Alati i radionice

Mislio sam da je veći lom u pitanju. U tom slucaju prvo dobro pregledaj oba adaptera za udvajanje da li imaju jos pukotina. Da li su ti spoljni točkovi u istoj meri i trošnosti kao unutrašnji ili su većeg prečnika od unutrasnjih? Ako je samo napuknuće mislim da se taj materijal mora grejati pre varenja ali to ce ti već reći stručniji ljudi za varenje. Postavi sliku napuknutog dela ako možeš.
IMG_20231212_153812245.jpeg
 
Ta pukotina nije mala,i u livu uvek ako npr vidis 3cm pukotine,znaj da je ima bar 5 cm,ne mozes videti golim okom ako ne koristis one hemije koje jasno to pokazu,ali ja to jos nisam nasao kod nas u prodaji ....to je nesto slicno kao sprej,ima 2 ili 3 tipa koja moras koristiti.Prvo jednim isprskas,pa drugi,pa treci ,nesto tako ....i onda pokaze jasno dokle je i gde je pukotina.
To da bi pravilno zavari,tj pardon,da bi zavario da ti uopste i drzi a ne pukne ubrzo nakon posla,moras pukotinu razbusiti,otvoriti,autogenim,elektrodom za zljebljenje,ili brusilicom...nebitno,ali moras otvoriti pukotinu i zavariti celom debljinom profila,ne samo od gore zalepiti.Neke elektrode kontam traze predgrevanje,neke minimalan unos toplote,nisam vario liv do sada ....
 
Ништа без канапа, моје је лепше,. Упропастио сам га, влажило мало на вару, ај да га мало заварим, и прогорех муф.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
I ja sede posle 10 dana dade grejac upali Fergula i gas
Ni kuvala ni popa ni Bogojavljenske vodice, nit tamjana nit ista

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ја сам свој грејач блока мотора на трактору направио од старог лименог буренцета од 50-60 литара: на једном данцету изрезао отвор где ложим, а на другом некакав одовод за дим. гурнем грејач испод трактора, убацим у њега којекакве гране и шапурине, потпалим и убрзо је читав мотор топао, да упали као да је малопре угашен. :ROFLMAO:
 
Немам толико дугачке руке, најбоље је да грејањем антифриза. Упали к'о у августу. Код мене су мразеви и преко -20, до - 10--12некако упали испод никако без грејања. Старији трактори 87--88 годиште са линијском пумпом пале и без грејача ови новији јок.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Sta mi tek sa Tomom Vinkovic da kazemo?
emoji28.png
emoji16.png
Бар је теби лако - упељаш Тому у кујну, да буде поред шпорета.

Ako sada koristiš šapurine, onda je to skup grejač :).
Мани их му мајчину. Раније сам котао потпаљивао са вршним колицима шапурина, а данас се изненадим са колико мало могу да упалим ватру. :)

Него, ови грејачи антифриза у блоку... Гледам на руској варијанти "Купујем продајем" њихове домаће грејаче - то испада да их има за две и по-три 'иљаде динара колико 'оћеш.
 
I kod mene stigao deda mraz
ba9b3c5b5a63f42d2314ed8422197609.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Dobra mašina imam je i ja ali rođo pazi nemoj ga mnogo koristiti za neke zahtevije varove jer hoće potenciometar da crkne... Meni je na takvom istom potenciometar poludeo nikad ne pokazuje stalnu amperažu i uvek mi varira... Sve ostalo ti je bomba vari kao lud

Poslato sa RMO-NX1 pomoću Tapatoka
 
Kad krepa kupujem profi verziju...
Mada ne veeujem da ce se to desiti.
Znam neke koji su ga ubijali od rada, ne postujuci naravno istaknutu intermencu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad krepa kupujem profi verziju...
Mada ne veeujem da ce se to desiti.
Znam neke koji su ga ubijali od rada, ne postujuci naravno istaknutu intermencu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Za 15000 koliko bi mislim trebao da košta završava prevelik posao tako da nisi pogrešio sigurno...

Poslato sa RMO-NX1 pomoću Tapatoka
 
Dobra mašina imam je i ja ali rođo pazi nemoj ga mnogo koristiti za neke zahtevije varove jer hoće potenciometar da crkne... Meni je na takvom istom potenciometar poludeo nikad ne pokazuje stalnu amperažu i uvek mi varira... Sve ostalo ti je bomba vari kao lud

Poslato sa RMO-NX1 pomoću Tapatoka
Kod mene na kinezu (Boxer sa Supergoldyja) je potenciometar nakon određenog vremena počeo pokazivati normalnije. Kao nov ja za uspješno zavarivanje s 2,5 elektrodom pokazivao 120-130 A, a sada istu elektrodu tali bez problema kad je na displeju 80 A.
Problem bude ako prestane taliti elektrode.
 
Neće tako brzo stati, za kućne poslove može biti jako dugo. Ja ga imam 6,7 g i radi dobro. Kod mene je još gora situacija 2.5 mm elektrodu topi sa 190 na displeyu. 3.25 oko 260. Deblje i nema nigdje kupiti a i ne trebaju. Jer većinu stvari radim sa 2.5 elektrodom
 
Nazad
Vrh