Alati i radionice

Mozes kao da pratis neke parametre kao preko bluetooth-a, jos neka "podesavanja" mozda.
Prosli put sam kupio 2 baterije po 4Ah (nisu smart) i tad je cena bila 3700 po komadu.
Za brusilicu bi bila idealna 8ah ali to nikako da stigne na nase trziste, u Nemackoj znam da su se pojavile odavno...
Sad vidim da je na letku prikazana brusilica d4, mladji model koji se do sad nije pojavljivao kod nas, razlikuje se po sitnim detaljima i sto je dosta dobro ima potenciometar.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Razmisljam danas nesto. Automatske maske za varenje , ma kolko kvalitetne bile , morale bi stete vidu bar dugorocno . Svaki put kolicina jake svjetlosti zavrsi u oku??
 
Pitanje ko ima supe,hale,iskustva,T40 krovni lim,na koliko moze/treba biti rastojanje da kazem,letvi,tj stafli,metalnih profila,na kojim se srafi lim.

@MOMOSARIC Koliko kvalitetne ?,podesi osetljivost na max.Meni na Optrel nisam primetio ikakvih problema,iako mi nije osetljivost na max.Kad je na max smeta i sto je vrh elektrode svetao ,tj uzaren,nece da ugasi tamno dok ne prodje par sekundi kad se elektroda ugasi...
 
Pitanje ko ima supe,hale,iskustva,T40 krovni lim,na koliko moze/treba biti rastojanje da kazem,letvi,tj stafli,metalnih profila,na kojim se srafi lim.

@MOMOSARIC Koliko kvalitetne ?,podesi osetljivost na max.Meni na Optrel nisam primetio ikakvih problema,iako mi nije osetljivost na max.Kad je na max smeta i sto je vrh elektrode svetao ,tj uzaren,nece da ugasi tamno dok ne prodje par sekundi kad se elektroda ugasi...
Koliko god da je kvalitetna svjetlost prolazi . Ako je brzina reakcije npr 3 milisekunde tj 3 hiljadita dijela sekunde , a brzina svjetlosti tolika da predje 300metara u milionitom dijelu sekunde , prakticno znaci da od momenta bljeska do reakcije , tj te 3 milisekunde svjetlost nesmetano ide u oko.
 
Slazem se,ali ovo nije klasicna pukotina,vec samo ima kao naprsnuce kod jednog srafa,deluje da tu nije dobro izliveno.moze da se i ojaca bez problema,a kod ostalih 7 srafova sve je ok...
 
Mislio sam da je veći lom u pitanju. U tom slucaju prvo dobro pregledaj oba adaptera za udvajanje da li imaju jos pukotina. Da li su ti spoljni točkovi u istoj meri i trošnosti kao unutrašnji ili su većeg prečnika od unutrasnjih? Ako je samo napuknuće mislim da se taj materijal mora grejati pre varenja ali to ce ti već reći stručniji ljudi za varenje. Postavi sliku napuknutog dela ako možeš.
 
Zadnje redovne unutrasnje gume su stavljene nove,dok su dodatni tockovi na pola potrosene originalne ruske belshine.pukotina je jedva vidljiva i okom,kao dlaka-cisto sumljam da ce se to na slici videti...
 
Pitam za gume jer one nove Voltyre su malo manje u precniku nego nove Belshine. Jako nije dobro kada su spoljni udvojeni veceg precnika nego unutrasnji. Ja sam spoljne jos vise izduvavao od unutrašnjih dok sam ih udvajao.
 
Nisam nikad stavljao duple tockove ali vise puta sam citao da se za spoljne koriste uvek vise potrosene gume nego za unutrasnje. Ima logike, cilj je da veci otpor dolazi sto blize sredini osovine.
 
Razmisljam danas nesto. Automatske maske za varenje , ma kolko kvalitetne bile , morale bi stete vidu bar dugorocno . Svaki put kolicina jake svjetlosti zavrsi u oku??
Medjutim kad pocnes da koristis automatsku masku vise nikad ne moze da ti se desi da te uhvati var sto se kaze, odnosno da te zaslepi. Sto se neiskusnima prilicno cesto desava i ume da bude prilicno nezgodno. Jos jedna bitna stvar je ta sto je automatska maska i pre pocetka zavarivanja zatamnjena na 3 tako da ta svetlost sto prodje nije tako jaka kad stigne do oka pre nego maska odreaguje.
 
Centar sela pijacni dan ljudi ko u prici, majmunska ostrva sa 3_5 ljudi formirana kolega tera 82 mala kabina plavac, VATRA SEVA iz odzaka 9 pun gas i tap puce poluosovina desni uduplani odose od njega
A drugi kolega ista prica samo tockovi promasili babu koja je sedela pred kucom izvale kapiju i sruse pusnicu
Maticu ti i Branko ste bili kad je pricao Tesic


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh