако никако не ради та браварска варијанта затварања отвора на кади, тек тада бих тражио заваривачко решење.
 
Nazad
Vrh